Баба каза така... Тема № 3

  • 109 948
  • 774
  •   1
Отговори
# 765
  • Варна
  • Мнения: 2 576
Капала съм сребърна вода в очите на детето и в моите, проблеми не сме имали. В листовката и на този спрей пише, че може да се ползва за лечение на очи.
Друго бабино, което се сещам е капане на кърма в очите. Като бях кърмачка една баба ми поиска кърма за внучка си. След няколко дни (успяла да ме издири къде живея) ми донесе почерпка, че детето е добре - били опитвали много капки и все не помагало. Лично аз не съм пробвала.

# 766
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Търсих да намеря статията в която четох за това че сребърната вода може да увреди окото ако попадне в него ,но за сега не я намирам.

Може би ако попадне върху зеницата или ириса newsm78. Аз накапвах в ъгълчето и детето премигаше за да разнесе, не е имало проблем после. Пробвах многократно и на себе си Peace

# 767
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Дами,някой ще се заеме ли с пускането на нова тема?Да не ни заключат... Confused

# 768
  • Мнения: 4 841
Това за кърмата го бях забравила. Не съм го пробвала, но дано и не ми се налага.
Баба ми преди си капеше лимонов сок по една капка ако не се лъжа в окото. Не знам технологията, не знам дали е правилно, но явно някъде беше чела или може би някой и беше казал, че подобрява зрението. Това си го спомням като дете. Обаче явно не е имало ефект понеже си прави операция на очите и от много години не си капе вече такива неща (или поне аз не знам).

# 769
  • Мнения: 269
Това за кърмата го бях забравила. Не съм го пробвала, но дано и не ми се налага.
Баба ми преди си капеше лимонов сок по една капка ако не се лъжа в окото. Не знам технологията, не знам дали е правилно, но явно някъде беше чела или може би някой и беше казал, че подобрява зрението. Това си го спомням като дете. Обаче явно не е имало ефект понеже си прави операция на очите и от много години не си капе вече такива неща (или поне аз не знам).
Според мен трябва да е било разредено ,защото тава си е киселина.Преди време и аз си капех разредено за красив поглед Crazy

# 770
  • София
  • Мнения: 864
Не съм казал, че трябва да капеш сребърна вода в очите.
Просто с тампом минавах очичките по няколко пъти. Не сме имали проблем.Напротив- оправихме се бързо и безболезнено.

# 771
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Не съм казал, че трябва да капеш сребърна вода в очите.
Просто с тампом минавах очичките по няколко пъти. Не сме имали проблем.Напротив- оправихме се бързо и безболезнено.
Peace
Правя го и сега сутрин профилактично на детето преди да тръгне на градина.

# 772
  • Мнения: 4 841
Това за кърмата го бях забравила. Не съм го пробвала, но дано и не ми се налага.
Баба ми преди си капеше лимонов сок по една капка ако не се лъжа в окото. Не знам технологията, не знам дали е правилно, но явно някъде беше чела или може би някой и беше казал, че подобрява зрението. Това си го спомням като дете. Обаче явно не е имало ефект понеже си прави операция на очите и от много години не си капе вече такива неща (или поне аз не знам).
Според мен трябва да е било разредено ,защото тава си е киселина.Преди време и аз си капех разредено за красив поглед Crazy

То за блясък в очите и портокалов сок можело  Mr. Green Честно не съм сигурна как точно го е правила понеже бях дете тогава. Просто имам смътен спомен, но пък като вид информация винаги може да се провери в Гугъл или да се изкоментира с лекар.

# 773
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
НОВА ТЕМА ТУК:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=744585.msg26469680#msg26469680

# 774

Общи условия

Активация на акаунт