Баба каза така ...

  • 540 331
  • 758
  •   2
Отговори
# 180
  • Мнения: 3 537
Ами най-вероятно ще се напият защото резорбцията на алкохол през тази лигавица е ужасно бърза.
Е,едва ли е по-бърза, от колкото да си сложиш в носа напоени памуци с ракия. LaughingЧетох го някъде по-назад.
Аз това с ракията съм го правила и като бях бременна-2,3 пъти на ден и нищо ми нямаше. Grinning

# 181
  • Мнения: 1 116
По-бърза е , по -бърза е.Повърхността на лигавицата в носа е доста по-малка.  Stuck Out Tongue

# 182
  • вече и в други градове
  • Мнения: 145
Цитат
Друга рецепта за кашлица:

На бурканче от бебешко пюре мед, се слага по 1 каф. лъжичка синапено брашно, ленено брашно и исиод/джинджифил/.

 newsm10
 пробвах рецептата и искам да споделя, че съм много доволна. поради липса на мед забърках сместа с пелте-смятам, че това подсили действието й.
 newsm68

# 183
  • Sofia
  • Мнения: 234
Здравейте, и аз да се включа  Simple Smile
За промивка и против възпаление на очичките може да се ползва вода от лозе. Който има въпроси как става да пита.

# 184
  • Мнения: 574
Цитат
Друга рецепта за кашлица:

На бурканче от бебешко пюре мед, се слага по 1 каф. лъжичка синапено брашно, ленено брашно и исиод/джинджифил/.

 newsm10
 пробвах рецептата и искам да споделя, че съм много доволна. поради липса на мед забърках сместа с пелте-смятам, че това подсили действието й.
 newsm68
А какво е "пелте"?

# 185
  • Мнения: 28
Пробвах рецептата на DELTA  за хрема със сок от чесън и преварена вода,но е ужасно болезнено и мисля,че не трябва да се прилага на деца.

Последна редакция: ср, 13 сеп 2006, 23:00 от mihi

# 186
  • морето, сините вълни...
  • Мнения: 510
  За хрема - отвара от 100мл гореща вода две супени лъжици лайка, и на върха на една чаена лъжичка сода и сол. Действа безотказно. Това пак е от хомеопата.

Това се капе в нослето предполагам? И по колко /капки, честота/?

# 187
  • Мнения: 643
Колкото може да поеме нослето, аз слагам по 10 капки във всяка ноздра, и нослето се почиства добре. Честота. около 4 - 5 пъти на ден

# 188
  • вече и в други градове
  • Мнения: 145
А какво е "пелте"?
[/quote]

пелтето е желе, което се прави от семенната част на дюлята/ тази,която обикновено изрязваме като правим компот/ - хубаво е да се похапва, когато някой кашля, но... Joy върви добре и с палачинки

# 189
  • София
  • Мнения: 3 421
Казаха ми един сироп за кашлица и се чудя дали да го пробвам,за 2 дни отхрачвал всичко.:
1 пакетче небет-шекер
6 лукчета/бонбони/
4 обикновени локума
1 ябълка
1 средно голяма глава кромид лук с люспите
2 листа от индрише
1 литър вода

Всички съставки се варят ,докато изври половината от водата.Сместа се прецежда и от нея се пиепо 1 винена чаша 3 пъти на ден,преди ядене.


Прочетох няколко такива разновидности на този сироп, а и аз съм чувала от доста познати, че го варят за децата.
Искам да попитам като се свари колко му е трайността и може ли да се дава когато кашлицата е лека, т.е. профилактично, за да не стигаме до отхрачване.

# 190
  • 1st floor
  • Мнения: 9 112
Кажете нещо за високо кръвно - цял ден ми е лошо, все едно съм прекалила с кафето. Кръвното ми е 140/90, а обикновено е 115/75.Знам , че не трябва да се прекалява със солта и течностите. Вие нещо др. да знаете, което действа? newsm78

# 191
  • Plovdiv->Toronto
  • Мнения: 1 361
Сдъвчи едно листо здравец, казват че сока регулира кръвното.
Изяж една млечна салата или нещо друго с много чесън  Mr. Green.

# 192
  • 1st floor
  • Мнения: 9 112
ООО! Това със мл. салата и чесъна звучи приятно, отивам веднага да пробвам/ да му мислят околните  Mr. Green/.Мерси за бързия отговор   bouquet!

# 193
  • Мнения: 1 942
Кажете нещо за високо кръвно - цял ден ми е лошо, все едно съм прекалила с кафето. Кръвното ми е 140/90, а обикновено е 115/75.Знам , че не трябва да се прекалява със солта и течностите. Вие нещо др. да знаете, което действа? newsm78

Канелата сваля кръвното също. Можеш да изядеш мляко с орис с повече канела, толо мляко с канела, печена ябълка или просто си я сложи в лъжичка и я преглатни с вода /канелата не е приятна на вкус- люти/.

ВНИМАВАЙ - сваля бързо кръвното!

# 194
не вярвах в бабините методи докато не излекувах кашлицата на сина си с една такава рецепта:
СИРОП ЗА КАШЛИЦА:/за една голяма доза/
1-пакетче небет шекер
5;6-ореха счукани с черупките
7;8-лукчета/билкови/
3;4-листа от индрише
1-дюля нарязана със семките
1к-локум-обикновен
1-литър вода.Всичко се вари докато  стане на сироп.Прецежда се.Може да се дава по 4-5 пъти на ден по 1/2 каф.чашка.Аз така го давам и помага.А да кажа че сина ми е на 2 години. Дано сам била полезна.

Общи условия

Активация на акаунт