ПЕРЛА - Сонгюл и Къванч - Перфектната двойка - епизод 53

  • 33 466
  • 738
  •   1
Отговори
# 690
  • Perla
  • Мнения: 6 427
Ето кратки цитати от романа за тези ,които са любопитни и искат да са наясно. Понеже в снощния епизод Б/Р каза , че не се е омъжила заради холдинги и др. такива:
"Аднан бей!...Възрастта и двете му деца не представляваха кой знае каква преграда пред копнежите на 22-годишната девойка за богатство и разкош....бракът с А/Н бей означаваше едно от най-големите имения на Босфора...този изплувал пред очите и в целия си разкош палат- мираж я затрупваше с платове ,дантели ... заливаше я с с ослепителния дъжд на всички онези жадувани до лудост, но мъчително недостижими неща". Това е първоизточникът и ако си спомним как се радваше Б/Р на колието след първата брачна нощ, на пръстените и как пазаруваше без задръжки, трябва да кажем, че филмът потвърждаваше началото на романа.Тъй че приказките и"не ми трябват такива неща" само доказват мнението ми за непоследователност на образите.
За съжаление ще ми е много трудно да илюстрирам написаното, както го прави Пканева.
Направих тази извадка, защото Руми ме помоли. Ако ви е неприятно , повече няма Rolling Eyes

# 691
  • Мнения: 4 522
Дами Добро Утро! Simple Smile
Да започнем с хубавата новина Simple Smile

Songül Oden
http://www.spiegel.de/spiegel/print/d-73479933.html

и коментар за статията в турската преса:

http://www.hurriyet.com.tr/magazin/magazinhatti/16976392.asp?gid=222
Германското списание


не къде да е, а в "Шпигел"

Песен Öden'in "Сребърна" серия още по-успешни в Близкия изток, привлича вниманието на германците.




Мимола,тенк Ю за инфото!  bouquet Страхотна изненада-статия за Сонгюл не къде да е точно в немския Шпигел. newsm10
И класацията е много приятна изненада,при все че ние чак сега научаваме за нея...Представете си арабите колко са очаровани от Сонгюл и Къванч!Много се чудя защо точно тези тр.сериали ,които имат такъв небивал успех в чужбина/като Перла и 1001 нощ/ в самата Турция са минали почти незабелязано.Както и самите акт.двойки-Сонгюл и Къванч са хит в почти всички чужди страни,където е излъчван Перла,както са харесвани Халит Е. и Бергюзар К.В самата Турция обаче тези две двойки не са чак толкова популярни.Там се опитват /съвсем тенденциозно според мен/да лансират повече Берен С./с Къванч/,която обаче извън самата Турция не успя да се наложи,нито пък тандема им с Къванч да предизвиква такъв фурор. newsm78 Поне досега не сме видели някой някъде да ги покани двамата заедно. LaughingВ тази връзка адски ми е любопитно кого ли ще покани нашия местен звезден шоумен Wink от звездите в Плода?

# 692
# 693
  • Мнения: 5
Доре, Hug newsm51

vikktory,смяташ ли ,че има целенасочено отношение към нашите хора newsm78

Спомням си едно интервю с режисьора на Перла,тук сме го обсъждали.В него споменава за рейтинга на сериала,който след  първата седмица от 3-5 място се изкачил на първо.Мисля си ,че е бил харесван като сериал,но като че ли не е била усетена силата на въздействието на двойката.Ти си отначалото,спомняш ли си да е имало  такова засилено внимание по пресата и форумите към тях newsm78

# 694
  • Perla
  • Мнения: 6 427
Виктори, определено няма да е Киво, защото , доколкото се чу, той май е отказал по време на Перлата. А шоуменът няма да повтори. Звездата на Турция /БС/ пък хич няма и да ни отрази като аудитория. Може пък вече да се е отказал, а и със сигурност ще зависи от интереса към филма. Ако се сещате, той покани Сонгюл, когато вече всички лягаха и ставаха със съдбата на героите.
Пък за популярността в Турция може би зависи и от други неща- както вече сме си говорили, май там нещата се оценят по други критерии. Но днес се замислих върху теорията ти / на Виктори/  за едно "съревнование" между нашите сладури. След като цяла седмица всички коментираха посещението в САЩ, сега пък изведнъж статия за Сонгюл в Шпигел Rolling Eyes Откъде пък точно в Германия, и то в Шпигел newsm78

Последна редакция: чт, 10 фев 2011, 19:29 от dora_st

# 695
  • Мнения: 5
Момичета,не гледахме ли едно посещение на Сонгюл във Франция,преди време или се лъжа newsm78

# 696
  • Мнения: 20
Привет!

Да се включа и аз в дискусията.
Доре, благодаря за препратката към романа... Имам чувството, че ще е много по-въздействащ от филма. А сериала губи, може би, от неопитността на Берен, която повече позира, отколкото живее образа, от досадната разтегливост на моментите и това , че се бърбори за чувства, а зрителят никак, ама никак не ги чувства тези големи чувства..... Като слагам снимките си мисля, че е все тая дали ще постна Киво от сегашния епизод или от някой по-преден - все същата физиономия.....Ами какво да прави момчето - първи сезон мина в НИЩО - погледи, клюки, битовизми, насуратени физиономии и повтарящи се сцени.... Но това е работа на сценаристи и режисьор - така са го решили и на много хора си им харесва. На мене - не.
..И още нещо - ти на моите разкази по картинки много, много не вярвай, че аз малко си ги насосвам, пък и искам да погледнем и добронамерено - шеговито на сериала /ами като ми доскуча - заслужава си го/

А сега за Сонгюл - премиерата в Германия ще е един ден преди тази в Турция /ако в ТР. е на 4.03., то в Г-я ще е на 3-ти...ако не бъркам датите/.  Прави се основно за турските гастарбайтери, а във федералните провинции си има нещо като министерства и министри по интеграция и малцинства и имат държавна политика за културни прояви на тези малцинства. За това и стойностните филми се популяризират с държавна протекция /72 участък е от тях/ Разбира се, турски театри, музиканти и т.н.  си гостуват в Г-я, но по частна линия, поканени от организациите на малцинствата / вкл. турското/.  Но премиерата на нашето момиче е организирана от германски културни институции...а това говори добре за филма.

# 697
  • Мнения: 20
           

# 698
  • "Перла"
  • Мнения: 1
naidenova Дарлинг ти се появи  newsm51 newsm44



iitina сега ти липсваш Hug

shopПич пак изчезна  Hug Mr. Green

# 699
  • Perla
  • Мнения: 6 427
Пканева, абсолютно права си, че романът е доста по-завладяващ, макар че е писан в началото на 20-ти век. Всичко е обяснено недвусмислено , с ясна авторова концепция, която определено липсва във филма. Но твоите разкази по картинки не бих заменила с нищо друго. Прилича ми на старогръцките трагедии, които , освен трите сюжетнообвързани трагедии, са имали 4-та  пародийна част. А с това се справяш прекрасно и ни разтоварваш след всички негативни чувства, които натрупваме. newsm10 Бихме могли дори да си устроим игричка, като аз цитирам някои ключови моменти от романа, а ти , при възможност, ги илюстрираш Rolling Eyes И съм съгласна за позьорството , липсата на истинско изживяване. Не знам аз ли съм забравила, или наистина в Перла ги нямаше тези  жални жалки погледи на Киво, дори в най-тежките моменти newsm78 Имаше силно самовглъбяване в мъката, но такава показност на чувство не ни спомням Thinking
А на Шефчето -браво и успех! Това наистина е признание за филма им yes

# 700
  • "Перла"
  • Мнения: 1
Да си дойдем на думата и да проследим ръката на момата,
но без да се хващаме за главата,  ooooh!
щото ръката е на правилното място,
макар да е взровоопасно  tooth




 newsm44 newsm44 newsm44

dora_st Благодаря ти много за цитата.На мен ми беше адски интересно.Наистина,ако нямат против момичетата,можеш да пишеш извадки.Нека да кажат и другите Simple Smile


 

# 701
  • "Перла"
  • Мнения: 1
Чудесни коментари,все едмо аз съм ги писала. Hug newsm51

Успех на Сонгюлчето!Браво!

# 702
  • "Перла"
  • Мнения: 1
Привет!

А сега за Сонгюл - премиерата в Германия ще е един ден преди тази в Турция /ако в ТР. е на 4.03., то в Г-я ще е на 3-ти...ако не бъркам датите/.  Прави се основно за турските гастарбайтери, а във федералните провинции си има нещо като министерства и министри по интеграция и малцинства и имат държавна политика за културни прояви на тези малцинства. За това и стойностните филми се популяризират с държавна протекция /72 участък е от тях/ Разбира се, турски театри, музиканти и т.н.  си гостуват в Г-я, но по частна линия, поканени от организациите на малцинствата / вкл. турското/.  Но премиерата на нашето момиче е организирана от германски културни институции...а това говори добре за филма.

Това е реален резултат.Браво на целият екип!
pkaneva Благодаря ти за това безценно инфо!Така ме зарадва! newsm51

# 703
  • Мнения: 20
Привет!
Лелее, mimola е започнала вечерната проверка  Grinning....Смея ли да не се явя Wink
Доре, препиши и цялата книга, ако искаш.... /шегувам се/. Дори и това, което си постнала ми хареса много.

Сега видяхте ли какво стана? Нашите бегълци наистина забягнаха....донякъде....  Rolling Eyes
Но, да караме подред.
Като начало ще ви зарадвам с мама и щерка. Мама - шармантна, както винаги и щерка - намусена, както винаги



За ваша радост - щерката още веднъж Laughing



# 704
  • "Перла"
  • Мнения: 1
pkaneva Много върви нацупената щерка,над твоят  лъчезарен подпис Simple Smile  Mr. Green

Последна редакция: чт, 10 фев 2011, 22:04 от mimola

Общи условия

Активация на акаунт