Баба каза така... Тема № 2

  • 140 628
  • 724
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 267
Дайте нещо за повръщане...или раздразнен стомах.Става въпрос за дете на 4 и половина.
Мерси!

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=244639

аз давам чай от джоджен и мента и бисквити по малко.

Грешката е печатна. Имах напредвид свирчокEmbarassed

а това какво е?

# 76
  • Мнения: 25
Става въпрос за свирчовина предполагам ето това е!!!

# 77
  • Мнения: 57
чай от мента, но на малки глътки

# 78
  • Мнения: 1 267
чай от мента, но на малки глътки

Правилно на малки глътки, храната сведена до минимум,
само бисквитка по малко.
Аз по-скоро давам джоджен на децата.

# 79
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
....и чай от шипки.

# 80
  • Пловдив
  • Мнения: 40 784
Благодаря!

# 81
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
здравейте  Hug Heart Eyes имам питанка....бях чувала за бабина рецепта, която помага за заличаване на белези от нокти....в последно време малкото се е научило да дере брат си по лицето и резултатът е меко казано плачевен  Confused...ако някой знае моля за помощ  Praynig...мерси   bouquet

# 82
  • Мнения: 6
amei , Пробвай със сребърна вода да ги мажеш по няколко пъти на ден. Аз така съм правила за ранички и пъпки  newsm10

# 83
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
amei , Пробвай със сребърна вода да ги мажеш по няколко пъти на ден. Аз така съм правила за ранички и пъпки  newsm10

благодаря,  danni521   bouquet, в къщи е на почит сребърната бода, но до сега само я пием....за мазане не се бях сетила...евентуално за стари белези от нокти ще стане ли, че е белязан доста от детето на една дружка като малък...

ще съм благодарна и на още мнения  Hug Heart Eyes Praynig...

# 84
  • Мнения: 2 784
amei,как я пиете? Аз досега само външно съм я прилагала, затова питам.

# 85
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
amei,как я пиете? Аз досега само външно съм я прилагала, затова питам.

ами тук може да се поръча всичко...има  сребърна вода за пиене, има капки, има мехлем, който обаче не сме го поръчвали и не съм го ползвала....но на децата редовно даваме да пият, при първи симптоми на настинка, заедно с хомеопатичните....

# 86
  • Мнения: 3 092
Привети
Радвам се , че открих тази тема и още повече че имам нещо за споделяне Grinning Става дума за имуностимулатор подходящ за този сезон за възрастни и по големи дечица
250 гр орехи - сурови може да ги нарежете или смелите .може да ги замените с лешници или бадеми
250 гр лимони (2големи лимона)
250 гр масло
250 гр мед
всичко това се смесва и се взема сутрин на гладно по една супена лъжица.
Полезно и вкусно

# 87
  • Popovo
  • Мнения: 219
   Точно това е свирчок, vasq78 ! Моята леля прави от него сироп, който аз лично не харесвам, но чаят става хубав.

# 88
  • Мнения: 2 401
amei, виж това:
Откъсват се само цветчетата на жълтия кантарион и се поставят в буркан, добре натиснати. Отгоре се заливат плътно със зехтин. Бурканът се захлупва с надупчена капачка, за да диша, или с надупчена оризова хартия, и се оставя за около 40 дена на слънце, тоест докато тинктурата не стане буквално кървавочервена на цвят. След това се прибира и се съхранява в хладилник. Има впечатляващо противовъзпалително действие, включително помага срещу червен вятър (тествано е върху наш роднина с невероятно забележителни резултати, заклевам се), срещу сериозно изгаряне, срещу упорити рани, дори ако намажете бузата си там, където ви боли зъб, болката ви стремглаво намалява. Спаси преди години сливиците ми, когато бях получила ужасен срив на имунната система вследствие на алергична реакция.

В хладилника спокойно трае цяла година. Отгоре му се образува капаче от мухъл, което лесно се премахва, докато се стигне до кървавочервената лечебна субстанция.

# 89
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
благодаря, Звездичка   bouquet

малко обаче ще трябва да почакам, докато го направя Confused....кантарион мога и да намеря тук сега , но с 40–те слънчеви дни ще видя голям зор ooooh!....

а как се процедира с него?....маже ли се, колко време стои, мие ли се после?

Общи условия

Активация на акаунт