Проблеми с компютъра

  • 59 716
  • 256
  •   1
Отговори
# 210
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
Цитат
И другото което ме интересува е, че няма за .рар файлове програма и не си спомням каква се инсталираше за да можеш да ги разарфивираш?
http://www.rarlab.com/download.htm

# 211
  • Мнения: 1 292
Взехме Леново, среден клас.
Единят проблем ми идва от там, че когато използвам лаптопа, интернетът е безобразно бавен, което не е от самият интернет, а от лаптопа. ( Имам и настолен, който е светкавично бърз ( с оптика съм), изтрих антивирусната МАКАФИ, защото знам, че много бави. Малко с подобри състоянитето, о продължава да е трагично. (за Ютюб и дума не може да става). Каква може да е причината?
Може да има доста причини. Първо това, че Интернета ти на настолният ти компютър е бърз нищо не означава. Ако си към БТК например имат ограничение за само две IP-та и реално дори и това не могат да докарат. Разбирай ако си към тях ще те дерат за отделен акаунт нон-стоп.

Предполагам, че ползваш Wi-fi на лаптопа си? Виж дали не "спонсорирате" някой съсед с Internet възка - Wi-fi-то по принцип не е най-бързият начин за връзка. Освен всичко за да си сигурен, че наистина има проблем с лаптопа, а не нещо друго - спри си настолната машина и застани точно до  рутера си и опитай така да ползваш за 4-5 минтути.

# 212
  • Мнения: 36
И когато настолният е спрян, нета отново е бавен.
Не съм на БТК и нямам ограничение за устройствата, wi-fi е закючен и никой не може да се вкл, към мен.
И знам, че е от лаптопа, защото с предишния нямах проблем с интернета,а и  с телефона също нямам проблем.
Казаха ми,че можело да имам две антивирусни, но аз видях само една..
Все пак благодаря за инфото Simple Smile

# 213
  • Мнения: 5 263
А с каква скорост теглиш файлове? Пробвай и теста за скорост на този сайт http://speedtest.net Ползвай Google Chrome, защото по-добре се справя с капризен нет.

# 214
  • Мнения: 36
Изтеглих мозилата, доста по-добре е от интернет експлорер, но съм убедена че проблема не  е в нета, а в лаптопа.

# 215
  • Мнения: 1 292
Изтеглих мозилата, доста по-добре е от интернет експлорер, но съм убедена че проблема не  е в нета, а в лаптопа.
Опитай да махнеш всички програми с които идва от Lenovo. Някои от тях имат неподозиран ефект върху операционната система.  Особено ако виждаш неща, които отговарят за сигурността или някакви псевдоантивирусни приложения.

# 216
  • Мнения: 36
Точно това си мисля да направя, но ме е страх за да не изтрия нещо важно.
(Преди време се правих на хакер на служебния компютър и нещата бяха необратими)

Имам : Lenovo VeriFace Pro,Lenovo Photo Master, Lenovo SHAREit, Lenovo Solution Center,Lenovo Updates... още някакви дуги, които не знам какви са.

# 217
  • Мнения: 1 292
За съжаление реално някои от програмите на Lenovo наистина мога да счупят операционната система. До сега съм имал два случая при които техният bloatware счупва настройките необратимо. Неприятно наистина. От добрата страна - реално не счупват самият windows и можеш да продължиш да го ползваш, ако настройките не са наистина зле.

# 218
  • Мнения: 36
Много ти благодаря за насоките и отоговоите, в крайна сметка се обадих на специалисти и ще дойдат да го видят тези дни, дано те могат да помогнат на  място, защото не знам какви са шансовете да го върна в магазина, без да го задържат "уж" за ремонт.

# 219
  • София
  • Мнения: 501
Някой може ли да ми помогне?

Имам следния порблем с компютъра.

Имаше вирус ,който блокира компютъра.Оправиха го и сега компютъра работи,но файловете със снимките ми са блокирани.Скрипт. Как може да се отблокират ?

# 220
  • Мнения: 1 292
Някой може ли да ми помогне?

Имам следния порблем с компютъра.

Имаше вирус ,който блокира компютъра.Оправиха го и сега компютъра работи,но файловете със снимките ми са блокирани.Скрипт. Как може да се отблокират ?
Намери един такъв файл и препиши името му (плюс разширението) тук. Знаеш ли как да покажеш разширението на файловете?

# 221
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 102
Радвам се, че има такава тема, и аз с въпрос тук.
Лаптопа ми е с тъч скрийн, от седмица не работи, тъч скрийна. Същия ден и камерата изчезна, пише да я включа, включена е но пак ми дава че няма камера. Рових, четох, но нямам и едея какво да направя. Преди месец тъч скрийна пак ми беше изчезнал, казаха да извадя батерията, оправи се тогава, но сега не ще. Някой да е имал подобен проблем?

# 222
  • Мнения: 1 292
Екрана на лаптопа ти е с touchscreen? Можеш ли да ми дадеш модела на лаптопа си? Обърни го с дъното нагоре и някъде трябва да има метална табелка с "Product number" и производителя.

# 223
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 102
Да лаптопа ми е с touchscreen, HP Pavilion. Отдолу пише:
Product - F5C07EA#ABU
Model  - 15-n207sa
HP ProtectSmart
DPC Made in China
Работи с Windows 8, купих го юни 2014. Вече веднъж го поправяха, екрана стана на черти. но сега направо ме побърка, в един ден и камерата изчезна и тъчскрийна. Гаранцията е 2 години, но за да го занеса до магазина трябва отпуска да си взема.
Много благодаря за отзивчивостта.

# 224
  • София
  • Мнения: 501
DSCN1188.jpg.ttzzmid  - Това е файла с разширението

CTB -Locker - Това е вируса.

Общи условия

Активация на акаунт