Баба каза така... Тема № 3

  • 110 202
  • 774
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 2 216
В интерес на истината я пробвах преди време тази рецепта и наистина е чудотворна! Но ме е страх да слагам люта чушка докато спи детето, а като не спи трудно издържа 10мин

# 736
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 356
За лютата чушка и аз се сетих. Не знам точно защо и как, но действа. В интерес на истината, не лекува, но поне нощем се спи спокойно с нея.

# 737
  • Пловдив
  • Мнения: 6 647
В интерес на истината я пробвах преди време тази рецепта и наистина е чудотворна! Но ме е страх да слагам люта чушка докато спи детето, а като не спи трудно издържа 10мин
Изпробвано и от мен, и от сина ми - действа Peace
В интерес на истината, мен по ме притеснява, да я сложа през деня, защото има вероятност, да я разлепи Rolling Eyes

# 738
  • Мнения: 2 216
Ама можеш да го видиш и веднага да реагираш. А ако го направи докато спи и си пипне окото...не ми се мисли
Моето дете не кашля през деня, а само като заспи
............
Нова тема ще има ли Blush

# 739
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Относно ряпата - аз практикувам по-бърз начин на приготвяне. Стържа и налагам със захар, накланям чинията така, че да се стича сокът и след десетина минути имам първа лъжица за бърз прием. Дори и тя облекчава!

# 740
  • у дома
  • Мнения: 1 160
Ама можеш да го видиш и веднага да реагираш. А ако го направи докато спи и си пипне окото...не ми се мисли
Моето дете не кашля през деня, а само като заспи
............
Нова тема ще има ли Blush
защо кашлят нощем?

# 741
  • у дома
  • Мнения: 1 160
не търпи семките на лютата чушка.
Моля ви кажете нещо ефикасно за нощната кашлица(педи казва,че е алергична и изписа монтелукаст и кларитин)искам да се справим без тях

# 742
  • Русе
  • Мнения: 11 924
 Нещо ефективно при конюнктивит, знаете ли момичета.

# 743
  • София-Младост
  • Мнения: 23 374
Нещо ефективно при конюнктивит, знаете ли момичета.
Промивки с отвара от лайка.

# 744
  • София
  • Мнения: 869
Нещо ефективно при конюнктивит, знаете ли момичета.
аз съм се справяла и с промивки със сребърна вода

# 745
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Нещо ефективно при конюнктивит, знаете ли момичета.
аз съм се справяла и с промивки със сребърна вода

Още един глас за сребърната вода и от мен.

# 746
  • Русе
  • Мнения: 11 924
  Сребърната вода разтваряте ли я за промивките.

# 747
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Не съм разтваряла нищо, хем на детето в очето слагах Peace

# 748
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
  Сребърната вода разтваряте ли я за промивките.
Тъкмо щях да пиша за нея.
Директно от шишенцето с тампонче промиваш окото в посока отвътре/навън.

Топла лапа от ленено семе:
Запарваш в съд вод и слагаш шепа ленено семе/на око/.Да набъбне семето.Може и с мелничка да смелиш ,ако не ти се чака. После увиваш в марля и  поставяш върху засегнатото око така по два пъти на ден за около 15 мин.Да е поносимо топло за окото.

Бързо оздравяване,много е дразнещо и неприятно.По-възможност почивка на очите от напрежение/книги,телевизия,силна светлина/
 Hug Hug Hug

# 749
  • Русе
  • Мнения: 11 924
  момичета  Hug Беше се оправило очето с изписаните капки, но гледам, че пак взе да помътнява и си приготвих лайката и сребърната вода. И ленено семе имам.

Общи условия

Активация на акаунт