аугментин ес - страхувам се....

  • 4 828
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 65
Моля за мнения за този антибиотик! Сина ми на 7 г. е със зачервено гърло и температура вече трети ден и му изписаха днес Аугментин Ес .До сега винаги съм го отказвала този антибиотик,защото племенника ми направи страшна алергична реакция от него и стигна до болница.Но днес го купих по настояване от педиатърката,тъй като според нея,тов Sadа,че при някого се е получила алергия,не значело,че и при нас ще е така.Да,но и в Интернет е пълно с отрицателни мнения и страхотии от Аугментин и цял ден чета и се паникьосват.Дадох го вече сутринта и съжалявам 100 пъти вече,че се съгласих да го купя.
Моля,който го е давал да сподели!Наистина ли са толкова чести алергичните реакции,много се притеснявам.Вместо да ми е спокойно,че съм взела мерки да го излекувам,аз съм двойно по-притеснена....  Sad

# 1
  • Мнения: 1 474
Аугментина е от групата на пеницилините, ако човек е алергичен към тях, трябва да се избягва. Това, че племенника ви или дори самата вие да сте алергична не значи и че детето ще е. Същото е като с хората, които са алергични към пчели, както знаете има и такива. В интернет винаги пише най-лошото и аз съветвам да не четете там, по-добре говорете с човек, който повече знае и разбира, докторката или дори в аптеката.
Започнете да давате антибиотика, след като доктор е преценил, значи има нужда, защото и състоянието може да се влуши. Наблюдавайте, ако забележите обрив след прием на таблетка или нянакъв друг вариант на алергична реакция. Ако се получи обрив, спрете да го давате и се обадете на лекар.

# 2
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 358
Не знам кой кого и с какво плаши в интернет.
Аз, лично имам приятелка с дете, което направи алергия към този АБ. И от друга страна на сина ми съм давала 3 пъти от него и винаги му е помогнал, както и понесъл съвсем добре. Давам и пробиотик, за да няма стомашни проблеми, както и повечко течности.

Щом лекар е преценил, не виждам защо трябва да се филмирате излишно....

# 3
  • Мнения: 65
Знам, имам склонност да се филмирам, така е за съжаление... Но като си спомня какво преживя горкото дете-племенника ми и сърцето ми се свива.Естествено,следя непрекъснато като параноик за реакции, но е възможно да се случат и когато вече е изпит антибиотика. Мерси много за отговорите, момичета.

# 4
  • Мнения: 9 467
Чудех се дали да пиша, за да не те шашкам допълнително, но по-добре да знаеш, отколкото да се паникьосаш, ако се случи..
Та конкретно с този АБ нямам опит; на мен заради гранулом ми бяха изписали друг-всичко беше ок, до последното хапче-излезе ми някакъв ужасен обрив по цялото тяло-оказа се уртикария, алергична реакция към въпросния. Аз алергии до този момент нямах към нищо...и уж ако има нещо, то то се проявява още в първите приеми...да, да,ама-не!
Та лекари, урбазони и така..
Гледай си детето, ама по възможност си щади и твоите нерви и емоции, че занапред още много ще ти трябват  Hug
Бързо оздравяване на малчо
! Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 311
Моите деца са го пили няколко пъти и всичко е било наред.

# 6
  • Мнения: 65
Мтv, a какъв беше антибиотика при теб?При моят племенник също реакцията беше към края вече, когато свършваха с даването...
Моля се всичко да мине и замине. Дали да давам и нещо противоалергично-фенистил?
 

# 7
  • Мнения: 2 485
Моят син колко аугментин е изпил.....Не че съм искала,но се налагаше. Не сме имали проблеми. На практика дори от един аналгин човек може да получи алергична реакция. Няма как да се знае предварително. Всичко си е до организъм. Наблюдавай детето и за твое успокоение се консултирай с педиатъра какво противоалергично лекарство да включиш.
Бързо оздравяване и по-спокойна бъди.

# 8
  • Мнения: 9 467
Мтv, a какъв беше антибиотика при теб?При моят племенник също реакцията беше към края вече, когато свършваха с даването...
 

Клиндамицин  Sick

Не бих давала противоалергично превантивно Peace-така би могла да "замаскираш" ако има наистина нещо..

# 9
  • Мнения: 65
Много, много ви благодаря!  Hug

# 10
  • Варна
  • Мнения: 36 473
Моята дъщеря е пила два пъти Аугментин, на 4 години е. Никога не сме имали проблеми, и в двата случая веднага се повлия детето и много бързо се оправи.

# 11
  • Мнения: 843
И моят син е пил 2 пъти аугментин. Не е имал проблем!
Понякога нямаме право на избор и трябва да дадем антибиотик, колкото и да не ни се иска.
Скорошно оздравяване!

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
Децата ми не са имали проблеми с него, с който и да е АБ рискуваш какво ли не, не се филмирай излишно.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 257
За крехката възраст на сина ми - приемал е Аугментин 3 - 4 пъти. Винаги му е влиял много добре и се е лекувал бързо с него. Така, че аз лично съм със супер впечатление от този АБ, за разлика от Клацида например, който беше без кой знае какъв ефект (пил го е по антибиограма също).  Peace

# 14
  • Мнения: 780
Преди седмица и нещо го изписаха на дъщеря ми. И аз подходих много негативно, но нямаше проблем!

Общи условия

Активация на акаунт