Баба каза така ...

  • 540 397
  • 758
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 6 390
против комари и кърлежи

Готовите спрейчета и мазила против комари и кърлежи били много силна химия за децата.
...та затова малко помощ от природата...

ЛАВАНДУЛА
етерично олио / от индийски или такива някакви магазини предполагам че може да го има/
Капнете няколко капки в крема или млякото с които мaжете децата, или пък им капнете на обувките, на дрехите, може и спрей да си направите с вода за по лесно ползване.
Лавандулата е смъртоносна за кърлежи и комари

...сложете си ароматизатори вкъщи ot ЛАВАНДУЛА и няма да имате комари лятото.

 Друг съвет намерих децата да пият витамин Б.комплех всеки ден, и организма започвал да излъчва някаква неприятна миризма за кърлежите и комарите.

Ами това е, няма нищо 100%, но надявам се и тези съвети да са от полза за някого   bouquet

# 151
  • Мнения: 1 113

 Друг съвет намерих децата да пият витамин Б.комплех всеки ден, и организма започвал да излъчва някаква неприятна миризма за кърлежите и комарите.

Това с вит. В комплекс съм го чувала от познат лекар, който преди да отиде за риба изпива една ампула. Той каза, че освен летящи насекоми и хора не се свъртали около него заради тази неприятна миризма, която отделя тялото!
Иначе идеята залавандуловото масло е добра, стига да не мирише много силно самото дете впоследствие.

# 152
  • Мнения: 1 942

 Друг съвет намерих децата да пият витамин Б.комплех всеки ден, и организма започвал да излъчва някаква неприятна миризма за кърлежите и комарите.


Много ми е интересно медицинско лице какво ще каже по въпроса  newsm78 На мен кинезетерапевтка ми разяснява, че не е безобидно ей така да се пие Неуробекс /то беше витамин Б, нали/ против комари, но уви запомних само да не го правя, но не и защо...

# 153
  • Мнения: 6 390

 Друг съвет намерих децата да пият витамин Б.комплех всеки ден, и организма започвал да излъчва някаква неприятна миризма за кърлежите и комарите.


Много ми е интересно медицинско лице какво ще каже по въпроса  newsm78
ами дано някое такова лице се включи, че и на мен ми е интересно през какъв интервал може да се пие Б.комплех и колко време е безвредно... и при възрастните как е...

# 154
  • Мнения: 555
Само при Vit C излишното количество се изхвърля от организма (водноразтворимите витамини), витамините от гр. В са мастно разтворими и се натрупват може да се предозира
От мен само толкова .
 

# 155
  • Мнения: 636
За разтвора за лука и водата против хрема - на колко голямо дете може да се дава? На дете на една годинка може ли?
И въобще бихте ли писали за всички рецепти минималната възраст за прием.

# 156
  • Мнения: 6 315
Само при Vit C излишното количество се изхвърля от организма (водноразтворимите витамини), витамините от гр. В са мастно разтворими и се натрупват може да се предозира
От мен само толкова .

Не си права Simple Smile. Витамините от Б групата са водоразтворими. Мастноразтворими са А, Д, Е и др. Просто не е хубаво да се предозира с приема на витамин Б-комплекс, защото влияе на ЦНС Simple Smile.

# 157
  • Мнения: 1 949
Нямам време да чета всичко до тук и с риск да повторя:

при запушен нос (само за възрастни): два памучни тампона, напоени с ракия в ноздрите.

И което е към хубавата част: не е толкова гадно, колкото звучи, а действа доста бързо  Peace

# 158
Не срещнах никъде едно от най-ефикасните средства против разстройство-сок от компот от дренки-изпитано Peace
А за болки в ушите като бях малка са ми прилагали сок от дебела мара/май, че му казват още и алпийска роза, но не съм сто процента сигурна/ а също така и пъдпъдъча мас.

# 159
Поздравления за темата! На тези, които реагират толкова остро против билките, искам да напомня, че синтетиката в лекарствата съвсем не е базобидна. Слава Богу, досега не съм давала нищо, купено от аптеката, на сина ми, който е на 2 г. и 10 м.
Искам да споделя с вас рецепта за кожни проблеми, който съм изпитала върху себе си (зверски изгорено) и наистина помага. Има ефект върху всякакви ранички.

За рани и изгорено

250 г зехтин
30 г пчелен крей
30 г медицинска дъвка
пчелен восък
зелена мас от под кората на бъза (става дума за ниския храст, а не за този с цветовете. Това обаче не е задължителна съставка)

# 160
  • в баира
  • Мнения: 861
за кашлица:
Домашен сироп от подбел
В компотени буркани се нареждат ред листа от подбел, ред захар и така до напълването им. Бурканите се заравят в земята за 40 дена. Готовият сироп се дава на лъжички.

при настинка:
1. В 1/2 детско бурканче с мед се сипва 1 с.л. изсушен и нарязан на много ситно живовляк. Яде се по 3 пъти на ден по 1 ч.л.

2. Потапя се клонче розмарин в силна ракия или спирт и след няколко дена сместа е готова за разтриване на гърдите и раменете.

# 161
  • София
  • Мнения: 235
Не знам дали мястото на въпроса ми е тук... Моля модераторите да го преместят като отделна тема, ако смятат за по-удачно...
Та - дали има някакъв бабешки лек за гъстите и зелени бактериални сополи newsm78

# 162
  • sofia
  • Мнения: 16
Домашна извара се намазва на найлон.Слага се върху гърдите или гърба, като се избягва сърдечната област.Обличат се по-топли дрехи и се престоява 1 час с този компрес. Рецептата е много ефикасна при бронхити ( спасти4ни). Използва се много в Русия.Позната жена,оперирана от   тумор на гърдата, също я е използвала и е много доволна от нея.Аз ще я изпробвам върху малката  тази вечер,тъй като ми я казаха снощи.Прави се няколко пъти до подобряване на състоянието.Рецептата ми я казаха 2 жени с разли4ни проблеми, но и двете бяха във възторг от резулттата.

# 163
Mnogo se izvinqvam, no az sym syvsem nova v tezi forumi i neznam dali ne se povtarq vyprosyt mi, no mojeli koito znae da otbelqzva kym receptite si dali stavat za deca i kolko malki. Zashtoto Mom4il e na 5m. i ima zapu6eno nosle, a ne smeq da mu sloja tezi recepti s luka. Ako nqkoi gi e probval na tolkova malko dete molq da pi6e.

# 164
  • Мнения: 1 493
Капни му няколко капки витамин С в нослето.

Общи условия

Активация на акаунт