Ендометриозата - това което лекарите незнаят- Група за взаимопомощ

  • 119 974
  • 733
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 409
Ох, става ми кофти като чета за такива случаи.

И аз знам, че отстраняването на органи е още по голямо зло. Но пък и синдрома на самотния яйчник не е лек. Истината е, че повечето доктори малко я карат на проба-грешка в работата с лечението. Иска ми се да имаше повече и добри хомеопати в тази посока.

# 661
  • Мнения: 22
Здравейте всички! Аз имам не доказана ендометриоза, не съм ходила на лапаро и нямам намерение за сега. Вероятността да се докаже ендометриоза е много голяма. Имам киста от 3 години, а може и да са повече, която по последни данни е около 4 см. Виждам, че доста неща са се изписали вече по темата, прочетох повечето постове. Аз подкрепям мнението, че изключително важно е как възприемаме външния свят и как реагираме в стресови ситуации. И да, определено чувствителните и по-емоционални хора  страдат често от всякакъв вид заболявания.
Напълно подкрепям здравословното хранене, да имаме движение/ да спортуваме, изчистване на организма от токсини и каквото има още за чистене Grinning и най-вече себепознание. Да погледнем дълбоко в себе си и да видим къде грешим, да се научим да прощаваме - както на себе си така и на хората, които са ни наранили по някакъв начин, да се освободим от чувството на вина... И да вярваме!
За да не досаждам с неща, които може и вас да не ви вълнуват спирам до тук за сега.
Интересно ми е да разбера, всички ли сте с висок естроген и как разбрахте това? В анкетата високия естроген е на първо място.
Ами с нетърпения чакам включвания и съм сигурна, че всяка от вас ще намери верния път. Не случайно е казано: "Който търси, намира!"  Hug

# 662
  • Мнения: 2 140
sky_t, аз въобще не съм с висок естроген, изследвала съм го няколко пъти, напълно си е нормален. затова съм отбелязала в анкетата отговор: 'обърната матка'.  Peace
melinda11, и аз съм така, само докато чакам пред кабинета на гинеколог и вече ми е гадно.

# 663
  • Мнения: 2 656
Изследването на естроген предполагам е Е2, тоест естрадиол. Така ли е? На мен ми е 30 pg ml на 4 ден от МЦ.
А какво е това обърната матка ???

# 664
  • Мнения: 409
11 кисти до сега съм имала, естрогена ми е в нормите.

# 665
  • Мнения: 22
Стана ми интересно за естрогена, тъй като много се набляга на това, че е възможно да е причина за женските болести, в часност да има връзка с ендометриозата. Според мен факторите са няколко. И понеже доста е говорено за естрогена в темата и затова кои храни трябва да се ограничат или изобщо да не се приемат, реших да се допитам как реално стоят нещата при всяка от вас. Аз като изследвах естрадиола на 3-ти ден от МЦ беше малко по-нисък от посочените стойности. Късничко става затова това е от мен!  Wink

# 666
  • Мнения: 359
Изследването на естроген предполагам е Е2, тоест естрадиол. Така ли е? На мен ми е 30 pg ml на 4 ден от МЦ.
А какво е това обърната матка ???

естрогенът е нормално да бъде нисък в началото на цикъл, след като яйчниците са били в покой и няма кисти. Ако естрогена е висок и няма кисти, най-вероятно проблема е в ранно рекрютване на фоликули, което е един от признаците на намален яйчников резерв.

И на мен не ми е ясно как обърната матка ще причини ендометриоза? заради нарушено изтичане на кръвта ли?

Моят естроген, при наличие на активна ендометриома от около 4 мм е стигал до 100 единици на baseline тестове.

Ендометриозата най-вероятно е резултат от комбинация на висок естроген, автоимунни процеси и влияние на околната среда/стреса. Жените с ендометриоза и висок естроген са обикновено "кариеристки", на високи позиции и мотивирани за професионален успех.

# 667
  • Мнения: 22
Момичета, чета, препрочитам коментари......хапчета, операции, после пак хапчета и пак операции... Настръхвам всеки път! Това не е човешко! Искам да споделя много неща с вас, но като гледам на какво акцентирате, ще ви се строрят вероятно глупости. Аз съм тръгнала по един път на самолечение, който всеки ден ми открива "нови врати". Промениха са много мои виждания за света, за отношенията между хората, за болесттите, които ни спохождат. Всяка болест е отговор на нашите действия и взаимодествия с околната среда и хората. Болестта иска да ни покаже, че грешим в нещо. За всеки това ще е индивидуално. На мен ми се иска освен да споделяме странични физически симптоми на ендометриозата, да направим същото и за емоционални проблеми, с които сме се сблъсквали. Дано идеята ви допадне.  Hug  

