Баба каза така... Тема № 2

  • 140 603
  • 724
  •   1
Отговори
# 375
  • София
  • Мнения: 3 030
Да споделя за едно сиропче, което пием в момента, на основата на черен бъз. Казва се Самбукол /състава е същия като на Самбукус, но има и Вит С вътре и е малко по евтин/. Дават го освен като имуностимулант, и при кашлица и възпаленине на горните дихателни пътища. И моята щерка се беше запънала с една странна дълбока и влажна кашлица от задни секрети, дробчетата бяха чисти. Мазах гърдите с мед и жълтък три вечери, после спрях, продължих с този сироп и едно хомеопатично, както и прополис+невен за гърлото, чайчета и сега си е ОК, незнам кое точно от всичките помогна, но от този сироп и друга позната е останала много доволна.  Peace



А кашлицата беше ли накрая основно след сън, но на пристъп? Благодаря!

# 376
  • Мнения: 169
Може ли някой да сподели нещо за мазол,че не мога  да си обуя обувки и да вървя като хората?

# 377
  • Варна
  • Мнения: 433
Да споделя за едно сиропче, което пием в момента, на основата на черен бъз. Казва се Самбукол /състава е същия като на Самбукус, но има и Вит С вътре и е малко по евтин/. Дават го освен като имуностимулант, и при кашлица и възпаленине на горните дихателни пътища. И моята щерка се беше запънала с една странна дълбока и влажна кашлица от задни секрети, дробчетата бяха чисти. Мазах гърдите с мед и жълтък три вечери, после спрях, продължих с този сироп и едно хомеопатично, както и прополис+невен за гърлото, чайчета и сега си е ОК, незнам кое точно от всичките помогна, но от този сироп и друга позната е останала много доволна.  Peace



А кашлицата беше ли накрая основно след сън, но на пристъп? Благодаря!

По-скоро в началото беше такава, като станеше от сън  почваше едно кашляне 10-15 мин и после цял ден нищо. После взе да покашля по-често, веднъж и през ноща, после само през деня. Тогава започнахме сиропчето и другите лекарства.

# 378
  • Мнения: 6 442
Може ли някой да сподели нещо за мазол,че не мога  да си обуя обувки и да вървя като хората?
За мазол не знам, но пък обувките можеш да ги напълниш с ракия, за да се отпуснат.
На ММ все са му тесни маратонки, бутонки и след една нощ пълни с ракия се оправят нещата  Mr. Green

# 379
  • Мнения: 19 303
Момичета, имаше една рецепта с извара. Каква беше точно, че не мога да я открия?
Трябва ми нещо за възпалено гърло, подути и болящи сливици.

# 380
  • Мнения: 735
Копирам директно от сайта на д-р Михайлов :

При остра ангина, пневмония и др. възпаления, най- бърз ефект се получава с изварен компрес. Купува се извара от магазина или към 1 л прясно мляко се добавят 2- 3 супени лъж. оцет или лимонов сок или 1- 2 чаени лъж. лимонтузу и т.н. Млякото се загрява и се пресича. Ако киселината не е достатъчна, се добавя още до доброто пресичане. Млякото се прецежда и се поставя в тензух. Дебелина на слоя около 1 см. Компресът се поставя върху гърлото, покрива се с найлон и се закрепва с шал или друг подобен плат. Внимава се компресът да е плътен, защото иначе ще охлажда. Силата му е 8 часа.
Това да се прави 3 нощи!


  bouquet

# 381
  • Мнения: 555
Момичета, имаше една рецепта с извара. Каква беше точно, че не мога да я открия?
Трябва ми нещо за възпалено гърло, подути и болящи сливици.

Пробвай с "греяна" кока кола - като горещ чай - дори и за дете малка ракиена чашка - за едно детско "бумерангово" филмче от около10-20мин (болката беше остра нетърпима и сигурно седнала щях да спя) и после пак с изварата  Peace

За кокоши трън са ми казвали издълбава се в картоф дупка, колкото е кокошият трън, пълни се със сяра и се слага върху болното място (може и за мазол) привързва се и стои една нощ . При необходимост се повтаря .... другото което снам от баба за напукани пети и дебели кожи (случайно слага аспирин с ракия) на петата. На следващият ден  като ходела с галошките им се сторило нещо странно , но малко по късно все едно ходела като в локвичка - отделила се дебелата кожа и й беше станал кракът като бебешки - мекичък  Wink

# 382
  • Мнения: 1 267
Момичета, имаше една рецепта с извара. Каква беше точно, че не мога да я открия?
Трябва ми нещо за възпалено гърло, подути и болящи сливици.

осен изварата още компрес с мед на гърлото.

# 383
  • Варна
  • Мнения: 1 579
Момичета, имаше една рецепта с извара. Каква беше точно, че не мога да я открия?
Трябва ми нещо за възпалено гърло, подути и болящи сливици.

