Баба каза така... Тема № 2

  • 140 628
  • 724
  •   1
Отговори
# 525
  • Варна
  • Мнения: 2 576
И аз да споделя:
При силен гърлобол  си спомних една рецепта, която за момента ми се видя малко абсурдна , но от нямане на какво друго .... пих греяна кока кола - за има няма 15- 20 мин. болките в гърлото утихнаха и спах спокойно през нощта ; след това го прилагах на всички домашни "любимци" и им подейства  smile3521

Това мисля да изпробвам утре върху себе си и ще дам отзиви Simple Smile.
Oпитах. След 2-рата чаша ми се разтрепериха ръцете Sad, гърлото е по-добре обаче Simple Smile. Освен този сироп си направих мед, масло и ванилия, пак по препоръка от тези теми за бабини илачи.

# 526
  • Мнения: 957
Solar Wind, чувала ли си за синдром на Рейно? При него има нарушение на оросяването на крайниците. Получава се също като страничен ефект при лечение на повишен пролактин с Достинекс. При мен беше страничен ефект от Достинекса. През зимата не можех и 100 метра да мина без да ми изтръпнат от студ краката. Като се събуя пръстите ми баха жълти като ма мъртвец  Shocked Същото нещо се получаваше и с ръцете ми. Като спрях достинекса всичко се оправи.

# 527
  • У дома
  • Мнения: 1 741
За кашлица - 1 ч л мед със куркума разбъркано 1-2 пъти на ден.

# 528
  • Мнения: 221
Знаете ли нещо за чувствителни зъби?Направо ще се побъркам.Ноември чистих зъбен камък и после ме наболяваха,но сега от 2 седмици не се търпи.Боли като пия студено/топло не ми пречи/,като дишам студен въздух,дори като ям банан ме боли.Взех Сенсодин преди няколко дни,но още няма резултат.

# 529
  • София-Младост
  • Мнения: 23 355
Знаете ли нещо за чувствителни зъби?Направо ще се побъркам.Ноември чистих зъбен камък и после ме наболяваха,но сега от 2 седмици не се търпи.Боли като пия студено/топло не ми пречи/,като дишам студен въздух,дори като ям банан ме боли.Взех Сенсодин преди няколко дни,но още няма резултат.
Да не са ти се оголили венците?

# 530
  • София
  • Мнения: 3 030
Знаете ли нещо за чувствителни зъби?Направо ще се побъркам.Ноември чистих зъбен камък и после ме наболяваха,но сега от 2 седмици не се търпи.Боли като пия студено/топло не ми пречи/,като дишам студен въздух,дори като ям банан ме боли.Взех Сенсодин преди няколко дни,но още няма резултат.

Жабури се с вода за уста. Явно венецът те боли. И почиствай зъбите хубаво след ядене. Има малки четчици в аптеката с телче, за почистване между зъбите.

# 531
  • Мнения: 221
Май венците са оголени  ConfusedА иначе интердентална четка ползвам от години и почиствам добре зъбите.Ще взема и вода за уста ...дано помогне.

# 532
  • София-Младост
  • Мнения: 23 355
Май венците са оголени  ConfusedА иначе интердентална четка ползвам от години и почиствам добре зъбите.Ще взема и вода за уста ...дано помогне.
Консултирай се обаче със стоматолог каква да бъде водата. Защото, от това което знам оголване не се лекува Sad

# 533
  • София
  • Мнения: 10 858
пак да питам нещо за косопад

Някой да ми каже нещо за оросяване? Крайниците ми са ледено студени, и не мога да ги стопля. А вечер ръцете ми изтръпват чак, будя се поне 3 пъти на нощ от това. Не знам какво ми стана тази зима.  ooooh!  Знам за греено вино, но пустия алкохол не мога да го пия.
Може да опиташ с гинкобилоба. Аз видях полза, но не са ми изтръпвали чак ръцете, просто са студени.

На мен ми се случваше горе долу същото, изтръпване на някои пръсни на ръцете, внезапно изстудяване, побеляване, изписаха ми Селеногин (Гинко билоба + селен).
Изключително ефикасно, просто всичко се оправи и засега не ми се е случвало.

# 534
  • На небето
  • Мнения: 5 530
пак да питам нещо за косопад

Някой да ми каже нещо за оросяване? Крайниците ми са ледено студени, и не мога да ги стопля. А вечер ръцете ми изтръпват чак, будя се поне 3 пъти на нощ от това. Не знам какво ми стана тази зима.  ooooh!  Знам за греено вино, но пустия алкохол не мога да го пия.
Може да опиташ с гинкобилоба. Аз видях полза, но не са ми изтръпвали чак ръцете, просто са студени.

На мен ми се случваше горе долу същото, изтръпване на някои пръсни на ръцете, внезапно изстудяване, побеляване, изписаха ми Селеногин (Гинко билоба + селен).
Изключително ефикасно, просто всичко се оправи и засега не ми се е случвало.

Не ми се искаше да прибягвам до хапчета. Дано наистина има ефект.

# 535
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Хапчета са, но не химия  Peace. Гинкобилобата няма как сама да си я приготвиш, доколкото знам е ужасно горчива, затова капсулите са добър вариант.

# 536
  • Русе
  • Мнения: 11 920
Хапчета са, но не химия  Peace. Гинкобилобата няма как сама да си я приготвиш, доколкото знам е ужасно горчива, затова капсулите са добър вариант.
  Сигурно, но надали баба каза да си приготвиш гинкобилоба  Naughty

# 537
  • Мнения: 115
Гинкобилоба може да се купи и на капки(екстракт). Разтваряха се 17 капки в чаша вода. Не се усеща много неприятния вкус. Внимавай, при някой хора предизвиква главоболие, при мен беше така.  bouquet

# 538
  • Мнения: 0
Привет!
Нямам време да ровя- ще съм благодарна ако някой даде линк или домашна рецепта за смъкване на кръвно - жената си пие лекарства редовно Тертензиф и анаприл, но пак.... Пие и за бързо сваляне -хлофазолин(а то е много силно!) и моля ви се, след два часа пак вдига ooooh!
На лекар ще кажете?
Трудна работа - насила трябва да се заведе и съм се отказала да си хабя нервите Crazy

# 539
  • Варна
  • Мнения: 2 576
1 ч. л. канела се разбърква в 1 ч.ч. кисело мляко или вода.

Тук има много рецепти.

Общи условия

Активация на акаунт