# 668
  • Мнения: 22
Нека започна със страничните физически прояви при мен.
В момента съм на 29 години. Още от малка много боледувах, вече бях болна, на антибиотици, инжекции. Вечно с хронична хрема и болно гърло, имам предвид нон стоп. На 22 г. някъде ми махнаха сливиците, нещата след това се поуспокоиха. После дойде и синузит. Последните няколко години: два, три пъти на година ме хваща синузита, с яко запушване на носа+ зачервено гърло. А секрети от носа си имам постоянно, но в минимално количество, сутрин благодарение, на които си имам и храчки.
През 2005 г. се събудих една сутрин с подута и отекла лява ръка, беше зор докато се стабилизира положението. Ходих къде ли не, причината за това - неустановена. И до ден днешен си имам проблем с ръката, ако я натоваря или е по-пристегната например. Докато проблема беше в началото, тогава пиех противозачатъни. Спрях ги, дойде и облекчение на ръката. После пак реших да ги пия и веднага след това, се влоши ръката. И сложих край на противозачатъчните.
От няколко години имам фисури и вътрешни хемориоди.
Като малка гастрит, но от доста години, само киселини в стомаха от време на време.
По едно време ми излизаха и много гнойни пъпки по дупето, вече се успокои положението.
И като цяло съм имала кожни проблеми от време на време.
Болестта не идва сама.
От малка съм с болезнен цикъл, който успях да овладея последните две години, без хапчета. Това си беше голямо постижение за мен.
Незнам дали пропуснах нещо, но това е основно.

# 669
  • Мнения: 22
sky_t, аз въобще не съм с висок естроген, изследвала съм го няколко пъти, напълно си е нормален. затова съм отбелязала в анкетата отговор: 'обърната матка'.  Peace
melinda11, и аз съм така, само докато чакам пред кабинета на гинеколог и вече ми е гадно.
Мила, това за обърната матка, едва ли е причина за ендометриоза. Има много жени с обърнато положение на матката. Това, на което попаднах като е инфо е, че по-скоро ендометриозата може  да бъде причина за обърната матка, а не обратното. Но, кой знае?
Всички сме наясно всъщност колко много може да ни заблуди дадена информация, важно е ние как е възприемаме - като истина или не. Правото на избор никой не може да ни отнеме, затова той е толкова ценен!  Wink
Ако нямахме избор, всичко щеше да е много по-различно, НАЛИ!

# 670
  • Мнения: 22
ALMIRRA нямам представа какъв е този baseline тест: "Моят естроген, при наличие на активна ендометриома от около 4 мм е стигал до 100 единици на baseline тестове." И съответно какъв е извода от твоите показания.
"Ендометриозата най-вероятно е резултат от комбинация на висок естроген, автоимунни процеси и влияние на околната среда/стреса. Жените с ендометриоза и висок естроген са обикновено "кариеристки", на високи позиции и мотивирани за професионален успех."
За околната среда и стреса съм "ЗА" на 100%, вече стана ясно.
Другите фактори обаче се различни при всички. Автоимунните болести могат да предшестват или последват ендометриозата. За естрогена от дотук казаното, също не е доказан като проблем.

# 671
  • Мнения: 184
Моят естроген също винаги е бил в норма. В момента съм с киста и пак е в норма...

# 672
  • Мнения: 409
Нямат и интерес да измислят лечение за ендо. Е то като сме клиентела за лапаро, инвитро, наливаме фармацията постоянно..... за какво им е да сме здрави. А съм сигурна, че не е трудно да се намери лечение. Най - вероятно е просто в едно очистване на организма цялата работа. Но нямаме достатъчно адекватни напътствия и условия за да го осъществим. 

# 673
  • Мнения: 22
Изчистването трябва да е на физическо, ментално и духовно ниво. Едното без другото няма да има същинския ефект.
А това, че всичко свързано с фармация и медицина е една ОГРОМНА машина за пари е неоспорима истина!

# 674
  • Мнения: 2 140
sky_t, напълно съм съгласна за комбинацията ментално, духовно и физическо ниво! Да знаете колко неща на Дънов изчетох в този мой стремеж за изчистване. Но после пак ми се появи киста, след година и половина.
Alinea, не мисля, че съм била "кариеристка" на 17-18 г., когато съм получила ендометриозата и е почнала да се развива първата ми голяма киста, която открих по-късно. Така че и това не е доказан фактор. Виж, впрягам се за дреболии и съм чувствителна - това е факт!

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт