Бабини рецепти срещу кашлица

  • 13 909
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 115
Може ли някой да ми отговори на един въпрос.
Имам упорита кашлица от месец. Изпила съм 3 антибиотика и какви ли не други бабини девитини. Вчера ми казаха за черна ряпа с мед.
Сутринта отидох в магазина да търся, жената която ми даде ряпата ме убеди, че е за кашлица обесни ми как се издълбава и пълни и как на нея й е помогнало.
Обаче идвам у нас и като я издълбах вътре гледам, че е червена. Но в интернет като търся ми излиза, че вътре е бяла. Може ли някой да ми каже какво трябва да е вътре, моята на външен вид е черна ряпа, а вътре е като цвекло. - червена.....създадах тази тема, защото в други стати не ми дава да публикувам. Благодаря. Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 1
# 2
  • Мнения: 115
Да гледам, че е такава, но моята е червена, явно са ме подвели. Благодаря.

# 3
  • Мнения: 35 961
нищо й няма на ряпата ти, съвсем си е добра дори и червена отвътре  Wink

една тема, която може да ти бъде полезна: Баба каза така ...

# 4
  • Мнения: 115
Благодаря много, значи сока който пусне се изпива нали? Защото е червена и затова се двоумя.

# 5
  • Мнения: 1 283
Индрише лукчета и локум, чай от лайка и изобщо всякакви отхрачващи чайчета, инхалация с лайка/много помага/, лук с мед, ракия с мед и зехтин...

# 6
  • София
  • Мнения: 1 483
Аз ям много джинджифил, при кашлица помага. На децата им давам една ужасна отвара от лук, чесън, орехи, като изстине добавям мед. Тази зима два пъти излекува голямото ми дете, което има големи проблеми, свързани с кашлици и т.н.

# 7
  • Мнения: 2 616
Чай от мащерка, лопен, подбел, живовляк, ленено семе - чудесно за отхрачване.  Simple Smile

# 8
  • Мнения: 403
Здравейте, честита Баба Марта на всички  Hug

За кашлица преди ядях джинджифил с мед, много помага. наскоро обаче ми препоръчаха едно чайче от джинджифил и 10 вида пипер. Казва се Самахан. индийско е, и се купува от магазин за био храни. Пие се по 4 на ден. На мен за 1 ден ми оправи кашлицата.

 Ето така изглежда   :

  http://www.tnt-21.com/index.php?lang=bg&page=290&title=



# 9
  • Мнения: 4 401
Правя домашно желе от семките и сърцевината на дюли.Използвам го като подсладител на липовия чай,който също действа в тази посока.Може да се добави и локум в чая.
Скрит текст:
Оригиналното е лук орехи и локум ,но е гадно.
Джинжифила е мощен имуностимулатор ,също и домашния сироп от бъзак.Има и в аптеките ,но не знам какъв е.
У дома правя промишлени количества домашно сладко от черна боровинка, но без съвременни сгъстители ,а по рецептите на прабабите
Скрит текст:
(3кг плод +1 кг захар и се вари до пълно сгъстяване, което е по-малко от 1/3 от първоначалното количество)
.
Скрит текст:
Та това сладко влиза щедро в домашните кексове, мъфини , всички сметанови сладкиши, палачинки и пържени филийки. Нека не звучи самохвално, защото рецептите не са мои ,но купешките сладкиши наистина нямат нищо общо с приготвените .Убедена съм и съставките нямат нищо общо.Не прекаляваме (веднъж дваж седмично) и само в студената част на годината
.Освен прекрасните му вкусови качества е много полезно за куп неща и мощен имуностимулатор.

# 10
  • Мнения: 422
Мама ми каза една рецепта за кашлица и тя ме спаси от пневмония. Взима се червен лук, издълбава се вътрешността и се наситнява на дребни парченца, слага се мед и лукът се пълни с тази смес. Хапва се колкото може повече. Няма неприятен вкус и за 3 -4 дни кашлицата изчезва.

# 11
  • Мнения: 379
При мен помага смес от равни количества мед, ракия и зехтин. Сутрин и вечер по една супена лъжица. Истински мед, не от магазина.

# 12
  • Мнения: 653
violet-2006, това с лука за малко дете става ли???

# 13
  • Мнения: 1 829
Още един глас за джинджифил с мед Wink На мен поне страшно ми помага при кашлица. Разбира се и останалите рецептички не са за подценяване. Изпробвала съм всички върху децата Joy

# 14
  • Мнения: 422
ViliDim  Може да се дава на малки деца. Племенникът ми е на 4 години и излекува кашлицата по тази бабина рецепта. За по малки деца не съм сигурна, затова по добре е да поразпитате преди да приложите. Ето рецептата:
Цитат
Лукът е добър помощник при кашлица и бронхит. По-добра работа върши червеният сорт. Рецептата, която може да приготвим набързо, е лесна. Лукът се настъргва на ситно ренде. Смесва се с мед, глюкоза или захар. От тази смес се хапват по 1 – 2 чаени лъжички 5 – 6 пъти дневно.

Последна редакция: вт, 01 мар 2016, 14:38 от bubanka

Общи условия

Активация на акаунт