Синузит - голям проблем!!!

  • 13 712
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 746
Здравейте,

Синът ми е на 11 години от 2 години е с доказан рентгеново синузит. През летните месеци е сравнително добре, но зима, пролет и есен е ужаааас!!! Две седмици е добре, 1 месец - сополи, ту зелени, ту прозрачни. Правихме физиотерапия, пи Синупрет, Геломиртол, капки коларгол, спрей физиологичен разтвор, всякакви други капки за облекчаване на синузита, но не се повлиява трайно от нищо. И антибиотик е пил. От хомеопатичните на Боарон Калиум Бихромикум.

В чудо съм се видяла, че не мога да помогна на детето си!!! Моля ви, ако някой има опит нека сподели как да лекувам синузита.

# 1
  • Мнения: 6 443
Имаше една рецепта с печени кестени, но няма да мога да я цитирам.
Дано някой да се сети.

Последна редакция: пт, 22 апр 2011, 20:50 от Грозното Пате

# 2
  • Мнения: 9
Опитай с морска сол - затопляш 1-2 шепи морска сол, слагаш я в платнена торбичка, връзваш и детето да я държи върху синусите, докато изстине. После отново затопляш и процедурата се повтаря. При остро състояние - сутрин и вечер по 2-3 такива 'затопляния'. Внимавай, обаче, да не е много гореща солта, за да не предизвика изгаряне на кожата. При нас имаше ефект.

# 3
  • Мнения: 10
Ще споделя аз как излекувах моя синузит. Беше преди повече от 10 години. Четох книгата на Мария Требен за билките и по-специално за шведската горчивка. Купих си от аптеката тази с повечето билки мисля, че се казва Маурерс. Намазах челото, носа и синусите си с мазен крем и отгоре сложих напоени памуци от горчивката, след това сложих найлон и се увих с шал и така стоях до като започна да ми пари. Чувах едно пукане и после изтече всичко. Правила съм го 2-3 пъти и от тогава нямам проблем, преди това беше ад, не мога да си наведа главата, защото ми тежи все едно имам камъни.

# 4
  • Мнения: 0
Имаше една рецепта с печени кестени, но няма да мога да я цитирам.
Дано някой да се сети.

Ааа, това с кестените не работи, а е ужасно изживяване. Пробвала съм.

# 5
  • Мнения: 4 150
Рецептата с хрян помага в 99% от случаите.

# 6
  • Мнения: 2 746
Благодаря на всички за идеите  Peace

Каква е тази рецепта с хрян? За пръв път чувам  Rolling Eyes

# 7
  • София
  • Мнения: 3 648
Аз се оправих с морска сол. И конституционна хомеопатично. Калиум бихромикум в потенция 9 или 5, ако от девет не тече носа като чешма , много облекчава.

# 8
  • Букурещ
  • Мнения: 1 236
Аз се оправх с промивки с каничка Нети и разтвор Соле (вода и химайлска сол), както и вечер си слагах масло, колкото царевично зърно в една от ноздрите и редувах- лява, дясна.

# 9
  • Мнения: 3 929
Благодаря на всички за идеите  Peace

Каква е тази рецепта с хрян? За пръв път чувам  Rolling Eyes
Настъргваш хрян и правиш "лапа" от него, като слагаш/ разстилаш върху марля, носна кърпа или друга кърпа и налагаш върху челото между веждите. Загрява силно. Трябва да се внимава, за да не изгори мястото.
Аз също го консумирам, като го настъргвам, слагам в буркан и наливам оцет. Консумирам го като подправка и също загрява. Даже така една зима си "разбих" синузита, усеща се много силна болка на мястото, придружена с главоболие, след което изтича течност и носът се отпушва и състоянието се облекчава. Оттогава не съм имала проблеми. Имала съм хрема, но лека, но това "чудо", което беше...
Не знам обаче за дете на тази възраст дали може да го консумира, защото е люто. Аз го консумирам от много малка, в семейството ми се консумира пикантно. Така че велроятно няма да е проблем. Но пробвайте с компреса.
Друг съвет, който съм давала винаги при въпроси за лечение на синузит и хрема, е следният. Преварявам 200 мл вода. Махам я от котлона и сипвам 1 равна ч.л. нишадър и чакам да изстине, така че да мога да капя в носа. В самото начало изсипвам по 1 капкомер във всяка ноздра на всеки час - в продължение на около 5-6 часа. После разреждам накапванията по усмотрение. Ако не търпите цял капкомер, накапвайте колкото можете да понесете, защото не е много приятно.
Рецептите, които съм споделила, са ефективни при мен и са лично изпробвани.

# 10
  • Мнения: 2 746
Когато аз бях на 12-13 години също имах проблем със синузита. Майка ми разбрала отнякъде за билката дива или морска краставичка, не се сещам точно как се казваше, капеха ми капки от сока и така ме оправиха. И помен не остана от синузита ми. Но знам, че е рисковано, защото билката е отровна и не смея да я приложа на моето дете.

Ще пробвам рецептата с хряна.

# 11
  • Мнения: 4
Тест за алергии правен ли е? Морската сол помага, но само симптоматично. А понякога предизвиква и обратния ефект - подуване на лигавицата.

# 12
  • На село
  • Мнения: 873
С Цитросепт - вътрешно и външно - успях да си излекувам синузит, но не беше хроничен.

# 13
  • Мнения: 967
Препоръчвам класическа хомеопатия. Няколко години страдах от синузит. В момента нямам никакви оплаквания, благодарение на хомеопатията. От 3 години цялото ни семейство се лекуваме единствено с класическа хомеопатия (Внимание - не боаронска, защото тя не би могла да даде толкова добри резултати, макар че помага частично).  С класическа хомеопатия преборихме алергии, множество вирусни и бактериални инфекции, а моето най-голямо постижение е че вече не страдам от синузит. Трябваха ми около половин година, за да си стъпя на крака и да спра да боледувам. Пожелавам ви успех!

# 14
  • Мнения: 2 176
Моя синузит го излекувах с хомеопатия преди 5-6г. Оттогава не се е повтарял. Преди това съм имала още 2-3 пъти в рамките на година-две и е лекуван с АБ.. Изводът го оставям на авторката на темата. Wink

Общи условия

Активация на акаунт