D H L - 3

  • 63 937
  • 753
  •   1
Отговори
# 705
  • Sofia
  • Мнения: 9 743
Как да проследя пратка от mytoys.de в България?

Имам проследяване в Германия по номер от сайта, но след това ми пише, че пратката е излязла зад граница. Опитвам се да намеря това:

Sendungsnummer ************
UPU Code / Matchcode CL*********DE

както е по указанията в първия пост на темата за сайта, но никъде го няма.  newsm78

# 706
  • sofia
  • Мнения: 2 261
Аз да питам тези, които са поръчвали от немски сайтове - за колко време горе-долу се транспортира пратката от Германия до България?
Защото непрекъснато си проверявам в немския сайт на DHL статуса - и все си един и същ от сряда:

Wed, 08.02.12 01:09 h    
Feucht, DE
   
The shipment is being transported to the destination country
Wed, 08.02.12 01:09 h    
Feucht, DE
   
The international shipment has been processed in the export parcel center


Понеже за пръв път поръчвам онлайн изобщо и взех да се притеснявам малко....Все още няма нов статус - това значи ли, че пратката все още пътува? newsm78

# 707
  • Мнения: 125
Как да проследя пратка от mytoys.de в България?

Имам проследяване в Германия по номер от сайта, но след това ми пише, че пратката е излязла зад граница. Опитвам се да намеря това:

Sendungsnummer ************
UPU Code / Matchcode CL*********DE

както е по указанията в първия пост на темата за сайта, но никъде го няма.  newsm78

С UPU Code / Matchcode CL*********DE  проверяваш тук
http://www.bgpost.bg/?cid=176
в БГ пощи. Появява  може би ден след като пратката е нзлязла в сайта на D H L.
Ето как изглежда
https://picasaweb.google.com/104437997440987756045/lofKP#5589828193545728530

Последна редакция: пт, 10 фев 2012, 15:13 от krea1

# 708
  • sofia
  • Мнения: 2 261
А този UPU Code кога се появява на сайта на DHL?

# 709
  • Sofia
  • Мнения: 9 743
С UPU Code / Matchcode CL*********DE  проверяваш тук
http://www.bgpost.bg/?cid=176
в БГ пощи. Появява  може би ден след като пратката е нзлязла в сайта на D H L.

Точно това е проблемът - не мога да намеря кой е UPU Code на пратката ми, имам само Sendungsnummer, който е 12 цифри.

# 710
  • Мнения: 125
С UPU Code / Matchcode CL*********DE  проверяваш тук
http://www.bgpost.bg/?cid=176
в БГ пощи. Появява  може би ден след като пратката е нзлязла в сайта на D H L.

Точно това е проблемът - не мога да намеря кой е UPU Code на пратката ми, имам само Sendungsnummer, който е 12 цифри.

Може би пратката е в процес на обработка и  UPU Code ще се появи до ден-два.

# 711
  • Sofia
  • Мнения: 9 743
Къде трябва да се появи?

# 712
  • Бургас
  • Мнения: 2 090
NBM, и аз очаквам пратка от My Toys.
Ето какво пише в темата за Javari:
Цитат
Номера за проследяване може да видим в самата поръчка след като е изпратена(Artikel wurden am versandt:) - Mein Konto<<Bestellungen anzeigen <<1 Paket über DHL Lieferung verfolgen mit Sendungsverfolgungsnummer  047604894147(това е номера).Има го и в имейла с който ви уведомяват,че поръчката е изпратена срещу:Sendungsnummer(пратката номер).Този номер се въвежда в страницата на dhl.de http://www.dhl.de/en.html след това Search now и се отваря нова страница от там се вижда как ще получите пратката.Ако е по пощата срещу /UPU code / matchcode/ излиза 13 цифреният и буквен номер ,който е само за пощенски пратки,той се въвежда в сайта на БГ. пощи http://www.bgpost.bg/?cid=176
Ако номера не се трансформира и /UPU code / matchcode/ го няма,а на негово място излиза  /Product / service/ и срещу него вместо номер е /Shipment for Export/ значи пратката ще се достави с куриер.Проследяването на пратките,който се доставят с куриер става първо в сайта на dhl.de http://www.dhl.de/en.html.  Тук се отразява движението на пратката до напускането на страната,след това същият номер се въвежда в сайта на dhl.bg  тук   проследяване по референция на изпращача,като от падащото меню избирате датата на изпращане и направлението на пратката(в случая България).Тук се отразява движението на пратката след пристигането и в БГ. и кога ще ви я доставят на адреса.Ако до два-три дни след пристигането на пратката в България не сте я получили,тогава се обадете в DHL и потърсете пратката си по име на получател.Случва се понякога адреса да не е пълен или да не е даден телефон за контакт,което забавя доставката.

