Баба каза така... Тема № 2

  • 140 590
  • 724
  •   1
Отговори
# 195
# 196
  • Мнения: 1 466
Момичета, нахълтвам про вас с важен въпрос за серозен отит.
какво казва баба?
Т. нямаме вече, но ушите са възпалени и не чува добре. Според УНГ-то има вода - негнойно възпаление на средното ухо.
Кажете как да я извадя тази вода без операции, без АБ, без грешка, бързо ...
Май много искам  Twisted Evil

# 197
# 198
  • София
  • Мнения: 545
Здравейте, не съм изчела всичко и затова не знам дали е публикувано, но все пак ще споделя: при настинка с температура е добре преди лягане да се направи масаж на цялото тяло с 10 мл вода, 10 мл спирт и 5 капки лавандулово масло. Ако температурата стане много висока тогава се прави смес от сока на лимон, 1 белтък и 1 ч.л.сода. Маже се на челото, зад ушите , по сгъвките на крачетата, ръцете и стъпалата. За 10 мин. сваля малко температурата.

# 199
  • в белята
  • Мнения: 536
Дайте идея за капки за нос за 8 м бебе?
Досега няма полза от коларгол,сребърна вода и фиозиологичен разтвор. ooooh! ooooh! ooooh!

# 200
  • Мнения: 2 784
Дайте идея за капки за нос за 8 м бебе?
Досега няма полза от коларгол,сребърна вода и фиозиологичен разтвор. ooooh! ooooh! ooooh!
Витамин С, промиваш със Стеримар или друго подобно спрейче, отваряш ампулка и с пипетка капваш 1-2 капки в ноздра. Останалото да го изпие, или ти го изпий. Дано помогне!

# 201
  • София
  • Мнения: 545
Другото за хрема, което много помага е разтворена коластра(от тази, която се продава) в физиологичен разтвор.

# 202
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Дайте идея за капки за нос за 8 м бебе?
Досега няма полза от коларгол,сребърна вода и фиозиологичен разтвор. ooooh! ooooh! ooooh!

1 с. л лайка, 1 ч.л мед и 100 мл. вода се варят докато сместа стане на половина, прецежда се и се капе  Peace

# 203
  • София
  • Мнения: 545
Мед за 8 месечно бебе не се препоръчва, поради възможна алергична реакция.

# 204
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
Може да не се препоръчва, но същата рецепта ни е препоръчвала ЛЛ при хрема и запушен нос при децата ми, като бяха на около 3 -4 месеца...И действа.
И смятам че, е доста по -безобидно от капките... Peace

# 205
  • София
  • Мнения: 545
Затова дали действа не споря. Дали е по- безобидно от капките- със сигурност, аз от много време не капя нищо в нослетата на децата ми освен стеримар, а ако се задълбочи правя капки с коластра, както писах по-горе. Може и тези да ги пробвам някой път.
А това, че ЛЛ е препоръчал, още по-зле за него. И добре, че децата не са били алергични към мед.  Hug

# 206
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Затова дали действа не споря. Дали е по- безобидно от капките- със сигурност, аз от много време не капя нищо в нослетата на децата ми освен стеримар, а ако се задълбочи правя капки с коластра, както писах по-горе. Може и тези да ги пробвам някой път.
А това, че ЛЛ е препоръчал, още по-зле за него. И добре, че децата не са били алергични към мед.  Hug

меда е съвсем малко, а и се вари , така че едва ли ще развие алергия детето,   Peace

# 207
  • България
  • Мнения: 490
Дайте идея за капки за нос за 8 м бебе?
Досега няма полза от коларгол,сребърна вода и фиозиологичен разтвор. ooooh! ooooh! ooooh!

1 с. л лайка, 1 ч.л мед и 100 мл. вода се варят докато сместа стане на половина, прецежда се и се капе  Peace

изпитано е
действа

# 208
  • София
  • Мнения: 2 132

Което ме подсеща за капките с клеева тинктура.

# 209
  • в белята
  • Мнения: 536
Благодаря   bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт