Баба каза така ...

  • 540 411
  • 758
  •   1
Отговори
# 105
При кашлица помага и следната рецепта:1 лъжица мед;1 лъж. ракия и 1 лъж. олио.Това трябва да заври и след това се дава по една лъж сутрин, обед и вечер.  Wink.
Това за деца ли го препоръчваш????? Shocked #Crazy Shocked

Дори с ракия съм я пробвала  тази рецепта на децата и не помага

# 106
  • Мнения: 5 370
Искам да попитам за така нар. лучени капки за отпушване на нос, за които изчетох много рецепти , стават ли за малки бебета (7-8 месеца) или са само за след годинката?
Леле. джеси, сакън, мила!!!!
Ти цедила ли си си някога в носа прясно изцеден лук??Явно не-щом питаш. Ми това е...просто жестоко, не знам.....бебето ти сигурно ще ореве света.  #Crazy
Прилагала съм си го на 24-25 години, че и повече-в носа ти сякаш избухва вулкан.
Не го препоръчвам за малки деца-аз лично!!!!!

# 107
  • София
  • Мнения: 1 457
Искам да попитам за така нар. лучени капки за отпушване на нос, за които изчетох много рецепти , стават ли за малки бебета (7-8 месеца) или са само за след годинката?
Леле. джеси, сакън, мила!!!!
Ти цедила ли си си някога в носа прясно изцеден лук??Явно не-щом питаш. Ми това е...просто жестоко, не знам.....бебето ти сигурно ще ореве света.  #Crazy
Прилагала съм си го на 24-25 години, че и повече-в носа ти сякаш избухва вулкан.
Не го препоръчвам за малки деца-аз лично!!!!!
Ох, абе и аз така си мислех,ама като чета тук разни чудотворни рецепти ...
Е във всеки случай няма да я пробвам докато не пораснем  Wink

# 108
  • Мнения: 255
Аз знам една много ефекасна баб. рецепта за калцирване,лично съм я давала на синът ми като беше болен от асма.Черупки от яица се препичат смилат се на прах и се разбърква с мед дава се сутрин на гладно.Но сега с този птиче грип май не трябва да се рискува newsm78.

# 109
  • Мнения: 1 341
За сваляне ТРАЙНО на висока температура - намазват се гънките, крачетата, гръбчето НЕ КОРЕМЧЕТО И ГЪРДИЧКИТЕ с разбит белтък от яйце. Сваля след малко температурата, но много трайно. Даже казват, че може да не се измива, но моята дъщеря се изрина там където не бях измила белтъка. Аз го измивах след известно време и резултата беше поразителен
При разтройство - чай от червено подъвиче
При болки в гърлото - мед със сода

# 110
  • Germany
  • Мнения: 224
за кашлица

май никъде не видях джинджифил. прави се билков чай, в които се капват 2-3 капки прясно изцеден джинджифил.


за язва, малко гадничко звучи, но баща ми се е мъчил в нечовешки болки и някакъв дядо му казал рецепта с живи охлюви Close, слузта им запушвала раничките по стомаха и те заздравявали. аз като разбрах се ужасих #Crazy, но баща ми се кълне че в същата ситуация би опитал същото че и по-зле, каквото и да му кажели стял да го изяде  Wink, само да спрат мъките. но подробности не знам.

а за запек, това не е бабина рецепта, но пзк може да се пие и от новородени, на мен лекарката ми изписа млечна захар (не знам има ли я в Бг, но в Англия би трябвало newsm78, нас само това ни оправяше до годинката и особено като се захранвахме.

за хрема и кашлица- огърлица от скилидки чесън, така да спи детето. не съм пробвала обаче.

при грип-камфор. едно шишенце сух камфор се оставя отвордено да се изпарява във въздуха в стаята

ако се сетя още нещо ще пиша

# 111
  • София
  • Мнения: 2 493
Там кой беше писал за гентамицина - не помня, но вчера точно имахме разговор с педито по тоя въпрос. (Малката е сразстройство зверско от няколко дни) Тя ми обясни, че при този прием (еднократно на една ампулка от 10 мг през устата) няма никаква опасност. Гентамицинът не се абсорбирал от червата, а само минавал и заминавал и убивал всякакви бацили и гадове в червата. Опасен и вреден е когато се влива през система, инжекция и т.н... Въпреки това не бива да се прекалява с този метод - прави се еднократно.

# 112
  • Мнения: 488
За висока температура - филийка хляб напоена с оцет се слага на стъпалата.

Последна редакция: сб, 11 мар 2006, 08:33 от Малко_коте

# 113
  • Мнения: 1 464
Казаха ми един сироп за кашлица и се чудя дали да го пробвам,за 2 дни отхрачвал всичко.:

1 пакетче небет-шекер
6 лукчета/бонбони/
4 обикновени локума
1 ябълка
1 средно голяма глава кромид лук с люспите
2 листа от индрише
1 литър вода

Всички съставки се варят ,докато изври половината от водата.Сместа се прецежда и от нея се пиепо 1 винена чаша 3 пъти на ден,преди ядене.


Какво ще кажете newsm78някой пробвал ли го е?

# 114
  • Мнения: 574
Ако добавиш и счупени цели орехи, ленено семе и от анасон ,семки от дюля- ще подсилиш ефекта.

Последна редакция: сб, 01 апр 2006, 23:44 от Ancheto

# 115
  • Мнения: 1 464
Сварих сиропа,сега чакам да се събуди и почваме борбата с пиенето Tired
Ancheto ,вече бях тръгнала да го правя и нямах анасон,сложих само орехи,но ще видим.А дали това е вярното количество,което трябва да се пие newsm78

# 116
  • Мнения: 46
Там кой беше писал за гентамицина - не помня, но вчера точно имахме разговор с педито по тоя въпрос. (Малката е сразстройство зверско от няколко дни) Тя ми обясни, че при този прием (еднократно на една ампулка от 10 мг през устата) няма никаква опасност. Гентамицинът не се абсорбирал от червата, а само минавал и заминавал и убивал всякакви бацили и гадове в червата. Опасен и вреден е когато се влива през система, инжекция и т.н... Въпреки това не бива да се прекалява с този метод - прави се еднократно.
Много ефикасно, изпитано newsm10

# 117
  • Мнения: 2 257
Не е за деца, но в една тема се оказа, че много хора не знаят, че здравеца помага при високо кръвно. По едно листо се сдъвква дневно и се поддържа нормален баланс на кръвното, като разбира се, се вземат и назначените от лекаря лекарства. Но ако по някаква причина се налага спешно да се свали кръвно - листо от здравец идва на помощ.

За ухобол - препечен праз се изстисква в марля и сока, който пуска, се слага като капки в ушите - действа страхотно.

# 118
  • Мнения: 1 283
Аз само да похваля рецептата от олио,сода-бикарбонат,мед и алкохол(аз сложих елексир от ехинацея) против кашлица!! Hug Още на другия ден подейства,а преди това детето не можеше да спи от кашлица!Благодаря!  bouquet

# 119
  • Мнения: 93
Компрес от 1 сварен белтък и 1 с.л. пудра захар. Слага се върху кърпа или марля, марлята се слага върху найлон и се връзва на гърлото; отгоре се връзва по-широк шал, за да попива, защото от компреса тече и се стои 1-2 часа.


Тази рецепта съм я ползвала и при гнойна ангина - много е ефикасна, само че на мен ми казаха след найлона да сложа вестник и всичко това с едно щалче да го увия около гърлото през ушите и да го завържа на главата. Ефекта е поразителен - изсмуква гнойта и успокоява гърлото. Може да се държи 3 часа, след което като се свали компреса още 30 мин. се слага само шалче на гърлото за да не изстива веднага.

Общи условия

Активация на акаунт