За работещите майки на малки деца

  • 9 518
  • 95
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 6 301
Aко питаш за Швейцария, можеш, но да кажем, че в договора ти е вписана 42 ч. работна седмица и, ако те извикат да работиш повече, не, че не може, ами тогава вече се водят извънредни и се плаща с 25% повече или се компенсира с равен брой часове в повече към отпуската (която е 20 дни/годишно).
Това стандартната ситуация за повечето офис служители, вече разни специфични не знам в подробности.

# 91
  • Мнения: 3 932
т.е. не може по закон да ги надвиШаваШ тези 4асове??
заЩото ние сме  на 40 плЮс извънредни, може и в събота до обяд да се работи при нужда

И тук е горе-долу така. Водиш се на пълно работно вреmе ако правиш 35-40ч. на седmица. часовете над 40 се плащат повече, т.е заплата на час по 1.5 (mиниmуm) или се натрупват къm дните за отпуска.

# 92
  • Лондон
  • Мнения: 449
Според мен много зависи от компанията, за която работиш и от позицията, на която си. Аз имам по договор задължение да работя по 37.5 часа на седмица, но никой не ми ги отчита тези часове, от мен си зависи кога и как ще си свърша работата, което е и хубавото, и лошото Wink В смисъл, имам планове, клиенти...ако плановете са изпълнени и клиентите  - доволни, никой не пита дали днес си стоях в къщи и възстановявах, а вчера работих 12 часа, важното е работата да е свършена. За да постигна това, работя късно вечер, когато дъщеря ми спи, събота и неделя, когато имам време...

# 93
  • Мнения: 806
Мечтата ми е да спра да работя и да имам време за детето.  За съжаление това не може да стане реалност поради финансови причини.
Аз работя 5 дена в седмицата по 8 часа на ден.  Едвам смогвам да прелетя до градината да взема детето.  С мъжът ми се редуваме.
Синът ми ходи на градина от 7 до 5:30 всеки ден. 
Бях по майчинство докато той навърши 3 месеца.  Взех гледачка.  Тръгна на градина на 8 месеца, но се разболяваше - пак гледачка.  Пак на градина януари месец.  Сега съм спокойна, ходи с желание.
Определено ми е трудно, още повече, че няма към кого да се обърна за помощ. 
Но това е живота.  Правим каквото можем.

# 94
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
....пълно работно време 45часа седмично.

Интересно mи стана, това за цяла Англия ли важи, 45ч. не е ли mного на седmица?
Седем часа и половина е работния ден. Сега се замислих, ако работиш повече от това и си подписал договор за повече часове, дали по закон трябва да се заплащат на по-висока ставка  Thinking

# 95
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 099
[Седем часа и половина е работния ден. Сега се замислих, ако работиш повече от това и си подписал договор за повече часове, дали по закон трябва да се заплащат на по-висока ставка  Thinking
A, nyama raboten den, vsichko zavisi ot dogovora i poziciyata. Maja mi raboti na 60 chasova rabotna sedmica, uchitelite na 7 i polovina.
Sorry za latinicata, ne moga da vklucha kirilicata.

Общи условия

Активация на акаунт