# 713
  • Sofia
  • Мнения: 9 743
Мимита, много ти благодаря   bouquet
Още нищо не излиза за пакета ми в БГ, вероятно не е стигнал дотук, но поне ми стана ясно какво и къде да търся.

# 714
  • Бургас
  • Мнения: 2 090
NBM, явно няма да ни се появи този UPU Code. Да се надяваме, че все пак пратките ще пристигнат с DHL, а не по пощата.
Твоята пратка от коя дата е и в момента къде е?

# 715
  • Sofia
  • Мнения: 9 743
Днес следобяд пратката ми се появи на сайта на DHL България, видях я точно както ми написа, благодаря ти още веднъж   bouquet Пристигнала е в БГ, така че в понеделник се надявам да ми я доставят.
За да съм полезна и аз - поръчката ми е от 29.01, столче за кола, на 03.02 получих мейл от сайта, че пратката ми е изпратена, в понеделник ще я получа, което си е 10-тина дни от датата на изпращане.
На немския DHL sайт имаше проследяване до 07.02, когато излезе от Германия, а на БГ сайта се появява днес, пише само пристигнала в БГ, няма предходни данни.

# 716
  • sofia
  • Мнения: 2 261
Днес следобяд пратката ми се появи на сайта на DHL България, видях я точно както ми написа, благодаря ти още веднъж   bouquet Пристигнала е в БГ, така че в понеделник се надявам да ми я доставят.
За да съм полезна и аз - поръчката ми е от 29.01, столче за кола, на 03.02 получих мейл от сайта, че пратката ми е изпратена, в понеделник ще я получа, което си е 10-тина дни от датата на изпращане.
На немския DHL sайт имаше проследяване до 07.02, когато излезе от Германия, а на БГ сайта се появява днес, пише само пристигнала в БГ, няма предходни данни.

NBM, понеже и аз чакам поръчка от един друг немски сайт, искам да те питам дали в немския сайт на DHL имаш отразен статус, че поръчката ти е пристигнала в бг? На мен последния ми статус е, че е тръгнала за българия и това е...от 3 дни нищо. Sad Звънях в DHL да питам, но те ми казаха, че чак след като се отрази в немския сайт, че поръчката е пристигнала в бг, тогава да им звъня тук и да се разбираме. Иначе нищо незнаели относно движението. А иначе и аз пробвам от време на време да си въведа този 12 цифров код в бг сайта, но нищо не излиза. И така малко се притеснявам, понеже за пръв път поръчвам.... Hug

# 717
  • Бургас
  • Мнения: 2 090
До няколко дни би трябвало да ти се покаже в БГ сайта на DHL.  Проверявай.
В събота и неделя статусът не се променя.

# 718
  • Sofia
  • Мнения: 9 743
В немския DHL нищо не е отразено, последното движение е от 07.02, когато пише, че е експортирана.
Вчера (11.02) се появи в БГ сайта. Т.е 4 дни след напускането на Германия. Предполагам, че в някой момент ще актуализират и немския сайт.

# 719
  • sofia
  • Мнения: 2 261
Вече е в бг сайта!!! Благодаря ви, момичета!!!  bouquet  bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт