Баба каза така-4

  • 136 105
  • 568
  •   1
Отговори

Анкета

Намират ли приложение и биловите рецепти във вашия дом?

Опции:

* Може да изберете максимум 4 опции.

  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 194
              Добре дошли в новата поредна тема:''Баба каза така''.Нека е полезна за всички ни!                
                  
 
Билките са наши приятели,но могат да се превърнат в смъртни врагове ако не знаем как да ги употребяваме.

всичко от 1 тема

За хрема
1, с лук, с алое,сок от лимон,с чесън, със синап, с мед, препечено
брашно
, с лайка 1,2, синапени лапи, стаен женшен,синап и кис.мляко
мед и ракия

За кашлица   Отвари за пиене
мед и ракия,  1,   по Димков за различни кашлици( лук),  1, 2, дюля/ряпа, отвара с дюли,  орехи мед,семе от копър, чай от босилек, червен лук, джинджифил , 1, 2,3, дюля локум орехи..,1, + небетшекер , билкова отвара, отново с индрише , 1,2,3, мед от глухарчета, синап с мед , ленено и дюлево семе,1,със черна ряпа , 1, 2, скоруша , лимон и ментови капки ,ванилия мед и масло,1, 2, лук   небетшекер,боровинки, мурсалски чай, живовлек/подбел, с ружа за отхрачване,светли стафиди , шипок , систематизирано
За мазане   компрес със мед, мас и сол

срещу косопад 1, 2, 3, 4

За болки в ухото  1, 2, 3, 1, 4, за почистване на ушите

При висока температура  систематизирано ,суров картоф ,малини, хладка вода, оцет, жълтък с мед, с белтък, препечена филия с оцет, киви, компот от череши

при гнойна ангина   белтък, 1, извара, маслини, мед с хлябна сода, с алкохол, вино и черен пипер , при налепи, гаргара с лукови люспи , нишадър

при грип и простуда   камфор, тинктура с мащерка, корен джинджифил

след прием на антибиотик  1, 2, 3,

зачервено гърло  сладолед, кока кола, смрадлика, куркума, ракия, млечна захар

бронхит синапено семе,  

синузит  1, 2, 3, 4, 5,6,  

 астма

разстройство   джоджен, за бебета оризова вода , дренки, шипки, според СЗО, червено подъвиче, брашно, оцет, пектин, листа от къпини, нар/нишесте

при запек 1, 2, 3,  

при повръщане  1,2,  При коремни болки и повръщане - по рецепта на Димков ,  

за повишаване на хемоглобина  1, 2, 3, 4

анемия

срещу косопад  1, 2, 3, 4,  

при високо кръвно 1, 2, 3

почистване на бъбреци1, 2, 3, 4, 5      

Зъбобол и проблеми с зъби 1,2,3

брадавици 1, 2

подсечено и суха кожа 1, 2

гнойни рани 1, 2, 3,  

при изгаряне и рани жълт кантарион, 1, мас с невен, 1,  мехлем с пчелен восък,1,2,  3, 4,5,6, при болки в коленете и навяхване

при хемороиди 1,2,3

мазоли , кокоши трън , 1,  
шипове на петите , гъбички , 1

 за спокоен сън ,

против комари кърлежи1, 2,
  
за подсилване на организма1, 2,

  при газове , при киселини ,

на ударено място1, 2
при язва

срещу косопад1, 2, 3, 4

с билки пречистване на организма систематизирано

  книга с билки  , книга с билки

спиране на млечни храни по време на хрема

за меда

клеева тинктура,

лук и чесън за всичко

всичко от 2 тема

 кашлица   с тамян , подбел ,
босилек
, босилек и орехи, лук+ небет+шекер …, мед и ванилия, мед и джинджифил, боровинки с мед, небетшекер, лук , орехи , бял бъз и босилек, за малки деца с мащерка, ябълки,
Компреси   с ракия, мед и жълтък, мед( и още много неща за джинджифила), стафиди
Чай   от шипки, 2, ленено семе , 2, лимон и небетшекер

хрема   физиологичен разтвор, захаросан мед,солен разтвор, коластра разтворена в физ.р-р , лайка , морска сол и сребърна вода  

зачервено/ възпалено/ гърло  магданоз, чубрица /за възрастни/, яйце, мед ракия и масло, 2 , греяна кока кола

при фарингит ,

настинка и температура  1, 2, 3

запушен нос

синузит ( при хрема за възрастни !)

болки в ушите   пъдпъдъча мас, дебела мара , шведска горчивка, праз ,2, мед ,праз и зехтин,с клеева тинктура, вода в ушите

за повишаване на хемоглобина   елда, коприва, цвекло, просо

при изтръпване на крайниците  1, 2, 3

при конюнктивит лайка, козе мляко, когато "текат" очичките при хрема

лек за стомашни болки

за раздразнен стомах /повръщане   джоджен,мента, 2 , шипки, лимони

  при гастрит

при язва  1, 2,

при цистит,

при нощно напикаване  1, 2

заличаване на белези и пъпки сребърна вода, жълт кантарион, мас с невен, пудра захар, за пъпки

при рани ( набрали)   алое , печен лук

при високо кръвно1, 2, 3

при ниско кръвно 1, 2, 3

при изгаряне   с сол,кисело мляко , кисело зеле, кр.масло, оцет сода

разстройство1, 2, 3, 4

при варицела  няколко поредни поста , 2,3

спукани вени и капиляри   ябълковия оцет, бирена мая

напукани пети, лишеи(д-р тайс) , екземи , , при суха кожа

имуностимулатор

зъбобол

Косопад 1, 2 , 3 ,

при  поликистозни яйчници  1, 2

босилек преди раждане

Бабешките рецепти на Йорданка Христова /каза ги в предаването "На кафе"

затополяне през студените месеци

за прогонване на комари

СЗО установила рецепта за течност рехидратация:

ТЕМА-3

Последна редакция: ср, 23 окт 2013, 20:34 от devi4ca

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 5 009
devi4ca,   bouquet

# 2
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Здравейте в новата тема!   bouquet

Моля за нещо изпитано против херпес, без паста за зъби Wink .

# 3
  • София
  • Мнения: 4 549
Вместо запис - сребърна вода капех на памуче и с него чистех секретите от очичките при конюктивит. Според мен - облекчава.
А когато племеницата си напръска очите с един спрей за кучета - лекарката ни каза да чистим със сребърна вода или с отвара от лайка.

# 4
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Благодаря за новата тема  bouquet В анкетата гласувах твърдо с първата опция Peace

# 5
  • Русе
  • Мнения: 11 912
  Деви   bouquet
  За да не е само запис. Моят син в неделя си лекува порязано с лист от живовляк и сок от змийско мляко.

# 6
  • Мнения: 5
  bouquet за темата
За херпес,баба използва мед

# 7
  • София
  • Мнения: 2 801
За херпес знам, че като се усети, че избива, се натърква мястото с бучка лед. Не знам дали действа при вече избил херпес.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 2 576
  bouquet за темата
За херпес,баба използва мед
Благодаря, ще опитам!
За херпес знам, че като се усети, че избива, се натърква мястото с бучка лед. Не знам дали действа при вече избил херпес.
При вече избил ще е доста болезнено, но ще го имам в предвид за друг път. Ако помогне ще споделя Simple Smile. Благодаря!

# 9
# 10
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Четох наскоро, че при първи симптоми на херпес помага чесън, но не съм пробвала лично.

# 11
  • Мнения: 44
И аз за херпес ще кажа нещо, дето звучи малко гадно, но е стара рецепта, изпитана от моя позната - тя твърди, че само това й помага:
Като усетиш, че ще се появява херпес, си бъркаш в ухото с кибритена клечка (не от страната на барута), за да обереш ушна кал и с нея мажеш мястото, където усещаш, че ще е херпеса. НО е важно чийто е херпеса, с неговата ушна кал да се лекува.
Съпругът ми е пробвал преди години, знаел го от едно време още, но казва, че на него не му действало. На него му действа друго, но то пък май не е много бабина рецепта - купуваме чаевец от една аптека - в малки кутийки е, като мехлемче. Лекува какво ли не, включително облекчава болката от херпесите на мъжа ми и помага да минат по-бързо, пък той като му се появи един, цялата му уста пламва..

# 12
  • Мнения: 1
Много полезна темичка. Запис и от мен Hug

# 13
  • Мнения: 1 285
Здравейте! Някой знае ли ефикасно средство против пърхут?

# 14
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
Здравейте! Някой знае ли ефикасно средство против пърхут?

след къпане се облива с оцетна вода или чай от коприва...при мен действа...а и на първата страница има още бабини рецепти  Wink....

Общи условия

Активация на акаунт