Баба каза така... Тема № 2

  • 140 562
  • 724
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 401
amei, аз лично не съм я използвала тази рецепта просто съм си я копирала да я използвама при нужда. Права си, че слънцето точно сега е по-дефицитно и е трудно изпълнима тази рецепта, относно другото, което ме питаш предполагам, че се намазва без да се измива.

Сещам се и за още две неща лично използвани от мен едното е мехлем със свинка мас и невен, другото е чист ланолин или кремчета на базата на ланолина, второто може и да знаеш обикновенно се използва за разранявания по гърдите от кърмачета Simple Smile, но може и за вашия случай да свърши работа.

# 91
  • Мнения: 1 874
ее много хубава тема   bouquet

Четох по - назад - против кашлица - намазване със свинска мас и слагане на вестник върху гърдичките - това приложимо ли е за бебе на 9 м ???

# 92
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
мерси, Звездичка!  bouquet

# 93
# 94
  • Мнения: 167
Запис и благодарности за чудесната тема.   bouquet


Цитат
Четох по - назад - против кашлица - намазване със свинска мас и слагане на вестник върху гърдичките - това приложимо ли е за бебе на 9 м ???
Аз съм мазала дъщеря ми- беше на почти 10 месеца и не сме имали проблем.

Последна редакция: нд, 21 ное 2010, 13:25 от ЕлИт0

# 95
  • Мнения: 399
Много полезна тема   bouquet

Цитат
Четох по - назад - против кашлица - намазване със свинска мас и слагане на вестник върху гърдичките - това приложимо ли е за бебе на 9 м ??

По същия начин, но правя с мед намазват се гърдите, като се пази сърцето и гърба, без гръбнака!

# 96
  • Варна
  • Мнения: 433
 Peace

На предната страница някой пита за повръщане.
Много помага домашна лимонада: в чаена чаша вода изтисквате цял лимон и подслаждате съвсем леко с мед или захар, много приятно става на вкус.

Последна редакция: чт, 25 ное 2010, 14:00 от Alokazia

# 97
  • русе
  • Мнения: 1 317
пробвал ли е това с леща,някое мамчеhttp://www.bg-mamma.com/index.php?topic=240976

# 98
  • София
  • Мнения: 3 030
Здравейте! Благодаря за чудесните рецепти!
Бих искала да помоля за рецепта за хрема с гъсти и жълти сополи. На моя син /2,6 г/ му растат последните кътници и е ад, боля го, хрема 3 седмици, кашлица от нея, че и температура сега, явно и гърлото започва.
Четох тук за капки с лук. Може ли да ми разясните, как по-точно се правят?
Благодаря!

Последна редакция: сб, 27 ное 2010, 23:30 от denizara

# 99
  • Madrid
  • Мнения: 514
Капките с лук са много агресивни,но ти си знаеш.
Пробвай 10 мл. сребърна вода или физиологичен разтвор с 5 капки прополис,първо го пробвай ти да не би да люти и ако да-разреди малко.Също ефикасно!

# 100
  • София
  • Мнения: 3 030
Капките с лук са много агресивни,но ти си знаеш.
Пробвай 10 мл. сребърна вода или физиологичен разтвор с 5 капки прополис,първо го пробвай ти да не би да люти и ако да-разреди малко.Също ефикасно!


Благодаря, пробвах го, но не действа. Лекуваме се с хомеопатия, но не мога да му излекувам сополите. Не искам да си мъча детето с лук, директно в носа.
"почти цяла глава чесън се настъргва, прецежда се през марля и се добавя малко мед. / да стане като кашичка/.С тампонче за уши намазвам ноздричките на детето и той спи цяла нощ спокойно" - това някой пробвал ли е, много ли щипе от него?

# 101
  • Мнения: 95
Много полезни съвети! Записвам се да ви следя!

# 102
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Някой може ли да препоръча нещо ефикасно за суха кашлица за дете на почти 3 години? Давам му ряпа с мед, но не помага - 3 ден е вече, а чайовете не иска да ги пие ( тези с орех, лук, ябълка и мед). Не съм пробвала да го намажа с мед, защото се притеснявам - медът и маста имат силно загряващ ефект, а и той не дава да бъде мазан - бяга и пищи. Sad

# 103
  • Мнения: 167
На нас за суха кашлица ни помага чай от подбел с мед. Ая го пие без проблем, но в началото не искаше и го смесвах със сок. Другото, което ни помага за суха кашлица в сезона на парното е овлажнител за въздух. Peace

# 104
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
Елито, благодаря! Утре ще потърся подбел в някоя билкова аптека и ще пробвам.

Общи условия

Активация на акаунт