Баба каза така... Тема № 2

  • 140 620
  • 724
  •   1
Отговори
# 615
  • България
  • Мнения: 490
на дъщеря ми кожата е много суха,от няколко дни забелявам че и ръцете и станаха много сухи
отдавам го на течния сапун с който си мие ръцете в училище.....
до сега е мазана само с зехтин
какво казва Баба по въпроса newsm78....на 8год
 
и друго
търся лек за поликистозни яйчници-36г...за мен
хормоналните хапчета са в коша,искам да опитам с бабин лек

# 616
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
За сухата кожа може да пробваш и мазане с други натурални масла: бадемово, кайсиево, сусамово, кокосово, макадамия....на проба -грешка ще разбереш кои й влияят най -добре.

На щерка ми за сухата кожа хомеопата препоръча да яде пшеничен зародиш /може в мюсли, сладки или както се сетиш/ и ленено масло *1ч.л вечер в кисело мляко или друга белтъчна храна...

Консумиране на повече сурови ядки /орехи, тиквено семе, бадем, слънчоглед, кашу,.../

По- рядко къпане, кратки душове само с вода, през няколко дни със сапун /някакъв подходящ душ гел/ шампоан за тяло, бебешки или детски/ и, естествено, да не си мие ръцете с въпросния течен сапун в училище...

Последна редакция: пт, 30 мар 2012, 19:56 от *Бенджи*

# 617
  • България
  • Мнения: 490
 Hug*Бенджи* благодаря ти

# 618
  • Мнения: 140
на дъщеря ми кожата е много суха,от няколко дни забелявам че и ръцете и станаха много сухи
отдавам го на течния сапун с който си мие ръцете в училище.....
до сега е мазана само с зехтин
какво казва Баба по въпроса newsm78....на 8год
 
и друго
търся лек за поликистозни яйчници-36г...за мен
хормоналните хапчета са в коша,искам да опитам с бабин лек

За сухи ръце съм чувала че помага мехлем от невен със свинска мас, в тази тема някъде имаше рецептата ако не греша. А за поликистозни яйчници аз пия бял равнец, 1 суп лъжица се запарва в 150,200 гр вода, кисне половин час, пие се 2 пъти на ден половин час преди ядене /тази доза се разделя на две/ . При мен имаше ефект.

# 619
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 783
За поликистозни яйчници пробвай чай от турта и бял равнец

# 620
  • Пловдив
  • Мнения: 40 784
А за цистит нещо да се чели/чули Rolling Eyes

# 621
  • София-Младост
  • Мнения: 23 355
А за цистит нещо да се чели/чули Rolling Eyes
Мечо грозде при цистит

Листата на мечото грозде имат доказани пичокогонни свойства – очистват бъбреците и успокояват възпалението на лигавицата на пикочните пътища и пикочния мехур. Една с. л. листа от мечо грозде се варят в 0.5 л. вода в продължение на 10 минути. Отварата се прецежда и се пие по 1 винена чаша преди ядене 4 пъти дневно. Добре е към отварата да се добавя по 1 щипка сода бикарбонат – веществата, които съдържа отварата, са силни антисептици, но действат най-добре в алкална урина.

http://bialotechenie.net/cistit-bilki/

# 622
  • България
  • Мнения: 490
благодаря за отговорите Hug

# 623
  • у дома
  • Мнения: 1 160
На малката носа й е запушен от 4дни,"стеримар"а не помага-моля за идеи  Hug

# 624
  • Пловдив
  • Мнения: 40 784
На малката носа й е запушен от 4дни,"стеримар"а не помага-моля за идеи  Hug

Отвара(чайче) от лайка Rolling EyesИли вит.Ц.

# 625
  • Варна
  • Мнения: 2 576
На малката носа й е запушен от 4дни,"стеримар"а не помага-моля за идеи  Hug
В първата тема четох, че нагрятата готварска сол помага. Пробвах, при сина ми свърши работа.
 Слагам готварска сол в платнена носна кърпичка и я правя на вързопче като хубаво го "завързвам" с ластик. Затоплях на радиатора, сега като е топло с ютията - покафенява кърпата, но не можах да открия по-бърз вариант за затопляне. Така затопленото вързопче се слага между веждите - трябва да е поносимо топло,  да не е горещо. Държи се докато изстине, повтаря се многократно.
 Благодарности на първоизточника!   bouquet

Може да пробваш и сребърна вода да капеш в носа.

# 626
  • Мнения: 2 401
Аз да попитам дали някой има опит с разширени или спукани вени и капиляри. Днес доктора ми изписа едно мазило, но се интересувам и от нещо друго, че стана доста видим проблема, аз съм бременна та може би и това има някакво отношение, а и стоя доста време права. Thinking

# 627
  • Мнения: 735
Какво ще предложите при алергична кашлица на дете на 2.7 г.? :thinkin

# 628
  • Варна
  • Мнения: 773
Здравейте! Аз пък да ви кажа до сега нито на детето нито на мен ми е помогнала някоя бабешка рецепта. Ето в момента съм с ужасна кашлица, пих какви ли не буламачи и нииищо.

# 629
  • Мнения: 234
Здравейте! Аз пък да ви кажа до сега нито на детето нито на мен ми е помогнала някоя бабешка рецепта. Ето в момента съм с ужасна кашлица, пих какви ли не буламачи и нииищо.

Какво пи? Да не е някаква алергична реакция Thinking

Общи условия

Активация на акаунт