Баба каза така... Тема № 2

  • 140 624
  • 724
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 309
Благодаря, значи, ще намажа с мас, морска сол и сода крачетата!

# 571
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 783
Препоръча ми вместо това да правя джинджифил-10г+250г мед и да давам по 1 каф.лъж. 2 пъти на ден-за баткото,а за възрастни може по повече .Действа противовъзпалително .

Джинджифил=исиот. Има го по аптеките. Смесва се в посочената доза, но за възрастни препоръчително е 1 с.л. дневно. Посочените количества не бих дала на дете

# 572
  • Мнения: 431
Препоръча ми вместо това да правя джинджифил-10г+250г мед и да давам по 1 каф.лъж. 2 пъти на ден-за баткото,а за възрастни може по повече .Действа противовъзпалително .

Джинджифил=исиот. Има го по аптеките. Смесва се в посочената доза, но за възрастни препоръчително е 1 с.л. дневно. Посочените количества не бих дала на дете
Да и аз след като го забърках и го опитах ,се отказах да го давам на моето дете.Много е люто  #Crazy .
Между другото вече сме с бронхит,дано скоро помогнат компресите с мед  Praynig .

# 573
  • Мнения: 309
 clover_d ,
компресите с мед на гърдичките ли ги правиш? Само с мед ли? Сироп, капки?
Аз слагам мед на гърдичките и гръбчето, отгоре хартия и така спи вече 4 нощ.
На сутринта медът си липне, не е попил.
Чета че някои майки спират да слагат компреса, когато сутрин всичко е сухо, а други обратното.
Вече не знам кое е правилно.

При нас проблем е задната хрема. А от днес вече сополките са жълти, изкарва и жълти храчки, сутринта.
Гърдите са чисти, гърлото спокойно.

Как да ги боря тези жълти сополи сега?
Накрая ще започна с аб-капки! Вчера педи каза, че не е за капки в момента!
Промивам носа със солен разтвор, низита маз, давам сиропа от лук и захар.

# 574
  • Мнения: 431
Компреси само на гърба слагам;казаха ми-отпред не се слага ,не знам защо ,може би се пази сърдечната област .Но аз капвам и малко ракия за баткото ,за малкия-само с мед .Понякога е изсъхнал медът,като се събуди детето ,друг път-лепне .Не смятам ,че това е критерий .
Аз давам сиропа с мащерка(по-назад е описан) ,който друг път е помагал ,но този път засега няма резултат .
Аз все още не съм открила природно средство ,което да ликвидира хрема ,хомеопатията също не е помогнала досега Tired .И при нас е голям проблем това .Промивки правим ,но това не лекува ,само облекчава .

# 575
  • Мнения: 289
Да се включа с опит по отношение на компресите с мед Laughing, само че от личен опит, смятайте детската градина. Боледувала съм непрекъснато от бронхопневномия и накрая докторите решили да ми правят цветна снимка на белия дроб. Все още си нямам идея какво е то, но си спомням, че майка много се беше шашнала и косата и побеляла за 3 дена тогава. Накрая попаднала не педиатър, който само бабешки рецепти и дал, та съм се закрепила за доста години. Една от тях е компресът с мед. Майка ми слагаше и на гърдите, и на гърба. За сърцето не си спомням. Слагаше вестник върху меда, а после чепкана вълна. После сигурно някоя блуза пак вълнена най-вероятно. И нощницата. Знам, че целта беше да се изпотя, та като се събудя сутринта да няма нищичко. И ставаше,де. Спомням си как един ден раздавах вълна в детската, че майка забравила да я махне. И я вадех от блузата под шията, демек имала съм и на гърдите.
Спомням си още ми даваше хардал (сега въобще не го знам какво е), май още ленено семе. Много ценната рецепта лук с мед- само че настърган и изстискан сок смесен с мед. Тази и аз я ползвам за сина ми винаги. Но зависи дали лукът е купен от магазина или е от село. Сещате се, селският е безпогрешен.
Всъщност ще взема да я питам за подробности, ако си спомня и ще споделя тук.
П.С. За джинджифила се сетих. Става чуден чай от него, естествено пресен. По магазините го има, цената на кг. стряска, но едно коренче може да дойде и 6 стотинки. Можело да се отглежда и много лесно, тази година ще пробвам, че вече ползвам промишлени количества. Но наистина ако пия повече от 2-3 чаши (тип mug), започвам да се задъхвам без да съм се натоварила физически. А пък ако се прибави и канела (за предпочитане да е био, естествено), тогава става силен антигрипозен чай. Канелата и тя действала на грипните състояния. Наистина чаят може да стане и малко лют, зависи как ще го направите. А детето една-две глътки да глътне пак файда. А, действа и малко разхлабително. Сигурно зависи от изпитото количество.
Може да се направи и маринован джинджифил. Тогава лютивината му почти изчезвала и децата го ядяли без проблем. Но всичко е относително, в крайна сметка. Само ви давам идеи.

Последна редакция: вт, 14 фев 2012, 16:10 от г-жа Претенция

# 576
  • Мнения: 431
...
Спомням си още ми даваше хардал (сега въобще не го знам какво е), май още ленено семе. Много ценната рецепта лук с мед- само че настърган и изстискан сок смесен с мед. Тази и аз я ползвам за сина ми винаги. Но зависи дали лукът е купен от магазина или е от село. Сещате се, селският е безпогрешен.
...

Ами това е то синап=хардал ,за което се смята вече ,че уврежда черния дроб или поне най-малкото-трябва изключително прецизно да се дозира ,защото изгаря !
А лук+мед за какво конкретно е ?Мен ме интересува нещо против този бронхит  Tired .Сега и бебчо кашля и повръща ,не може да задържи храна в стомаха  ooooh! .

# 577
  • Мнения: 115
Да се включа и аз. Когато усетя, че  малката и се запушва носа винаги и капвам по няколко пъти на ден и специално преди лягане сребърна вода - подсилва имунната система. До възглавницата и поставям кърпа с няколко капки KARVOL или OLBAS,  след това спи много по спокойно.
Чаят от мащерка с мед също ни е  бил от голяма полза.

# 578
  • София
  • Мнения: 10 872
При кашлица:

Черна ряпа с мед
Настържете 1 черна ряпа на ситно ренде и изстискайте сока през марля. Смесете го с 20 г течен мед и загрейте на водна баня до цялостно разтваряне на меда. Вземайте по 2 с.л. 3 пъти дневно: сутрин на гладно, на обед 1 час преди ядене или 2 часа след това и вечер преди лягане. Курсът на лечение продължава не по-малко от 10 дни.

Боровинки с мед
Залейте 1/2 ч.ч. сушени боровинки с 500 мл вряла вода и нагрейте на тих огън до кипване, после отдръпнете от огъня, прибавете 1 с.л. мед и оставете да кисне 20 мин. Пийте настойката топла - по 1/3 ч.ч. 4 пъти на ден 1 час преди ядене и вечер преди сън. Курсът на лечение продължава 10 дни.

Дозировката е за възрастни.

# 579
  • Мнения: 735
При кашлица аз слагам в чая небет шекер. Много помага. Peace
 Може и да се смучат кристалчетата като те боли гърло.

# 580
  • Варна
  • Мнения: 1 576
При кашлица аз слагам в чая небет шекер. Много помага. Peace
 Може и да се смучат кристалчетата като те боли гърло.

А къде продават небет шекер?

# 581
  • Мнения: 309
небетшекер-в повечето аптеки, както и в магазините със здравословни храни.

# 582
  • Мнения: 735
Калинчи е отговорила.  Hug Аз го купувам от аптеката - 100гр. 0.90 лв.

# 583
  • Мнения: 289

Ами това е то синап=хардал ,за което се смята вече ,че уврежда черния дроб или поне най-малкото-трябва изключително прецизно да се дозира ,защото изгаря !
А лук+мед за какво конкретно е ?Мен ме интересува нещо против този бронхит  Tired .Сега и бебчо кашля и повръща ,не може да задържи храна в стомаха  ooooh! .

Брее, ето човек се учи докато е жив. Не знаех, че хардал и синап е едно и също. Благодаря!
Лукът с мед аз го ползвам при кашлица, а майка ми го е ползвала и при бронхопневмония. Виж, за минималната възраст нищо не мога да кажа. Но знам, че лукът е и растителен антибиотик. Всъщност много лютиви растения - лук, чесън, хрян, ряпа и т.н. са наричани така заради фитонцидите, които ги правят лютиви.
По-подробно, а най-отдолу има доста интересни бабешки рецепти.

# 584
  • Мнения: 1 457
Много интересна тема  Hug И научих доста от нея. Сега в момента правя изварен компрес вече трета вечер на баткото и определено има ефект. Малкия е с постоянна суха кашлица от доста време вече и нищо не му помага. Давам чайове предимно с босилек, мащерка и ехинацея/ купешки/ , но при него няма ефект. Кашлицата му идва от гърлото като че ли. Чудя се ако пробвам рецептата с колата дали ще има ефект или е само при болки в гърлото  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт