Баба каза така... Тема № 2

  • 140 567
  • 724
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 431
Приятелката ми си го спретва щом го закъса с хремата и и се получава,но дали при всеки би имало ефект? Thinking 
 Аз за първи път опитах схемата за сребърна вода и клеева тинктура протих хрема и се изумих от ефекта.Детето за първи път спа спокойно цяла вечер и това от първия път.
На моите пък ,не им помага клеева тинктура и сребърна вода  Sad .Аз за това търся др. варианти.На малкото поне 4 месеца отлагам ваксини заради тези гадни сополи,чак повръща от тях .Обаче на него само сребърна вода капя ,малък е за прополис ;за кестена също ще трябва да почакаме .

# 436
  • София
  • Мнения: 3 030
Приятелката ми си го спретва щом го закъса с хремата и и се получава,но дали при всеки би имало ефект? Thinking 
 Аз за първи път опитах схемата за сребърна вода и клеева тинктура протих хрема и се изумих от ефекта.Детето за първи път спа спокойно цяла вечер и това от първия път.
На моите пък ,не им помага клеева тинктура и сребърна вода  Sad .Аз за това търся др. варианти.На малкото поне 4 месеца отлагам ваксини заради тези гадни сополи,чак повръща от тях .Обаче на него само сребърна вода капя ,малък е за прополис ;за кестена също ще трябва да почакаме .
[/quot

И ние вече втора зима търсим решение за сополите - сребърна вода промивки, прополис, Цинабсин, хомеопатия, капки от лайки, но резултатът е временен. Дано го израстат най-накрая.

# 437
  • София
  • Мнения: 10 872
Сироп за малки деца против кашлица

30 г суха билка(мащерка) се залива с 500 мл кипяща вода, кисне захлупена 10 мин. и се прецежда. Към горещата запарка се прибавят 500 г мед, като при непрекъснато бъркане на водна баня се загрява до пълното разтваряне на меда. Сиропът се налива в тъмни бутилки, които се запушват с коркови тапи.
Съхранява се на хладно. Дава се 3 пъти дневно по 1 ч.л.

Последна редакция: чт, 17 ное 2011, 22:22 от Vanja77

# 438
  • София
  • Мнения: 3 030
Vanja77, а каква е сухата билка?

# 439
  • София
  • Мнения: 10 872
Голям съм заплес! Билката е мащерка. Поправих си грешката.

# 440
  • София
  • Мнения: 3 030
Голям съм заплес! Билката е мащерка. Поправих си грешката.


Благодаря!

# 441
  • София
  • Мнения: 10 858
Vanja77, бих искала да те помоля да разкажеш малко повече за този сироп. Личен опит имаш ли, за суха или за влажна кашлица, каква е трайността му ...
Като рецепта е много лесен за изпълнение, дано е и ефикасен.

# 442
  • Мнения: 431
Аз току що го приготвих сиропа ,много се хареса на сина ми  Simple Smile .
Направих го на половина(2 препълнени с.л. мащерка сложих-дано да е половината на 30 г  Crazy
),защото излиза мнооого и наистина е интересно колко време може да се съхранява Thinking ?Ами ако се съхранява в стъклен съд с винт, а не с коркова тапа ?Аз нямам тъмни шишета,така или иначе...
Благодаря ти ,Vanja77,дано да помогне  Hug !

# 443
  • София
  • Мнения: 10 858
clover_d , моля те сподели после дали е имало ефект сиропчето  Praynig
Много съм заинтригувана от него, лесен и с достъпни продукти ...

# 444
  • Мнения: 431
Ами днес кашлицата е още по-силна ,явно го е хванало нещо сериозно детето  Sad .
От сиропа давам повече ,отколкото е написано-вместо по чаена ,давам по супена лъжица ,по4 пъти дневно,а не по 3 .Това е чай от мащерка с мед,не може да навреди .

# 445
  • Мнения: 115
Здравейте момичета,
Днес направих чая с мащерка, но имам само едно малко шишенце от синьо стъкло. Една част от отварата  оставих в керамичен съд. Дали ще повлияе на качеството и или да я изхвърля?

# 446
  • Мнения: 431
Здравейте момичета,
Днес направих чая с мащерка, но имам само едно малко шишенце от синьо стъкло. Една част от отварата  оставих в керамичен съд. Дали ще повлияе на качеството и или да я изхвърля?

Аз моят чай/сироп го съхранявам в хладилника в буркан с винт .От там си преливам в малко шише с дозатор, от което се пие през деня .
Засега няма промяна във вкуса .

# 447
  • Мнения: 115
Благодаря clover_dbouquet
и аз ще направя така.Моята малка(1,9) покашля малко нощем  или сутрин. Така е втора седмица. Нито се влошава нито подобрява. Дано да отминава. Давам и сребърна вода също.

# 448
  • Мнения: 20
Здравейте.Може ли някой да ми каже изпитано лекарство за лечение на херпес зостер.Благодаря предварително.

# 449
  • Мнения: 735
Бихте ли споделили някоя рецепта при разтройство на малки деца? Praynig

Общи условия

Активация на акаунт