Баба каза така... Тема № 2

  • 140 617
  • 724
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 6 442
И ние от вчера се  борим с кашлица, но влажна.
Правих компрес с ракия и черен пипер на гърлото, мед, масло и ванилия, а днес ми казаха и една друга рецепта.
Не ми звучи много обещаващо и логично, но я пробвах.
Каквато и да е червена лимонада се оставя да кипне за секунди и после се пие от нея.
И това пробвах.
Като мине няма да знам от какво е  Laughing

# 106
  • Мнения: 167
Елито, благодаря! Утре ще потърся подбел в някоя билкова аптека и ще пробвам.

 Peace

Дано помогне и при вас. Аз по принцип сиропи за кашлица и капки за нос не ползвам! А по повод влажната кашлица сироп от кромид лук и захар/мед за два дни ни решава проблема.

# 107
  • Мнения: 6 442
Елито, благодаря! Утре ще потърся подбел в някоя билкова аптека и ще пробвам.

 Peace

Дано помогне и при вас. Аз по принцип сиропи за кашлица и капки за нос не ползвам! А по повод влажната кашлица сироп от кромид лук и захар/мед за два дни ни решава проблема.
В какви пропрции? Като сок ли да стане? И по колко се дава?

# 108
  • Мнения: 167
Нарязвам една глава лук и поръсвам с приблизително една равна супена лъжица захар / оригиналната рецепта на хомеопата е с мед, но ние сме алергични към него/. След около половин час се е утаило сокче. От него давам на всеки час по 1 ч.л. в дните със силна кашлица и постепенно намалявам дозата. Една глава ми стига за около 4 давания. Аз не я стискам, само каквото си пусне. Като свърши правя нова. А за вечер в една глава лук издълбавам дупка, отдолу режа, за да стане равно и лука да стои. Сипвам вътре захарта/ меда и оставям до сутринта. Като стане малката давам една ч.л. на гладно. Лука е омекнал и има повече сироп. Ползвам го и през деня.
Дано да обясних ясно, ако не- питай! Peace

# 109
  • Мнения: 6 442
Ясно е  Peace Много ти благодаря! Ще пробвам.

# 110
  • Мнения: 502
Елито, а как се справяте със сополите. Пробвала съм без капки, откарваме със седмици. Сега почти месец синът ми е с гнойнои сополи и съответно кашля, за да ги изхрачва.

# 111
  • Мнения: 167
Елито, а как се справяте със сополите. Пробвала съм без капки, откарваме със седмици. Сега почти месец синът ми е с гнойнои сополи и съответно кашля, за да ги изхрачва.

Само с промивки с ФР. Само това! Но аз пълня една спринцовка от банка ФР и я изпръсквам рязко- половината в едната ноздра, другата половина в другата. След това духаме "с всичката силна сила" или тегля с прахосмукачката, зависи от случая. И така в дните с много сополи това се повтаря на всеки час. После намалявам промивките. Чувала съм да казват, че една хрема с или без капки продължава 7 дни. Незнам дали е вялно, но като се замисля май не сме били сополиви повече от седмица.
Тези гнойни сополи чисти ли са? Давахте ли секрет?

# 112
  • Мнения: 502
Чисти са, давахме и излезе нормално. Просто се загнездиха тия сополи в него и това е, не знам какво да правя. Утре ще ходя при нов доктор хомеопат, да видим какво ще излезе. Чудя се какво да измисля. Постоянно изкашля, направих чай от бъз, липа и подбел, дано да помогне.

# 113
  • Мнения: 106
Здравейте! Страхотна тема!   bouquet Hug

Искам да споделя нещо , относно сухата кашлица. Голямата ми дъщеря имаше ужасен ларингит преди около месец. Не кашляше, а буквално лаеше в продължение на цяла седмица и с нищо не можех да я оправя. Молила съм се да овлажни кашлицата...Наложи се в събота вечер спешно да търсим лекар. Така от дежурния лекар разбрах, че студеното и влажно време много добре се отразява на точно такива кашлици. За късмет същата вечер ръмеше дъжд... Като се прибрахме детето се изкашля влажно . Алилуяяяя, колко бях щастлива. Веднага я облякох и я изкарах на балкона  hahaha
А когато не вали навън трябвало да се стои в банята да се диша парата от топлата вода. След около 3 седмици една сутрин я чух да кашля лаещо. Призля ми като се сетих за предния път. Веднага я вкарах в банята и след 15 минутен престой почна да отхрачва... После и правих инхалация с лайка над тенджера (тя е на 4,5г.) и кърпа на главата. И така пресякох... Не се разболя този път  Peace

# 114
  • Мнения: 6 442
 ЕлИт0 , а сиропчето от лук и мед има ли някаква годност?
Защото аз нарязах 2 глави и вече втори ден си имаме от него.
Да правя ли ново за всеки ден?  Rolling Eyes

# 115
  • Мнения: 167
ЕлИт0 , а сиропчето от лук и мед има ли някаква годност?
Защото аз нарязах 2 глави и вече втори ден си имаме от него.
Да правя ли ново за всеки ден?  Rolling Eyes

Аз го държа в хладилника като е топло, но те съветвам да правиш по малко, за да е концентрирано и прясно. Режа малки главички. Има ли ефект???

# 116
  • Мнения: 6 442
ЕлИт0 , а сиропчето от лук и мед има ли някаква годност?
Защото аз нарязах 2 глави и вече втори ден си имаме от него.
Да правя ли ново за всеки ден?  Rolling Eyes

Аз го държа в хладилника като е топло, но те съветвам да правиш по малко, за да е концентрирано и прясно. Режа малки главички. Има ли ефект???
Да, ефект мисля, че има.Закашля се само 1-2 пъти сутрин.Но вече 4 ден правя компреси с ракия нощем и пием чайове от босилек.Все едно от тези неща ни помогна.
Но сока оот лук и мед го давам по 4-5 лъжички на няколко часа.

# 117
  • Мнения: 167
ЕлИт0 , а сиропчето от лук и мед има ли някаква годност?
Защото аз нарязах 2 глави и вече втори ден си имаме от него.
Да правя ли ново за всеки ден?  Rolling Eyes

Аз го държа в хладилника като е топло, но те съветвам да правиш по малко, за да е концентрирано и прясно. Режа малки главички. Има ли ефект???
Да, ефект мисля, че има.Закашля се само 1-2 пъти сутрин.Но вече 4 ден правя компреси с ракия нощем и пием чайове от босилек.Все едно от тези неща ни помогна.
Но сока оот лук и мед го давам по 4-5 лъжички на няколко часа.

Важното е, че се оправяте!  Hug

# 118
  • Мнения: 1 267
за хрема помага захаросан мед в носа,
стига да няма алергия.
по едно захаросано точпе в носа.
не се излиза 2 часа след това.

солен разтвор също,
стига да не е прекалено солен.
спира инфекцийте навътре в гърлото.

# 119
  • Мнения: 365
Azalea не знам дали искаш да пробваш  нещо друго освен хомеопатия,но аз бях така като твоето детенце преди няколко години и каквото и да правех нищо не ми помагаше,докато една жена не ми каза да си купя от капките Коларгол-те се правят на място в аптеките,ще кажеш че е за дете и те знаят в каква пропорция,та благодарение на тях ми се оправиха гнойните сополи,които преди това с нищо не се оправяха!Ако решиш пробвай,дано да ви помогне и скоро да се оправите!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт