Баба каза така... Тема № 2

  • 140 555
  • 724
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 365
Здравейте,понеже си бия едни инжекции мускулно в дупето и ми се получи някаква буца!Може ли някой да каже някакъв лек защото ме боли!?Благодаря!  bouquet

# 421
  • Мнения: 382
Здравейте,понеже си бия едни инжекции мускулно в дупето и ми се получи някаква буца!Може ли някой да каже някакъв лек защото ме боли!?Благодаря!  bouquet
Компрес с ракия и вода в равни части,или с едно памуче топиш и разтриваш мястото.
 Другия вариант е риванол.

# 422
  • Мнения: 365
Здравейте,понеже си бия едни инжекции мускулно в дупето и ми се получи някаква буца!Може ли някой да каже някакъв лек защото ме боли!?Благодаря!  bouquet
Компрес с ракия и вода в равни части,или с едно памуче топиш и разтриваш мястото.
 Другия вариант е риванол.

Благодаря,интересното е че може би преди месец си бих инжекциите ,а чак сега усетих тази буца!Възможно ли е по-късно да се получи някаква реакция!?

# 423
  • Мнения: 735
Напълно е възможна по-късна реакция на мястото на убождането.Ако е подуто, зачервено и те боли иди на хирург, защото тярвба да се цепне. Късмет! Hug

# 424
  • Мнения: 555
Здравейте,понеже си бия едни инжекции мускулно в дупето и ми се получи някаква буца!Може ли някой да каже някакъв лек защото ме боли!?Благодаря!  bouquet
Компрес с ракия и вода в равни части,или с едно памуче топиш и разтриваш мястото.
 Другия вариант е риванол.
При възпаления, синини (мисля че и в този случай) ще помогне печени люспи от лук (белите, вътрешните люспи се запичат на парти грил , печка котлон) или сланина (от осолената такава от някоя баба) .... изсмуква буквално за една нощ  Peace точнявам сланината или лука, отгоре парче хартия/вестник  и отгоре найлон/пликче (налагало ми се е да го ползвам за крак и краче, тогава съм обувала чорап, за да не се мести).
Пръстчето на крачето на детенце беше "забрало" вечерта не мина без рев докато го сложих, на сутринта нямаше и помен от отока; през деня си поряза пръстчето, тича при мен, сочи  и казва "искам пак лук"   (беше на 2-3 годинки)

# 425
  • Мнения: 365
Благодаря на всички за отговорите,ще опитам!  bouquet

# 426
  • Мнения: 365
Момичета кажете нещо изпитано за продължителна хрема ,сополите обилни зелено-жълти  и се стичат назад към носоглътката.Кашля нон стоп,като  вечер направо се дави от сополите.
 Направих изследване-в носа нищо, а в гърлото стафилококус ауреус.В момента пие Зинат,Мукосолван,но сякаш няма промяна. Thinking

Аз много харесвам и капките Коларгол,правят ги в аптеките ,  bouquetпробвай и с тях!

# 427
  • Мнения: 452
Нямам време да чета назад, така че може и да повтарям информацията, за което моля да ме извините!  Embarassed
Ето нещо за хрема, втори пост от темата:
 http://homeohelp.eu/forum/viewtopic.php?f=19&t=68
Доволна съм много от лайковите капки, само това ползвам, когато се наложи при детето ми.  Hug
 

# 428
  • Мнения: 34
 Искам да благодаря на Tedy, защото ме подсети за сланината. Определено действа. За лука - не знам, но доматът също изтегля гной и оток /не съм сигурна за Фносните Wink/.

# 429
  • Мнения: 8
Момичета, нахълтвам про вас с важен въпрос за серозен отит.
какво казва баба?
Т. нямаме вече, но ушите са възпалени и не чува добре. Според УНГ-то има вода - негнойно възпаление на средното ухо.
Кажете как да я извадя тази вода без операции, без АБ, без грешка, бързо ...
Май много искам  Twisted Evil

Целта е да накарате детето няколко пъти дневно да "изпуква" ушите, т.е.
поема дълбоко въздух, запушва ноздрите и надува, докато пукнат ушите; 3-4-5 пъти дневно.
(В  началото може и да не успява, но в процес на терапията започват да пукат.)
Също и да надува балони.
Добре е, ако може, да се комбинира с разходки, при които се променя атм. налягане - от ниско към високо и обратно (знаете, при пътувания с автомобил понякога ушите спонтанно изпукват).

Системата работи. За коло седмица/10-ина дни серозната течност се разнася. Вече 2-3 пъти се разминаваме с дренажи.  thumbsup

# 430
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 501
    За синузит
Конски кестен(най- популярния) се обелва,накълцва и намачква.Поставя се в 2 парченца марля(като малки топченца)и се слага в носа.Стои около 30 минути.После изтичат всевъзможни гадории.Добре е преди това жертвата да е направила инхалации с лайка и хлебна сода(за 15 мин).

# 431
  • Мнения: 82
Иланг,това пък как да стане,с тези топчета newsm78
Пробвала ли си го това лично?Според мен не би могло да влезе много навътре и колко процедури се правят,самата обвивка на кестена трябва ли да се махне?
То,детето милото,още мрънка за меда в носа,сега и марля да му натъпча... Mr. Green

Аууу,то си пишело ,че се бели,сори!

# 432
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 501
Рецептата е за големи хора.И няма начин да напъхаш прекалено надълбоко топченцата марля пълни с намачкан кестен.В най-външната и широка част на носа стоят.






# 433
  • Мнения: 431
    За синузит
Конски кестен(най- популярния) се обелва,накълцва и намачква.Поставя се в 2 парченца марля(като малки топченца)и се слага в носа.Стои около 30 минути.После изтичат всевъзможни гадории.Добре е преди това жертвата да е направила инхалации с лайка и хлебна сода(за 15 мин).
   Joy

А дали помага при упорита хрема(с жилави секрети) ,без да има диагноза "синузит"  newsm78 ?

# 434
  • ВАРНА
  • Мнения: 4 501
Приятелката ми си го спретва щом го закъса с хремата и и се получава,но дали при всеки би имало ефект? Thinking 
 Аз за първи път опитах схемата за сребърна вода и клеева тинктура протих хрема и се изумих от ефекта.Детето за първи път спа спокойно цяла вечер и това от първия път.

Общи условия

Активация на акаунт