Синузит - голям проблем!!!

  • 13 721
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 296
И при нас положението със синузита е отчайващо, при малкия имам предвид. Толко зле беше, че преди 2 седмици ходи и на процедури някакви, ама нищо не му помогнаха. Миналата седмица беше същата история.
Това с хряна, той не дразни ли очите като лука например? Питам, тъй като знам, че е лютив.
Ще се обърна отново към хомеопатията, нещо я бях позарязала миналата година.

# 16
  • Мнения: 1 849
Тъй като имам същите проблеми като сина ти, ми изписаха смес от следните капки
- калиум бихромикум Д12
- сулфур йодатум Д12
- алиум сепа Д6
- луфа Д12
Смесват се равни части от горе изброените препарати и се пият 3х5 капки дневно, но минимум 30 мин. след хранене и след това поне 30 мин. не се яде и пие друго освен вода. Тази рецепта давала добри резултати при хронични синузити. Надявам се като прекратя лечението, ефектът да остане!  Laughing
Можеш да се посъветваш с хомеопат дали няма да помогне и на вас!  Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 10 444
Преди години майка ми си излекува синузита пред мен чрез промивки с около еднопроцентен разтвор на сол (най-обикновена, готварска, не хималайска дори). Бяхме се увлекли по йогата тогава...Номера е да се анучиш да въртиш потока от едната ноздра да изтече от другата или да го изплюваш през устата.  Wink
Много е важно, обаче, след промивка да си подсушиш носната кухина добре. Навеждаш се напред под ъгъл 90 градуса, дигаш главата максимално нагоре и духаш носа. После притискаш брадичката в гърдите и пак духаш, главата я въртиш после наляво и надясно - духаш. Все наведен.

Това с маслото в ноздрите го практикува бабата на мъжа ми. Не знам дали е ефикасно,на малката й изтича до полови минута във вид на мазна вадичка.

Общи условия

Активация на акаунт