Баба каза така... Тема № 2

  • 140 599
  • 724
  •   1
Отговори
# 135
  • в белята
  • Мнения: 536
Някакви идеи за капки за нос за бебе на 6 месеца?
По миналата седмица спряхме последния АБ точно заради едни сополи и червено гърло.................... ooooh! ooooh! ooooh!

# 136
  • Мнения: 7 418
   За съжаление нямам възможност да прегледам цялата тема....Може и да е било обсъждано....

   Търся бабин лек за екзема. Дали знаете такъв?  Rolling Eyes
   

# 137
  • Мнения: 502
Някакви идеи за капки за нос за бебе на 6 месеца?
По миналата седмица спряхме последния АБ точно заради едни сополи и червено гърло.................... ooooh! ooooh! ooooh!


Сребърна вода, коларгол, запарка от лайка, това се сещам за сега.

# 138
  • Мнения: 555
Гледах в едно предаване известна личност, но за съжаление не помня точно къде и кога .....
за сваляне на висока темп. - с памуче напоено с камфоров спирт се разтрива гръбначният стълб от горе-надолу и обратно 100 пъти (като изсъхнело памучето се взимало ново напоено и така до 100-тният път) - температурата се сваляла поне с 1 градус веднага!!!
с/у грип при първите симптоми .... 1с.л. зехтин, 1 с.л. ракия и 1 с.л. прясно изцеден лимонов сок  - много хубаво се разбърква и се приема по 1 с.л. няколко пъти за деня


Аз отивам да накисна лука с мед  - детенце е с отхрачваща кашлица (до по-миналата седмица докторката го излекува от симптомите на скарлатина с хомеопатия и след като беше клинично здрав предписа АБ -  Клацид при наличие на активност спрямо много по-слаби пеницилинови АБ  ooooh! . Ако сега го заведа пак при някои с бяла престилка - за презастраховане АБ - не му мърда "защото може да развие бронхопневмония")... ако не бях дала АБ - риск от ревматоиден порок на сърцето след години евентуално  Thinking ooooh! ....защо предишните доктори лекуваха с бабини рецепти, а фармацефтите в аптеките приготвяха вълшебни еликсири с почти моментно действие - или на мен ми се е струвало така?
Къде са тези доктори и аптекари сега?  Cry
 

# 139
  • Мнения: 2 784
Преди около седмица гледах в "На кафе" при Гала някаква лекарка, която обясняваше как се лекуват белези с пудра захар. Колкото пъти се сетиш ръсиш белега и слагаш плътно марличка. Отнемало доста време, но ако се прави редовно заличавало напълно всякакви белези. Някой правил ли го е това? Чувала съм, че за по-добро вкореняване цветята се поръсват с малко пудра захар, но за лекуване на белези...  newsm78

# 140
  • Мнения: 502
При хрема - сребърна вода с малко сода, понеже възпалителния процес е кисел, а содата основа...

# 141
  • в белята
  • Мнения: 536
Azalea благодаря за идеите ,сега ще опитам със сребърна вода и сода ,иначе сребърна вода слагам редовно ,но май не ни помага кой знае колко.
Слагала съм и коларгол ,но от него нещата се усложняват защото прави отпред тапи ,а назад си действа храмата......... ooooh! ooooh! ooooh!
И адреналин с вит.Ц ,но пак нямаше полза.Незнам какъв е този нос на малкия ,от нищо не се повлиява ( започвам да си мисля ,че е свързано с това ,че е недоносен и почти два месеца през нослето са минавали какви ли не тръбички и сега има последствия някакви...... newsm78 newsm78 newsm78 )

# 142
  • България
  • Мнения: 490
Преди около седмица гледах в "На кафе" при Гала някаква лекарка, която обясняваше как се лекуват белези с пудра захар. Колкото пъти се сетиш ръсиш белега и слагаш плътно марличка. Отнемало доста време, но ако се прави редовно заличавало напълно всякакви белези. Някой правил ли го е това? Чувала съм, че за по-добро вкореняване цветята се поръсват с малко пудра захар, но за лекуване на белези...  newsm78



пак там казаха да се мажат крачетата с белтък при висока температура.
по бтв и в друг форум четох и изпробвах компрес с извара при болно гърло.
помага много.

# 143
  • На морето!
  • Мнения: 5 757
При хрема помага и витамин С в носа, не знам дали е подходящо за малки бебчета, но със сигурност е по-добре от агресивните капки за нос.

# 144
  • Мнения: 502
Пробвай и промивки със морска вода, от рода на Стеримар, Диснемар (пише за кърмачета и деца). Промивките трябва да са на често. Д-р Михайлов имаше едни капки с лайка и мед, но трябва да потърся. Аз на сина ми слагах разтвор 5 капки сребърна вода и една, две клеева тинктура, че ако е повече много пари, доста добре помагаше. Много е кофти на бебе запушен нос, много се измъчват милите.

# 145
  • България
  • Мнения: 490
момичета лек за болки в ушенцата при 6годишмо дете?
7дни бяхме на цефизил заради гърлото,а сега се появиха тези болки....

# 146
  • Мнения: 502
Ами, аз слагам същото, което описах по-горе (сребърната вода, клеевата т-ра) и в ушетата.

Принципно за всякакви неща гледам от тези рецепти, дадени са при запитване от потребители, подредени са в азбучен ред:
http://mama.btv.bg/forum/viewtopic.php?t=3097

а това е тема за хрема при бебе
http://mama.btv.bg/forum/viewtopic.php?t=3129

Последна редакция: чт, 30 дек 2010, 01:40 от Azalea

# 147
  • Madrid
  • Мнения: 514
А за екзема?По горе бяха попитали и аз следя...ако знае някой нещо,моля да сподели  Praynig

# 148
  • Мнения: 6 442
За болки в ушите капя няколко капки от сока на Дебела мара. Peace

# 149
  • На морето!
  • Мнения: 5 757
За болки в ушите капя няколко капки от сока на Дебела мара. Peace

Може и с алое, но трябва много да се внимава.

Общи условия

Активация на акаунт