Баба каза така... Тема № 2

  • 140 587
  • 724
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 267
да босилека, подбелът, че и лайката...
все трябва да се съблюдава дозата за деца.
аз до сега не я съблюдавам  Blush
децата ми никога не изпиват дневнта доза.

забравих!

олиото намазано върху гърдите също спира остъчна, суха кашлицата.
всичко съм изпитала.

бронхитна, по-тежка, борим с компрес от мед,
но много деца са алергични.

компрес на гърлото с топла извара.
вече 3 нощ го прилагам.

# 61
# 62
  • Враца
  • Мнения: 2 229
извинете, че може би сте го коментирали, ама пуст мързел Mr. Green- не ми се чете назад- кои чайове са отхрачващи и подходящи за бебе?
мерси Hug

# 63
  • Popovo
  • Мнения: 219
   За кашлица моята свекърва прави чай от босилек, свичок и един цял орех счупе на две. Това нещо се оставя да заври и после да престой няколко минути. Подслаждам чая с мед и до сег е действал безотказно на кашлиците. Малко ми действана мен отхрачващо, но след два-три дни вече ми олеква на гърдите.
  Трън в Очите зависи колко е голямо детето. Колкото е по-малко толкова, и възможностите са по-малко.

# 64
  • Мнения: 1 267
Какво е свичок?

# 65
  • Madrid
  • Мнения: 514
за десет месечно бебе например има ли подходяща рецепта или чай за отхрачване?  Hug
не можем да я преборим тази кашлица!

# 66
  • Мнения: 9 740
Здравейте  bouquet
Рецепта за кашлица от моята баба Hug

3-4 ореха счукани с черупките
1 глава блук нарязана на 4 с люспите
2локума
небет шекер
по желание бонбони лукчета 2 бр счукани
може и 1 л мед

# 67
  • Мнения: 437
И аз тук.
С една питанка.
Синът ми кашля вече 2-3 седмици.Водих го при няколко лекаря, но казват, че поводи за притеснение няма  newsm78 Гърлото му е абсолютно чисто, гърдите също.Кашля предимно нощем и сутрин. Мисля си за някава алергия... Идеи?
Лекарите само вдигат рамене и казват, че нищо му няма.
Моят син беше така миналата зима. Педиатърката ни каза, че това е секрет който се стича от нослето и се събира в гърлото през нощта. Оправи се само с промивки на нослето с физиологичен разтвор.

# 68
  • Враца
  • Мнения: 2 229
 
  Трън в Очите зависи колко е голямо детето. Колкото е по-малко толкова, и възможностите са по-малко.

моят син е на годинка и половина.

# 69
  • Мнения: 2 784
 
  Трън в Очите зависи колко е голямо детето. Колкото е по-малко толкова, и възможностите са по-малко.

моят син е на годинка и половина.
Можеш да направиш сиропа с черната ряпа като използваш кафява захар, вместо мед. Чувала съм, че ефекта е подобен, но нямам лични впечатления, понеже съм го правила само с мед.

# 70
  • Madrid
  • Мнения: 514
а по колко пъти може да се прави синапена лапа на ден,ще се радвам да ми отговорите!  Hug

# 71
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
Синапена лапа съм правила само вечер преди лягане. Но съм чула /или чела някъде  newsm78/, че може да се направи и следобед, преди следобедния сън, после вечерта пак.  Peace

# 72
  • Madrid
  • Мнения: 514
Благодаря ти от сърце!  Hug

# 73
  • Popovo
  • Мнения: 219

    Laughing Грешката е печатна. Имах напредвид свирчокEmbarassed

# 74
  • Пловдив
  • Мнения: 40 784
Дайте нещо за повръщане...или раздразнен стомах.Става въпрос за дете на 4 и половина.
Мерси!

Общи условия

Активация на акаунт