Американски колеж - тема 2 (втора)

  • 163 889
  • 1 445
  •   1
Отговори
# 1 365
  • София
  • Мнения: 2 952
Учителите са:
г-жа Цвета Милчева - български език и литература и
г-н Ивайло Кортезов - математика.

Ако може един уточняващ въпрос от мен.
Подготовката беше ли насочена САМО към формата за АК или покриваше и т.нар. ВО?

# 1 366
  • Мнения: 13

Ако може един уточняващ въпрос от мен.
Подготовката беше ли насочена САМО към формата за АК или покриваше и т.нар. ВО?


Подготовката по математика е насочена САМО към формата на приемния изпит в колежа.
Подготовката по български език и литература е насочена САМО към формата на изпита за гимназиите (ако това е ВО).

# 1 367
  • София
  • Мнения: 2 952
Благодаря за бързия отговор!

Имам представа за разликата във форматите на двата изпита - синът ми учи в АК  Simple Smile
Вероятно въпросът ми не беше зададен ясно.
Исках да разбера дали въпросните двама преподаватели са помагали само с подготовката за колежа.

Просто досега не бях се натъквала на случай, в който дете да се готви само и единствено за АК и затова проявих интерес. Истината е, че ние не събрахме такава смелост и затова проявих интерес.

Още веднъж поздравления за умното и работливо дете  Heart Eyes

# 1 368
  • Мнения: 5
Здравейте!Имам въпроси относно финансовата помощ.Някой би ли ми казал колко процента е финансовата му помощ и колко са месечните му доходи?Колко биха намалили нашата такса ако месечния ни доход е 1 600лева?А биха ли ни отпуснали стипендия? :crazy eyes:

# 1 369
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Здравейте!Имам въпроси относно финансовата помощ. .....и колко са месечните му доходи?
soletka4,  Съмнявам се да получиш отговор на този въпрос. Shocked

# 1 370
  • София
  • Мнения: 2 361
Гледат не само доходи, но и имоти. Колко са членовете на семейството. Само ръководството на колежа би могло да каже каква фин. помощ биха ви отпуснали.

# 1 371
  • Мнения: 5
Да,така е.Трима човека сме.Пък може и да ни се отвори парашута с едни 40-50 процента.Кой знае?

# 1 372
  • Мнения: 319
Здравейте!Имам въпроси относно финансовата помощ.Някой би ли ми казал колко процента е финансовата му помощ и колко са месечните му доходи?Колко биха намалили нашата такса ако месечния ни доход е 1 600лева?А биха ли ни отпуснали стипендия? :crazy eyes:

Може и 90% стипендия да ви отпуснат, този доход е доста нисък за София, тричленно семейство. То ако няма стипендия и по 1000 на месец отиват за таксата...
Пускай документите.

# 1 373
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Здравейте!Имам въпроси относно финансовата помощ.Някой би ли ми казал колко процента е финансовата му помощ и колко са месечните му доходи?Колко биха намалили нашата такса ако месечния ни доход е 1 600лева?А биха ли ни отпуснали стипендия? :crazy eyes:
Гледат дали имате автомобил, имоти всякакви и т.н. Бележка ще ви искат също от данъчното на общината. При тричленно семейство с доход 1600 е немислимо да се мисли за помощ от 90%. Освен ако не си самотен родител с 2-3 деца и живееш под наем, и нямаш собствен автомобил.

# 1 374
  • Мнения: 4
Здравейте!Сега сме 6ти клас и догодина ще кандидатстваме в АК.Въпроса ми към майките на приетите дечица-как се готвиха децата ви?Аз лично съм се насочила към Лого 3.Обаждах им се и казаха,че преподавателя по есе е Шели Барух,а по математика Бочева.Имате ли впечетления от тях?На Деня на отворените врати дават ли примерни тестове?И предпоследно-разбрах,че учениците имат шкафчета как се действа с тях?Носят ли униформи?






























# 1 375
  • Мнения: 741
Здравейте!Сега сме 6ти клас и догодина ще кандидатстваме в АК.Въпроса ми към майките на приетите дечица-как се готвиха децата ви?Аз лично съм се насочила към Лого 3.Обаждах им се и казаха,че преподавателя по есе е Шели Барух,а по математика Бочева.Имате ли впечетления от тях?На Деня на отворените врати дават ли примерни тестове?И предпоследно-разбрах,че учениците имат шкафчета как се действа с тях?Носят ли униформи?

Моята дъщеря е приета с добър резултат без специална подготовка. Не е от СМГ, не живеем в София. От началото на седми клас се подготвя за матурите за външното оценяване.
Нямат униформи в колежа, а на дни на отворените врати не сме ходили.

# 1 376
  • Мнения: 4
Да чувала съм за деца без подготовка,но ми се струва,че без подготовка насочена към логическите задачи на теста няма да се справим.По математика в училище сме отличници,но изобщо не сме работили върху логическите задачи,така че ще трябва.Освен това не сме и големи математици...Поздравления за детето,slavina_S!

# 1 377
  • София
  • Мнения: 1 754
Както сме нищили многократно, дали едно дете се нуждае от подготовка зависи от самото дете, а не дали някой е приет без или с подготовка еди къде си. Моето Диване се готви за теста (езиковата част) и есето в Лого-3, при Милена Янкова и съм 100% убедена, че без тази подготовка едва ли щяха да го приемат. И не защото е глупав, но нищо не може да го накара да чете книги, оттам езиковият му багаж е трагичен, езиковата култура, писмената най-вече, много постна и, ако не беше курсът в Лого-3, отма можеш да сметнеш, че написаното от него е писано от слабограмотен човек. Това - преди година и половина, де. Сега вече има драстична разлика, макар да има още много какво да се желае. По математика не се е готвил, защото по моя преценка това, че учи в СМГ би трябвало да му е достатъчно. Т.е. не мисля, че върши работа само да се каже "моето дете се готви еди къде си"...

На Деня на отворените врати дават част от примерни тестове - по няколко задачи от модул, които да илюстрират типа им.

# 1 378
  • Мнения: 1 970
Барух и екипа й  водеха катедрата по български в колежа тогава, когато випуските на колежа изкарваха най-високия успех на матурата, а всъщност матурата по български е единственият предмет, по който може да има справедливо  сравнение между всички випускници на гимназиите в страната, тъй като е задължителен за абсолютно всички, е, тогава АК беше на първо място по успех. При това няколко поредни години... Може да се види на сайта на министерството, мисля...
Повече какво да се каже...

# 1 379
  • Мнения: 26
Здравейте, мина кандидатстването, записахме се и настъпи голямо спокойствие.  Peace И тук никой не пише... Това спокойствие започва вече леко да ме притеснява, ние не сме свикнали така нищо да не правим.  Sunglasses Може ли някой да сподели какво ме чака сега?
Поздрави на всички
Пропуснах да кажа пак, а и може би няколко пъти съм го казвала преди, но вече съм напълно убедена, че без подготовка за изпита НЕ СТАВА. Кой каквото и да ми говори, минах по този път и видях какво е.
Още веднъж много здраве

Общи условия

Активация на акаунт