Пробвай с "греяна" кока кола - като горещ чай - дори и за дете малка ракиена чашка - за едно детско "бумерангово" филмче от около10-20мин (болката беше остра нетърпима и сигурно седнала щях да спя) и после пак с изварата  Peace

За кокоши трън са ми казвали издълбава се в картоф дупка, колкото е кокошият трън, пълни се със сяра и се слага върху болното място (може и за мазол) привързва се и стои една нощ . При необходимост се повтаря .... другото което снам от баба за напукани пети и дебели кожи (случайно слага аспирин с ракия) на петата. На следващият ден  като ходела с галошките им се сторило нещо странно , но малко по късно все едно ходела като в локвичка - отделила се дебелата кожа и й беше станал кракът като бебешки - мекичък  Wink

Тedy   bouquet

# 384
  • Пловдив
  • Мнения: 40 784
Момичета, имаше една рецепта с извара. Каква беше точно, че не мога да я открия?
Трябва ми нещо за възпалено гърло, подути и болящи сливици.

Пробвай с "греяна" кока кола - като горещ чай - дори и за дете малка ракиена чашка - за едно детско "бумерангово" филмче от около10-20мин (болката беше остра нетърпима и сигурно седнала щях да спя) и после пак с изварата  Peace

За кокоши трън са ми казвали издълбава се в картоф дупка, колкото е кокошият трън, пълни се със сяра и се слага върху болното място (може и за мазол) привързва се и стои една нощ . При необходимост се повтаря .... другото което снам от баба за напукани пети и дебели кожи (случайно слага аспирин с ракия) на петата. На следващият ден  като ходела с галошките им се сторило нещо странно , но малко по късно все едно ходела като в локвичка - отделила се дебелата кожа и й беше станал кракът като бебешки - мекичък  Wink

Обясни,моля,как точно се прави това с ракията и аспирина... Peace

# 385
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Кажете ми как здържате компресите с мед н гърдите и гърлото? вчера се мъчих, то протече, стана едно мазало.....

# 386
  • Мнения: 6 442
Кажете ми как здържате компресите с мед н гърдите и гърлото? вчера се мъчих, то протече, стана едно мазало.....
На гърдите - намазваш съвсем тънък слой на гърдите и отгоре оризова или каквота хартия решиш.
Първият път от престараване сложих мнооого мед и при мен стана мазано.
Слага се много малко  Peace

# 387
  • Мнения: 272
Здравейте !!!!!!!!!!!!!!! При вас не съм била досега,но видях че става дума за нещо ,което съм ползвала и то с успех,а именно за компреса за напукани пети,Аз съм ползвала само с ракия и то само с първак ,тая дето е първа варка само за изтриване,По оригиналната рецепта беше  -напръсква се краешник от хляб с тази ракия и се слага на петата и така се спи естествено че с чорап. Аз не ползвах хляб ,видя ми се конщунство да ползвам хляб,затова слагам дебело парче памук направо го топя в ракията и лепя на петата,слагам найлоново плкче с ластиче и отгоре чорап,Преди това стоя  в много топла вода с сода и сутринта също миеш краката  и се намазваш с мазен крем.Резултат няма веднага ,при мен се получи след 3 то слагане  и так а се отървах от наслоенията . С спирт от аптеката не се получи въпреки, че беше от  90 градуса не  знам защо,то ва за сведение. Успех !!!!!!!!!

# 388
  • София
  • Мнения: 10 872
Една рецепта при суха кашлица: Сварявате обелките и семенниците на 3-4 ябълки или дюли в 1 л вода за 20-30 мин. Оставя се да се охлади и да пусне клей. Прецежда се и се пие на малки глътки вместо вода, може подсладено.

При туберкулоза(стара рецепта):60г счукани орехи(ядки и черупки), 30г корени от лечебна ружа, 25 г корени от цикория и 25 г зърна овес се смесват и се заливат с 1,5 л вряла вода. Варят се 30 мин. прецежда се веднага след отстраняването от огъня. Пие се на няколко пъти през деня по 100мл вместо вода с малко мед и лимон за вкус.

Високо кръвно: Няколко дни поред 2-3 пъти дневно се пие следната запарка: 30г семе от магданоз
се залива с 200мл вряла вода и се захлупва да престои 15-20 мин.

Язва: 2-3 пъти дневно се пие прясно изцеден сок от зеле по 1 к.ч. преди и след ядене.

# 389
  • Мнения: 555
Обясни,моля,как точно се прави това с ракията и аспирина... Peace
tandonova79
Извинявам се за забавянето на отговора  Blush
Натрошен на прах и се разбърква на кашичка или по-рядко. Izabel, добре напомня , че е хубаво да е силна (ние си имаме домашна, не "купешка"). Мисля че си слагашеи някакъв вестник; парче найлон и вълнен чорап или просто чорап, и така е спала .... тя горката заради шипове си ги е направила като рецепта, но ефекта е бил такъв Crazy Внимавайте с изгарянето - по- добре е няколко часа докато гледате филм и после да повторите  Thinking (при майка също подейства за една нощ преди доста години)
desuri , радвам се, че ти е помогнало. За следващ път си подготви празно шише от "олинт"; Напълни си го със сребърна вода и пръскай многократно през деня, в носа (не покрай него - баба така прави и определено не действа  ooooh! Joy) и в гърлото при първи симптоми (през 1/2час  newsm78Peace Всички така се лекуваме откакто "открих сребърната вода"  bowuu

Общи условия

Активация на акаунт