"Системата минус 60" - тема №19

  • 27 893
  • 733
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 3 089
кали - след 2те секциа в болницата на 2 пъти ми даваха рициново масло. е, не само на мен - на всички родилки се дава. като се има предвид, че за планово секцио спираш храната 12-18 часа преди операция, след това се случва и клизмата точно преди самата операция, след това 24 часа си в реанимация пак без храна, та след тия 2 денонощия без храна (и след клизма) за мен беше истинска изненада ефектът, който даде рициновото масло. доколкото знам, продават в аптеките, в малки шишенца, еднократна мини доза. нашата еднократна доза в родилното беше около 100 гр.  Peace

аз вчера имах +700 гр., които днес са +200. ям системно, но не диетично, като не намалям съзнателно порциите. предполагам, че ако ги намаля, ще започна да свалям, но не искам. колко ще издържа с мини порции - седмица, 2, 3, и после, що ще чина? като започна да се храня нормално (не говоря за големи чинии, препълнени с връх) нали всичко ще се върне. тъй че карам си системно, но разумно   Peace
за вчера: з: мляко, нес, захар, 2 къпкейка с грахам брашно; о: ранен, в 11 - голяма порция спагети + малко кисело зеле; 15 часа - 2 портокала; в: 3 чушки  ориз =335 г - бях навън и си ги купих, така че знам съвсем точно грамажа Simple Smile;4 вилици кисело зеле;
за днес - за сега - 4 къпкейка с грахам брашно + 200 гр. малиново плодово мляко; вчера хапнах само 1 и в 11 вече виех от глад, така че днес закусвам читаво и разумно;
и ставам, че чувам как по дисни ченъл апочна джангъл джанкшън, което значи, че след малко тръгваме за детската  Wink

# 691
  • Варна
  • Мнения: 141
Момичета, благодаря зя съветите! Днес определено от взетите мерки имаше ефект Simple Smile

Килограми стабилни. Вярвам в стъпаловидното отслабване. Важното е да няма необосновани плюсове.



Хубав и системен ден!

# 692
  • Мнения: X
Добро утро, момичета!  Hug

Днес се очертава поредният хубав слънчев ден, възползвайте се максимално от слънцето! Липсата на слънце води до депресивни състояния и обратно, слънцето повишава тонуса и настроението.

маик, разсмя ме с тоя дисни ченъл - и ние сме така сутрин, като свърши Мики маус, трябва да свалям малкия пред блока, че минава микробуса за детската. А какъв рев е, защото започва Майстор Мани - вторият по любимост филм (Мики маус е номер 1 на всички времена - двата диска, които имаме с Мики маус са гледани по 150 пъти и са целите издрани вече, трябва да хвана да потърся филмчета в нета).
Иначе, за порциите си напълно права - аз по едно време си ги орязах много, защото ми писна да съм в застой и такъв вълчи глад ме подгони на втората седмица...качих си всичко с лихвите! Оттогава съм решила - нормални порции, но нискокалорична храна.


кали 08, с теб май една и съща цел гоним, като гледам линийките (аз си сложих нова, да се похваля).  Grinning


bob4enka, много ми е мъчно за теб! И аз съм сама с 2 деца, та знам какво е, но при теб е още по-трудно, на мен поне родителите ми помагат, а и не съм в чужбина...Но пак, самата мисъл, че тези малки деца денонощно само на теб разчитат, е страшна. Не можеш да се отпуснеш, не можеш да си починеш, не можеш да се разболееш даже, защото няма кой да ги поеме. Наистина не знам какво да те посъветвам... имаш ли поне приятелки там, да не ти е съвсем самотно?
Дано всичко при вас се реши бързо и благополучно и повече никога да нямате тези проблеми!  Hug 

# 693
  • Варна
  • Мнения: 89
Кали какъв ти опита с пектина. При мен има слаааааааабо слабително действие. Аз не пиша много че съм в застой макар че съм строго системна. Не мърдам от 55.500 вече цял месец. Успешен ден!

# 694
  • Варна
  • Мнения: 141
Кали какъв ти опита с пектина. При мен има слаааааааабо слабително действие. Аз не пиша много че съм в застой макар че съм строго системна. Не мърдам от 55.500 вече цял месец. Успешен ден!
Краткият ми отговор е, че вече пектин ще използвам само при силно разстройство.  Joy

Овесени трици, сини сливи и лъжичка захтин на гладно са моите помощници този път. Подпомогнати от един зелен хладен чай.

Жаси, почти еднакви.  Laughing Моята дългосрочна цел е 49 килограма. Вече имам свалени 25. Със системата 4. Продължавам нататък.

# 695
  • из България
  • Мнения: 25
Здравейте!
Чета Ви около 1 месеца и се опитвам да спазвам системата и ето днес се реших да пиша.Започнах от 80 кг и до днес съм 78 кг-начална дата 5.01.11г.Целта ми е 55 кг при височина 157см.Проблема при мен е,че закуската ми е обилна,а другите хранения не-може би и от там не свалям така бързо.Ще се опитам да започна с по-малки закуски.
Отчет за днес:з-3 в 1,баница
                        о:прясно сирене и цвекло
                        в:незнам
Лек и усмихнат ден на всички!

# 696
  • София
  • Мнения: 747
Добро утро Grinning
Разгледах снимките от срещата- мноооого приятно изглежда Grinning Азимах желание да дойда, но посрещах гости по това време, дано следващия път успея  Grinning
За изминалата седмица минусът ми е 100г. Не успявам да намеря табличка за февруари месец, за да нанеса резултата. Карам строго по системата, менюта не пиша, защото са много семпли, нещо хич не ми се кулинарства и карам на по-прости нещица-мляко с плодове/зеленчуци, шопска салата, обядите обикновено са ориз с нещо си, или месо със салата и плодове.

# 697
  • Мнения: 1 935
Добро утро и от мен,системки! Hug
Като чета за проблемите ви с тоалетната искрено ви съчуствам.Аз винаги съм имала редовен стомах-всяка сутрин след ставане от сън посещавам WC-то.Ако по някаква причина пропусна съм болна цял ден.А откакто съм на системата и сутрин и следобед.Обяснявам си го с факта ,че вече закусвам,а преди не беше така.Страшно ми харесва режима-не гладувам,хапвам си сладичко,в добро настроение съм,не ме боли глава от липса на въглехидрати и на всичкото отгоре все по-лесно си влизам в дънките сутрин,дори и сега,когато съм пред цикъл.
Щастлива съм .че ви открих Party
Поздрави и успешен ден на всички!

П.П менюто ми за днес
      з-малко мюсли с пр.мляко,мляко с нес,3 криспита със сладко от смокини
      о-пъстърва на скара+шопска салата
      в-сигурно кисело мляко+3-4 криспита
Тази вечер май ще си пийна и винце + сирене ,но ще видим

# 698
  • Мнения: 7
Здравейте,скъпи системки! Hug
Добре дошли на новите и успех! Simple Smile

Моето мнение по въпроса с количеството на храната е малко по-различно,защото смятам,че по-добре да закусим стабилно,но да сме по-внимателни през останалата част от деня.Моите менюта са с постепенно намаляване(относно количество и вид на храната)с напредването на деня.
На мен много добре ми действат по-леките и как да се изразя„прости“вечери-предпочитам някакъв вид салата,плодове или зеленчуци с мляко или пък само печено месо.
Плюс това,колкото по-лека ми е вечерята спя по-добре,нямам проблем с WC,което за мен е важно,тъй като преди имах проблеми,но постепенно се нормализираха Simple Smile
Самата Мириманова казва да чуваме сигналите на тялото си,а и добре познатата поговорка-„Закуската изяж сам,обяда раздели с приятел,а вечерята дай на врага“мисля,че това са важните неща,които трябва да спазваме. Simple Smile Все пак,всеки ще прецени според собствените си нужди,вкусови предпочитания и това,как се отразява определена храна върху теглото ви.
Аз например мога да кажа,че никога не съм се хранила в огроооомни количества,по-скоро нередовно и с неподходящи храни.Много обичах да ям картофи,но от опит знам,че 1 порция пържени картофи ми прецаква режима на целия ден-в най-добрия случай задържам кг,но в повечето съм на +.Точно за това ги избягвам(не само пържени,а въобще не ги консумирам).За малко повече от месец съм похапвала картофи 1-2 пъти,но след като има резултат от системата,дори не ми се прияждат храни ,от които знам,че ще спра да свалям или ще качвам.Системата промени начина,по който гледах на храната и се научих да слушам тялото си.Много ми помага воденето на дневник от първия ден,всъщност действа и много мотивиращо!
За сега толкова,за да не ви досадя!
Поздрави на всички Hug

# 699
  • Мнения: 2 335
За изминалата седмица минусът ми е 100г. Не успявам да намеря табличка за февруари месец, за да нанеса резултата.
Ползвай линка към таблицата, който е на първа страница. Отваря се на Февруари месец. Имаме нова за 2011 Peace

# 700
  • София
  • Мнения: 747
За изминалата седмица минусът ми е 100г. Не успявам да намеря табличка за февруари месец, за да нанеса резултата.
Ползвай линка към таблицата, който е на първа страница. Отваря се на Февруари месец. Имаме нова за 2011 Peace

Благодаря  Grinning Аз пробвах, но не бях забелязала, че долу има прозорчета за всеки месец, сега вече видях  Grinning
Благодаря още веднъж  Grinning

# 701
  • Пловдив
  • Мнения: 243
Здравейте и от мен!
Днес стават 3 месеца, откакто съм на Системата! По този случай кантарът ме зарадва - показа 72.9 . За първи път от няколко години насам виждам двойка след седмицата  Simple Smile.
Цялостен отчет:
  •                 Начало         Сега        Резултат
    Кг              82                 73            –9
    Талия        99                  90           –9
    Ханш        109                101          –8
    Бюст         103                98           –5
Ами доволна съм.  Simple Smile Дано така продължава и до лятото да вляза при шестиците.  Simple Smile
Относно порциите и моята закуска обикновено е доста разнообразна и обилна, но това ме предпазва от големи прегрешения през останалата част на деня. Прегрешавам в малки количества от лакомия, а не в големи от глад  Simple Smile.
Менюто ми за вчера:
З:Малко тутманик домашен, една сладка, мляко с кафе
О: 1 кренвирш, 1 варено яйце , малко кашкавал
В: 2 портокала 1/2 кофичка котидж, 1/2 кофичка кис. мляко
За днес:
З: Малко баница с пържени картофи, малко парче тиквеник, мляко с кафе
О: Ориз с малко пиле
В: Пъстърва на скара

# 702
  • ВАРНА
  • Мнения: 83
Здравейте!
Чета Ви около 1 месеца и се опитвам да спазвам системата и ето днес се реших да пиша.Започнах от 80 кг и до днес съм 78 кг-начална дата 5.01.11г.Целта ми е 55 кг при височина 157см.Проблема при мен е,че закуската ми е обилна,а другите хранения не-може би и от там не свалям така бързо.Ще се опитам да започна с по-малки закуски.
Отчет за днес:з-3 в 1,баница
                        о:прясно сирене и цвекло
                        в:незнам
Лек и усмихнат ден на всички!

                Здравей. А дали проблема при теб не е прекалено диетичното хранене? Всъщност не мога да съм обективна само от един обяд и едно "не знам" за вечеря, но ... Закуската ти е добра, ако си се нахранила. Идеята на режима е не да гладуваме и така да отслабваме, а да се храним така, че хем да сме сити, хем да слабеем, хем да се научим да живеем, хранейки се по такъв начин... Ако гладуваме, ще постискаме зъби, ще се помъчим малко... обикновено писва, човек захвърля всичко и започва да се тъпче като невидял, организма пък, уплашен от глада, започва да трупа запаси в очакване на следващия...
                 Всички сме много индивидуални, с различни вкусове, с различен метаболизъм, с различно отношение към храната... Режима затова е добър, защото всеки  може да го съобрази със себе си. И обикновено променя нещо, ако няма резултати. Ако всичко е наред, дори и да са по-обилни закуските, дори и да вечеря само мляко с плод... щом има резултат, няма проблем. Ето,  eplauz и Монд се чувства добре с по-обилна закуска и по-лека вечеря, ако се забави отслабването, може да коригират количеството на закуската...  Аз много често вечерям нещо с ориз, а на друг ориза може да забави отслабването. Плод с кисело мляко съм яла два или три пъти, а много от момичетата се чувстват най-добре с такава вечеря...
                  Стели го беше написала - резултати има, когато си променим отношението към храненето. Тогава отслабването не е някаква тежка и досадна задача, а нали  и килограмите после трябва да се задържат, а без промяна в мисленето това ще е много трудно  Peace

                   Усмихнат ден на всички  Hug

# 703
  • Мнения: 7
Цитат
   Всички сме много индивидуални, с различни вкусове, с различен метаболизъм, с различно отношение към храната... Режима затова е добър, защото всеки  може да го съобрази със себе си. И обикновено променя нещо, ако няма резултати. Ако всичко е наред, дори и да са по-обилни закуските, дори и да вечеря само мляко с плод... щом има резултат, няма проблем. Ето,  eplauz и Монд се чувства добре с по-обилна закуска и по-лека вечеря, ако се забави отслабването, може да коригират количеството на закуската...  Аз много често вечерям нещо с ориз, а на друг ориза може да забави отслабването.
Нес в млякото,много добре казано,напълно съм съгласна с теб!  Simple Smile

# 704
  • Мнения: 307
Цитат
   Всички сме много индивидуални, с различни вкусове, с различен метаболизъм, с различно отношение към храната... Режима затова е добър, защото всеки  може да го съобрази със себе си. И обикновено променя нещо, ако няма резултати. Ако всичко е наред, дори и да са по-обилни закуските, дори и да вечеря само мляко с плод... щом има резултат, няма проблем. Ето,  eplauz и Монд се чувства добре с по-обилна закуска и по-лека вечеря, ако се забави отслабването, може да коригират количеството на закуската...  Аз много често вечерям нещо с ориз, а на друг ориза може да забави отслабването.
Нес в млякото,много добре казано,напълно съм съгласна с теб!  Simple Smile
  newsm74

Aз днес съм -200 г от вчера . Отчет набързо , че излизам :
З : кафе , сандвич , малко шоколад
О : леща и зелена салата
В : кюфтета на скара



Общи условия

Активация на акаунт