Баба каза така... Тема № 2

  • 140 600
  • 724
  •   1
Отговори
# 480
  • у дома
  • Мнения: 1 160
Здравейте Hug  bouquet
Много интересна тема!
Приемате ли нови попълнения Wink


И аз тук.

С една питанка.
Синът ми кашля вече 2-3 седмици.Водих го при няколко лекаря, но казват, че поводи за притеснение няма  newsm78 Гърлото му е абсолютно чисто, гърдите също.Кашля предимно нощем и сутрин. Мисля си за някава алергия... Идеи?
Лекарите само вдигат рамене и казват, че нищо му няма.

Дали пък не е по-сух въздуха в стаята и това да го дразни? newsm78
При нас е същото,но вече втори мес.
В градината е студено,в нас топло-вече си мисля,че може и от това да е.

# 481
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 783
И аз мисля като Bulechka™ , че е от сухия въздух.
Ние имахме същия проблем - след като купихме химидифайър ( озонатор) се реши проблема.

# 482
  • На небето
  • Мнения: 5 530
denizara да всичко е наред. Вече е добре детето. Без антибиотици и други лекарства. Само сребърна вода и компреси за през нощта. А мъжа ми с една камара хапчета и още не се е оправил, а вече минава 1месец. Той още е с болки в гърлото и кашлица, която вече ме побърква, особено нощем  ooooh!
Някои се оплакаха, че по 3 месеца са се мъчили. Пустия му грип. От къде им хрумна на производителите на лекарства, да го направят да трае по 1 месец. То до година може така да ги направят тези грипове, че цяла зима да ни държи веднъж като ни хване, само и само да им купуваме отровите (лекарствата).  #2gunfire

# 483
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 338
От къде им хрумна на производителите на лекарства, да го направят да трае по 1 месец. То до година може така да ги направят тези грипове, че цяла зима да ни държи веднъж като ни хване, само и само да им купуваме отровите (лекарствата).  #2gunfire

Малката ми дъщеря цял месец се изтормози, милата. Изпи два АБ, едва не направи пневмония. Продължихме с голямата, тя също стигна до АБ. аз се оправих само със сиропчето от ряпа и много мед и лимони.

# 484
  • София
  • Мнения: 3 030
И моето дете вече трета седмица се тормози с тази кашлица. От Суметролима се подобри малко положението, но все си кашля и вече е отпаднало. Май и ние вървим към пневмония. не зная вече, къде да го заведа и да го излекуват. Но определено ще сменям докторката, сега съм в процес на търсене. Знае ли някой - при смяна ние ли изискваме и си носим картона на детето при новия лекар или няма, какво да носим. Не зная, как стоят нещата. Благодаря!

# 485
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 338
При смяна се иска талон от ЗК, попълнен с данните на новата лекарка, както и все пак картона, да.

# 486
  • София
  • Мнения: 3 030
При смяна се иска талон от ЗК, попълнен с данните на новата лекарка, както и все пак картона, да.

Благодаря, значи трябва да ходя да си го искам.

# 487
  • Мнения: 6 442
Bulechka™, цититала си ме, но вече отдавна нямаме този проблем. Започнахме да се лекуваме с класическа хомеопатия и съм меко казано доволна.  Grinning Няма кашлици, които да се чудя от къде са, няма сополи през две седмици, нито АБ вече цяла година.


Момичета, знаете ли рецепти за лечение на язва или гастрит????
Естел, знам няколко, понеже майка ми е с язва, но не знам доколко ще ги цитирам точно.
Едната беше с яйца от черупки ( почти смлени) смесени с мед. И така се яде по една лъжица на ден, мисля на гладно.
Другото е за живи охлюви. Laughing Ако не е много гнуслив човека. Помага, но не знам причината.
Ще попитам пак за дозировките, за да не те объркам.

# 488
  • България
  • Мнения: 490
и ние с хомеопатия пробваме и в повечето случаи успяваме,но на своя глава и с недоверие на личната
след АВ е много важно да се изчисти организма,защото започва един омагьосан кръг

# 489
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Грозното Пате а охлюви няма да ям. Но това с меда и черупката от яйца може. Ако ми дадеш по точна информация, ще пробвам. СМилат се черупките ли, как точно се прави????
Сега пробвам с едно домашно приготвено лекче за стомах. Прави се от ракия и орехи, които са зелени. След киснене 48ч. ли беше нещо подобно се прецежда и се пие. Ако някой се интерисува, ще питам за точна рецепта за приготвянето му. Орехите си пускат йода и става едно като черно на цвят. Стяга корема при стомашни проблеми и грипове, лекува болки в стомаха и като цяло проблеми с корема. Четох някъде за подобен лек при язва, с йод и ракия. И понеже този е естествен продукт, мисля да опитам. Но, не го пия по схема. Пия когато се сетя. По рецепта се пиеше всяка сутрин на гладно с парче локум. Но трябва да се прави докато си в леглото. Не знам защо, но и няма как да го приложа. Затова пия по 1с.л. дневно когато се сетя, понякога и пропускам. Но, има ефект за сега, сутришните болки намаляха. А понякога дори ги няма.

# 490
  • у дома
  • Мнения: 1 160
Цяла нощ не спря да кашля,вече полудявам.
Явно се въртим в омагьосан кръг.
Пак отивам да я водя ла лекар.

# 491
  • София-Младост
  • Мнения: 23 355
Небетшекер продават и в здравословните магазини...
а относно дренките и нара против разстройство- да ви кажа, че наскоро ме предупредиха, че ако са направени със захар, няма да подейства на разстройството.
Да не вземеш да ги хвърлиш сега...не знам кой какво казва, но имаш ли проблем спокойно си пиини от сокчето на дренките...нищо че има захар!

# 492
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 338
Разбира се, действат си чудесно и приготвени със захар  Peace

# 493
  • Мнения: 3 372
Здравейте!
От един месец дина ми почти постоянно с прекъсвания от 2-3 дни пие лекарства и все е болен и не може и не може да се оправи. Кашля, има сополи и май зачервено гърло. От както е тръгнал на ясла в края на септември е почти постоянно болен. Изкарва по 3 дни в месеца да ходи на ясла, а през останалото време пие сиропи. Изкупихме аптеките....то не бяха мукосолван, хустагил, ериус, зиртек, суметролим, аугументин,  саностол, бронховаксом и още и още, вече не ги помня. Сега пак е с гъсти зелени сополи, кашля като магаре. Не съм го водила на лекар, защото в почивните дни в нашия град няма нито един свестен лекар, а и ми писна да си правят експерименти с него и да пробват с кое точно лекарство ще му мине. Моля за съвет от вас...с какво мога да го излекувам за по-дълго време Tired Вече съм отчаяна Cry Той е и много претенциозен към храните, едва го накарвам да яде по една лъжичка мед. Прочетох за рецептата с варената кока-кола - пие я, но незнам дали ще има ефект, от вчера я давам. Носа го промивам с физиологичен разтвор. Забравих да кажа, че му давах 1 месец и клеева тинктура, но не забелязах подобрение, пак си беше болен.

# 494
  • Мнения: 115
Здравей ^Милена^,
защо не опиташ със сребърна вода. Моята дъщеричка кашляше и имаше хрема наскоро. Давах и по 1ч. л. сребърна  вода по 3,4 пъти на ден и и капвах по няколко капки в ноздрите. Носа и се отпуши много бързо и сополките станаха прозрачни и изчезнаха. Ползвах и сироп за кашлица, които и направих от мащерка и мед по рецепта от тук (има я преди няколко страници). Винаги когато водя малката на посещение с много деца и примивам очичките със сребърна вода и и давам една лъжичка да пийне като се върнем, ако не забравя разбира се. Някакъв д-р хомеопат го беше препоръчал в "Часът на мама" преди време,  при нас работи.

Общи условия

Активация на акаунт