Баба каза така... Тема № 2

  • 140 606
  • 724
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 502
sstambii, мерси, наистина коларгола са вечните капки. ползваше ги майка ми за мен като малка, сега и аз за моите. Този път не подействаха, но по принцип винаги са помагали. Пробвах и с бучиците мед в носа, сложих мед на гърдите и малко сода и така спа детето, смених и хомеопатията този път и вече сме с малко храчки сутрин с тенденция към изчистване. Чудя се само защо продължи толкова дълго и упорито, мисля си за някакви добавки и имуностимуланти вече.

# 121
  • Мнения: 365
sstambii, мерси, наистина коларгола са вечните капки. ползваше ги майка ми за мен като малка, сега и аз за моите. Този път не подействаха, но по принцип винаги са помагали. Пробвах и с бучиците мед в носа, сложих мед на гърдите и малко сода и така спа детето, смених и хомеопатията този път и вече сме с малко храчки сутрин с тенденция към изчистване. Чудя се само защо продължи толкова дълго и упорито, мисля си за някакви добавки и имуностимуланти вече.

Радвам се  Hug защото наистина е много неприятно,дано скоро напълно   се оправите!  bouquet

# 122
  • Varna
  • Мнения: 603
Моля някой ако знае да сподели лек за болки в коленете!

# 123
  • Варна
  • Мнения: 433
И аз с въпросче - нещо ефикасно срещу лишеи. МОята щерка има на бузката, само с Бочко съм пробвала, не минава  Cry

# 124
  • София
  • Мнения: 3 030
И аз с въпросче - нещо ефикасно срещу лишеи. МОята щерка има на бузката, само с Бочко съм пробвала, не минава  Cry

Аз съм мазала с крем на д-р Тайс, помагаше.

# 125
  • Мнения: 106
И аз с въпросче - нещо ефикасно срещу лишеи. МОята щерка има на бузката, само с Бочко съм пробвала, не минава  Cry

Аз съм мазала с крем на д-р Тайс, помагаше.

 Peace  И на нас ни помага крема на д-р Тайс

# 126
  • Варна
  • Мнения: 433
И аз с въпросче - нещо ефикасно срещу лишеи. МОята щерка има на бузката, само с Бочко съм пробвала, не минава  Cry

Аз съм мазала с крем на д-р Тайс, помагаше.

 Peace  И на нас ни помага крема на д-р Тайс

Благодаря ви, колко му цената ориентировъчно?

# 127
  • София
  • Мнения: 3 030
И аз с въпросче - нещо ефикасно срещу лишеи. МОята щерка има на бузката, само с Бочко съм пробвала, не минава  Cry

Аз съм мазала с крем на д-р Тайс, помагаше.

 Peace  И на нас ни помага крема на д-р Тайс

Благодаря ви, колко му цената ориентировъчно?

Ето това е.
http://www.naturprodukt.bg/katalog-produkti/nachtkerzen-balsam

Не помня точно, към 10 лв май.

# 128
  • Мнения: 167
И аз с въпросче - нещо ефикасно срещу лишеи. МОята щерка има на бузката, само с Бочко съм пробвала, не минава  Cry

Съветвам те да заведеш детенце на лекар, за да го видят този лишей. Все пак говориш за личицето- когато такива кожни работи се мажат с неподходящо мазила, може да има обратен ефект- вместо да лекува, да го подхранва. Надявам се при вас да не е така! Peace Но го казвам от опит- така с едно бабешко мазило направих беля при мойта щерка и 2 месеца се влачихме. Когато ни видя алерголога, се излекувахме отново с природно мазило.

# 129
  • Мнения: 2 784
И аз с въпросче - нещо ефикасно срещу лишеи. МОята щерка има на бузката, само с Бочко съм пробвала, не минава  Cry
Детска урина. Мажеш с памуче. На майка ми като дете така са и излекували лишеите. Повечето кремове за лишеи и без това са с уреа.  Peace

# 130
  • Мнения: X
Капките с лук от първата тема (равни количества сок от лук и физ. разтвор) за хрема, дали са подходящи за моята госпожица, прочетох че не са за деца под годинка, но все пак след месец и малко ще е на годинка, та се чудя дали да пробвам?

# 131
  • Пловдив
  • Мнения: 586
Здравейте  bouquet
Рецепта за кашлица от моята баба Hug

3-4 ореха счукани с черупките
1 глава блук нарязана на 4 с люспите
2локума
небет шекер
по желание бонбони лукчета 2 бр счукани
може и 1 л мед


Доста отдавна я търся тази рецепта, благодаря. Само да попитам колко вода се слага и колко се вари"

# 132
  • Мнения: 207
amei, виж това:
Откъсват се само цветчетата на жълтия кантарион и се поставят в буркан, добре натиснати. Отгоре се заливат плътно със зехтин. Бурканът се захлупва с надупчена капачка, за да диша, или с надупчена оризова хартия, и се оставя за около 40 дена на слънце, тоест докато тинктурата не стане буквално кървавочервена на цвят. След това се прибира и се съхранява в хладилник. Има впечатляващо противовъзпалително действие, включително помага срещу червен вятър (тествано е върху наш роднина с невероятно забележителни резултати, заклевам се), срещу сериозно изгаряне, срещу упорити рани, дори ако намажете бузата си там, където ви боли зъб, болката ви стремглаво намалява. Спаси преди години сливиците ми, когато бях получила ужасен срив на имунната система вследствие на алергична реакция.

В хладилника спокойно трае цяла година. Отгоре му се образува капаче от мухъл, което лесно се премахва, докато се стигне до кървавочервената лечебна субстанция.

Страхотно е,за подсечено дупе е чудесно изчезва зачервяването много бързо.Вълшебно мазило

# 133
  • Пловдив
  • Мнения: 586
Цитат
Ами да ви кажа и аз моята любима в случая мамина рецепта
като малка имах често синузит - много е гадно
майка ми правеше следното:
1. Равни части - вода, мая и брашно се омесват добре в едно бурканче да стане като боза( маята да не е от съхата)
2. Държи се в хладилника задължително.
3.Бърка се пак задължително с дървена причица или лъжичка.
4. на всеки 3-4 часа се реже бялата лента на вестник (отсрани на статиите нали има малко бяло пространство) и се маже със сместа.
5.Лепва се на челото и стои 2 часа
много помага при хрема - сериозна, синузит и въобще всичко свързано със сополи
става и за деца под годинка но трябва да стои 3 пъти на ден по 1 час
Цитат



Изпробвах го за хремата и синузита -  действа идеално.Благодаря за рецептата.

# 134
  • Мнения: 143
Записвам се да следя темата, защото ние сме на хомеопатия, но му давам лекарство чак когато нещата станат по-сериозни, а иначе прилагам народна медицина. Има наистина полезни неща тук, ще чета назад сега ,за да видя дали мога да добавя нещо  Peace

Общи условия

Активация на акаунт