Баба каза така... Тема № 2

  • 140 552
  • 724
  •   1
Отговори
# 180
  • София
  • Мнения: 2 132
За екземите да се включа скромно вместо запис... То зависи за каква екзема иде реч, но натриване със сок от листо от алое има лековит ефект. Има силно антисептично дейстие. Има и  натурални продукти-гелове и лосиони по аптеките, в случай, че няма алое, което трябва да е над 3-гоишно растение.
Другото е със зехтин, но предполагам, че всеки е опитвал.

# 181
  • Мнения: 1 251
съхранявам я на тъмно в шкаф
момичета от 10дни съм настинала.хремата я лекувам с клеева тинктура разреда с сребърна вода.
правя и капките с лайка.от 3дни включих и  инфлуцид-от него ми е подобре.
нямам кашлица ,но ме боли много гърлото....предложете нещо за него....моля...

Клеевата тинктура направо в гърлото, без да разреждаш, 20 до 30 капки, малко е силничко и може да пощипе ако ти е разранено, ама помага, аз като видя зор и не ми минава от нищо, правя това, даже и по 2,3 пъти на ден и ме облекчава доста!  Peace И може да спиш с компрес от извара, също изпробвано, 2,3 вечери и си готова!

# 182
  • Мнения: 154
Вместо запис ще дам линка на предаването на Гала от петък,д-р Тошков и беше на гости и и имаше доста интересни неща относно сребърната вода!Да вмъкна,че аз съм и голям фен,при мен помага при запушен нос и синузит-под формата на капки 3.3 на ден,кожни раздразнения,както и за пиене!
http://play.novatv.bg/play/240011/?autostart=true

# 183
  • Мнения: 9
Бабите знаят много - записвам се да чета, и да се включвам,ако мога с нещо Peace

# 184
  • София, Надежда
  • Мнения: 11
rositoooo, за гърло - и при болки, и при начален стадий на гнойна ангина, на всички познати препоръчвам:
с.л. мед
ч.л. масло
щипка сода и
ракия - колкото поеме Wink (аз слагам около 2 с.л. за мен; а за малката - около чаена лъжичка)
хомогенизирам сместа за секунди в микровълновата и после пия (ям)

# 185
  • Пловдив
  • Мнения: 40 784
rositoooo, за гърло - и при болки, и при начален стадий на гнойна ангина, на всички познати препоръчвам:
с.л. мед
ч.л. масло
щипка сода и
ракия - колкото поеме Wink (аз слагам около 2 с.л. за мен; а за малката - около чаена лъжичка)
хомогенизирам сместа за секунди в микровълновата и после пия (ям)

За колко голямо дете става?А тая ракия Rolling Eyes

# 186
  • Мнения: 365
Майчета ,а за бебе на 10месеца ,какво правите за гърло?!?Може ли да се маже с гранофорин?Благодаря!

# 187
  • София
  • Мнения: 2 132
Не бих слагала гранофорин на бебе, но и не съм много ясно с лекарството. Можеш да даваш чай от лайка на Хип (иначе е силен алерген и не знам от кога се дава) и да пръскаш или мажеш с Танту верде.

# 188
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
Тантум верде не е ли за над 2г. възраст?  newsm78

# 189
  • София
  • Мнения: 2 132
http://apteka.framar.bg/19002829/%D1%82%D0%B0%D0%BD%D1%82%D1%83% … 150-%D0%BC%D0%BB-
Обаче докато търсех къде съм чела, че над 3 месечна възраст се маже гърлото ( и на нас на толкова ни го изписаха за първи път) попаднах и на това http://www.tantum-verde.com/products_inner/tatum_verde_promivka
Където пише, че има ментол и не се дава на деца под 5г.
Трябва си консултация с лекар. Аз пръскам с него винаги, когато сме болни, но знам, че ѝ понася.

# 190
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
за гърло за бебе на 10 месеца бих пробвала не гранофурин, а Дактарин.

# 191
  • Мнения: 365
за гърло за бебе на 10 месеца бих пробвала не гранофурин, а Дактарин.

Е то нали е за гъбички!? newsm78

# 192
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
Не само, при болки в гърлото и херп ангина сме го ползвали с нашата дъщеря, помагало и е Peace

# 193
  • Мнения: 365
Не само, при болки в гърлото и херп ангина сме го ползвали с нашата дъщеря, помагало и е Peace


ок благодаря на всички за отговорите!  bouquet

# 194
  • София, Надежда
  • Мнения: 11
rositoooo, за гърло - и при болки, и при начален стадий на гнойна ангина, на всички познати препоръчвам:
с.л. мед
ч.л. масло
щипка сода и
ракия - колкото поеме Wink (аз слагам около 2 с.л. за мен; а за малката - около чаена лъжичка)
хомогенизирам сместа за секунди в микровълновата и после пия (ям)

За колко голямо дете става?А тая ракия Rolling Eyes
Извинявай, че се бавя с отговора.
Моята е вече на 9г. и 8м. и си позволявам да слагам в сместа минимално (около чаена лъжичка) количество. Преди - като беше малка и аз не бях "за" мастичка срещу колики и прочее алколечения... #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт