Баба каза така... Тема № 2

  • 140 681
  • 724
  •   1
Отговори
# 405
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Съгласна съм с Анe предимно на плодове и сурови храни да я караме. Имам роднина с много тежка форма на астма. Всяка мъгла я докарва до престой в болницата и продължително лечение. Сега му е намерила лесното, като усети, че ще я хване поредната криза, спира храната изцяло, яде по цял ден само лимони. И се оправя.  Peace

# 406
  • София
  • Мнения: 10 858
Момичета, дайте лек за болки от синузит.  Praynig
Зверски ме болят левите синуси и горе над веждата и отдолу, под окото. Хрема и сополи нямам.
Солена вода, клеева тингтура почнах да капя.
компреса с морска сол на челото не ми помага ...

Трябва ми нещо, което да изкара гнойта, знам че я има вътре, нищо че нямам никаква хрема.

# 407
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Момичета, дайте лек за болки от синузит.  Praynig
Зверски ме болят левите синуси и горе над веждата и отдолу, под окото. Хрема и сополи нямам.
Солена вода, клеева тингтура почнах да капя.
компреса с морска сол на челото не ми помага ...

Трябва ми нещо, което да изкара гнойта, знам че я има вътре, нищо че нямам никаква хрема.

Смъркаш захаросан мед и след няколко дни ще видиш ефекта. И аз и мъжа ми така си излекувахме синузита. Прави се две седмици.

# 408
  • Мнения: 82
Момичета, дайте лек за болки от синузит.  Praynig
Зверски ме болят левите синуси и горе над веждата и отдолу, под окото. Хрема и сополи нямам.
Солена вода, клеева тингтура почнах да капя.
компреса с морска сол на челото не ми помага ...

Трябва ми нещо, което да изкара гнойта, знам че я има вътре, нищо че нямам никаква хрема.

Смъркаш захаросан мед и след няколко дни ще видиш ефекта. И аз и мъжа ми така си излекувахме синузита. Прави се две седмици.
Може ли подробностил...как така "смъркаш"?Това с топчетата с мед ли е,гнойта изтича ли,и ако да -от веднъж или постепенно?Болезнено ли е ,че е ИлАча е за детето?

# 409
  • София
  • Мнения: 10 858
*Pukanka*, почвам още от днес, благодаря   bouquet
Колко пъти на ден, минимума поне?

Пръсках и Биопарокс, имам малко облекчение, но предпочитам естествено лечение.

# 410
  • Мнения: 6 443
Ако неда е със сода - още по-добре   Peace

# 411
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 794
Не знам дали е давана следната рецепта при разстройство - в  една лижица се смесват равни количества лимонена киселина ( лимонтозо) и ракия. Пресича на момента.

За продължителна кашлица правя следната смес - 250 гр мед се смесва с едно пакетче смлян исиот. Всяка сутрин се взема по една лъжица на гладно

# 412
  • Варна
  • Мнения: 1 576
За меда в носа : Във всяка ноздра се слага захаросан мед, колкото малко грахче. От топлината на тялото меда се разтапя в носа и тогава смъркате, за да не слезе към гърлото, а да отиде нещо и към синусите все пак. Първия и втория ден щипе , но се търпи.На третия вече спира да щипе. Прави се всяка вечер и да сте в легнало състояние.  Ако имате главоболие от синузита изчезва след два три дни, гнойта също започва да изтича. С мъжа ми сме били на месеци антибиотици за синузита и нямаше оправяне, а с това елементарно "лекарство" се оправихме за около 2 седмици. Той преди около 10 години, като от тогава няма рецидив, а аз преди около 4 години си изпатих и оправих, също без рецидив досега.

# 413
  • Мнения: 382
Момичета кажете нещо изпитано за продължителна хрема ,сополите обилни зелено-жълти  и се стичат назад към носоглътката.Кашля нон стоп,като  вечер направо се дави от сополите.
 Направих изследване-в носа нищо, а в гърлото стафилококус ауреус.В момента пие Зинат,Мукосолван,но сякаш няма промяна. Thinking

# 414
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Момичета кажете нещо изпитано за продължителна хрема ,сополите обилни зелено-жълти  и се стичат назад към носоглътката.Кашля нон стоп,като  вечер направо се дави от сополите.
 Направих изследване-в носа нищо, а в гърлото стафилококус ауреус.В момента пие Зинат,Мукосолван,но сякаш няма промяна. Thinking

Аз при хрема процедирам така: В дъното на чашка слагам малко сребърна вода и я затоплям леко, след което слагам морска сол (повечко) като се постопи малко солта, с клечка за уши, хубаво намазвам от вътрешната страна на носа, колкото на дълбоко мога да търпя. Няколко пъти дневно.
Другото е, промивки със спринцовка в ноздрите, но солта трябва да е доста по малко, че ужасно щипе иначе.

# 415
  • Пловдив
  • Мнения: 5 023
Капки от клеева тинктура и физиологичен разтвор. В нета има рецептата...Мисля, 5 капки на 10 мл. за деца и 10к. на 10мл. за възрастни, но не съм сигурна...И всеки ден се хвърля останалото и се прави нов разтвор.

"Трепят" гадове всякакви... Wink

Имала съм случай: откриват на хлапето при подобни проблеми стафилококи...и аз почвам тези капки, същият ден сме на УНГ, нося резултатите и те, естествено, изписват АБ -капки за нос...Казвам, че вече съм почнала клеевата тинктура, съответно д -ра ми казва, че тогава няма смисъл от АБ -капки...действието им било еднакво... Simple Smile

И наистина помогнаха.  Peace
Интересно ми е, защо изписват масово АБ на децата? Като е толкова по- лесно, по- безвредно и по - евтино да се мине с клеева тинктура?... Thinking

# 416
  • Мнения: 382
 Е как защо?
Клеевата тинктура струва 1 лев ,а Зинат 20 лв.
Колко пъти като ида на лекар и чете от някаква нова листовка поредното чудо  с неясно действие за 20-30 лева.
 За това искат да премахнат и билките от аптеките,защото икономически не са оправдани.Друго си е примерно вместо очанка да си купиш хранитена добавка Нео Виста за 24 лева. Peace
 Ще пробвам с клеевата тинктура,дано помогне,че яко съм се шахматирала. ooooh!

# 417
  • Мнения: 735
Искам да споделя с вас, че този компрес от извара изобщо не ми помогна.Правих си го само една нощ, сигурно трябваше още няколко пъти да го направя.Но на сутринта бях с доста зачервена кожа на врата и много ме сърбеше.Цял ден после се чесах и не посмях вечерта да си направя пак.Явно не ми понесе много добре.Има ли и други такива като мен?Изварата я купих от магазина, да не би към да не е била нещо качествена? Thinking

# 418
  • Пловдив
  • Мнения: 5 023
Прави се поне 4 -5 -6 нощи...
А сложи ли един кат памучен плат/кърпа/тензух между изварата и кожата?  Flutter

# 419
  • Мнения: 735
Ами нищо не сложих между изварата и кожата........... Embarassed НЕ съм разбрала ,че трябва да сложа....хм...Значи пак ще пробвам.

Общи условия

Активация на акаунт