Баба каза така... Тема № 2

  • 140 587
  • 724
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 641
Нивеа, ако е боледувал съм съгласна да не е изчистена.Но не е боледувал от май месец.

Аааа, това променя нещата  Peace

# 16
  • Мнения: 365
И моят син кашля вече две седмици!Интересното е че не всеки ден,а например днес кашля сутринта,а утре може въобще да не кашля или пък кашля вечерта и на сутринта нищо! newsm78

# 17
  • Мнения: 25
По темата:
При силна кашлица /може и да не е толкова силна/ се вземат няколко зрънца тамян, запалват се и хубаво се окъдява един памук. После се слага на гърдите и така преспива детето. Малката ми шерка е на 3 годинки. Направих го преди месец и ефекта беше поразяващ  Hug

# 18
  • Мнения: 594
Момичета, имам супер глупав въпрос  Embarassed Чай от цял шипков плод как се приготвя - с варене или със запарване. Снощи се рових доста и срещам и дата варианта. На моята опаковка пише да се запари за 60 мин., но получената запарка няма почти никакъв цвят.
Търся начина, по който ще се извлича най--много витамин С от плода.  Hug

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
Аз винаги първо троша шипките. Или ги начуквам с нещо или една по една с пръсти...И ги оставям малко да врят - около 5мин. Просто вкъщи харесват шипковия чай по -силен, тъмен и с аромат, което не става само със запарка. Но колко се запазва от витамин С -то не знам...

# 20
  • Мнения: 117
Момичета, имам супер глупав въпрос  Embarassed Чай от цял шипков плод как се приготвя - с варене или със запарване. Снощи се рових доста и срещам и дата варианта. На моята опаковка пише да се запари за 60 мин., но получената запарка няма почти никакъв цвят.
Търся начина, по който ще се извлича най--много витамин С от плода.  Hug

За да излезе витамин Ц и да стане цвета наситен трябва да престои. По принцип е добре да се направи днес и да се пие утре. Може да се пие и след 2, 3 часа, след това шипките не се изхвърлят сипва се отново вода и се прави нова запарка с добавени шипки. Както каза една баба, слагаме шипките в чайника правим чая и цяла седмица чайника стои със шипки и чай, само доливаме и опресняваме плода.

# 21
  • Madrid
  • Мнения: 514
Иаз съм тук!

Моят син се обрива след компреса с мед. Confused

# 22
  • Мнения: 594
*Бенджи*, lamby , благодаря за отговорите! А шипките начупват ли се или се слагат цели?

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 40 784
Чети поооо-нагоре... Mr. Green

# 24
  • Мнения: 594
 Blush
/Имах предвид на lamby чаят ... Вярно, че никъде не пише начупени, но...аз да си питам  Blush /
Междувременно си купих във филтърни торбички и стана с чудесен цвят..Само витамин С не го знам как е Simple Smile

Последна редакция: ср, 20 окт 2010, 15:49 от I r r a

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 40 784
 Peace

Е,считай че няма да е толкова както в цели/натрошени плодчета...но все пак е решение!

# 26
  • Мнения: 311
И моето дете кашляше почти година по малко, нередовно, всеки ден почти. Накрая се оказа алергия.
Имайте го предвид. Изглежда безобидна кашлица, но си е алергия.

# 27
  • Мнения: 2 784
Вместо запис да кажа, че елдата (гречката) също качва хемоглобина. Аз с това си качвах хемоглобина по време на втората бременност, когато все беше нисък, независимо от всички хапчета, които ми изписваха. Спрях хапчетата, започнах да закусвам с елда и хемоглобинът се вдигна.

# 28
  • Мнения: 431
Вместо запис да кажа, че елдата (гречката) също качва хемоглобина. Аз с това си качвах хемоглобина по време на втората бременност, когато все беше нисък, независимо от всички хапчета, които ми изписваха. Спрях хапчетата, започнах да закусвам с елда и хемоглобинът се вдигна.
Ще го имам предвид ,че и моят е много нисък в момента.
Иначе при Гала обсъждаха наскоро тази тема и казаха ,че 2 чаши чай от коприва дневно доставят необходимото количество желязо за деня .
Аз обаче ,не мога да намеря коприва в момента  Rolling Eyes .

# 29
  • Мнения: 6 442
Има..из селата.
Преди няколко дни брах и правих.
Но после четох, че в копривата няма чак толкова много желязо.  Thinking
А за елдата незнаех.Започвам и нея да си хапвам.
Иначе червено цвекло има в момента.Правя го с една голяма връзка магданоз, царевица и става страхотна салата, която само аз си хапвам. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт