За работещите майки на малки деца

  • 9 543
  • 95
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 407
feiam олеее, как няма да се ухапя, 100 на година  Crazy това си е подарък и 15 на месец малеее направо ви завидЕх.  Mr. Green Грубо, в зависимост от доходите на сем целодневна градина + групата са къмто 800 месечно.  Crazy
Не знаех, че е толкова опасно в Италито.  newsm78 Но и моите наблюдения са туристически (пристрастена съм към културните им забележителности)
Ако до 9ч. обаче детето ти не се е появило на училище без предупреждение от родителска страна, започват да звънят по телефоните...
Нас ни считат прекалено близо до училището, за да иmаmе право на транспорт, но иначе си го плащаmе на общо основание с таксите за къщата.
Ах, да! Наистина е така и тук. Бях забравила  ooooh! На дъщеря ми не й се случва да отсъства и съвсем изключих, че дори сме задължени ние да се обадим до 9ч. и да ги предупредим, обяснявайки причината, защо детето няма да е на училище, ако не го направим те звънят.
Неприятно е да плащаш услуга, която не ползваш. А, къде е това?
Piny много идейно е това с доброволците.  Peace
Merry благодаря!  Peace Страшно полезна информация! Буквално си я метнах на файлче за момента на нужда.  Grinning Добре организирано.
Те вярно да живеят мобилните  Mr. Green, но и да се ползваха в нашия случай. Тъй като в училището им е забранено да носят, тел се изключват и предават на учителя до приключване на занятията. Поради тая причина на няколко пъти ми се налага  да й се обадя след часовете им и се оказва, че или тя го е забравила у дома или въобще не е зареден. ooooh! Иначе за глупости като смс-и с приятелки грешка няма.  Twisted Evil

# 76
  • Мнения: 407
Блазе ви че децата ви могат да се прибират сами от училище. Тук такова нещо не е възможно. Училищата които са близо до нас не са от най добрите и ни се налага да пътуваме. За сега е лесно тъй като и двете деца са в градина близко до работата ми. Оставям ги сутрин, прибирам ги в обедната почивка, в къщи ги гледа прислужницата, а аз се връщам на работа тъй като работя до 5. Тук растоянията са големи и навсякъде се ходи с коли. Бели деца да се прибират сами не съм видяла. По улиците вървят само чернички.

# 77
  • Мнения: 3 932
...
Нас ни считат прекалено близо до училището, за да иmаmе право на транспорт, но иначе си го плащаmе на общо основание с таксите за къщата.

Така е, но това е такса-училищна  (един вид данък), който се плаща на общо основание, дори и да няmаш деца и е от порядъка на около 500$ на година. Отнася се за Канада, Кебек.

# 78
  • Bristol
  • Мнения: 9 369
Leprechaun`s, и моят забравя, но в началото си имаше списък и преди да тръгне задължително го поглеждаше и проверяваше. Ключове за в къщи, лънч бокс, телефон, картата за автобуса, ключалката за колелото  Laughing 5 неща, така петте си пръста му показвах на ръката, да му се набие в главата и визуално! Мен са ме обявили за контрол фрик и си е истина  Rolling Eyes
А притеснявате ли се да взимате болнични? Аз лично да. Гледам да не пропускам ден от работа, ако случайно децата се разболеят да мога да остана с тях. И аз болна не болна се влача на работа  Rolling Eyes Обикновено ми минава на крак, но ей този път го закъсах, вече втори ден съм в къщи  Confused Мъжът ми е командировка, но бях много зле предните дни и той помолил шефа си да се прибере по-рано, за да ми помага. Синът като се прибере и той ме обслужва, носи ми лекарства, мие чиниите, гледа сестра си  Laughing
Аз водя малката и я прибирам от училище. На жената й плащам, въпреки че тези дни не ползвам услугите й, но реших, че дали ще я прибера аз от училище в 3:15 или ще я прибирам от детегледачката след 5 часа, няма кой знае какво значение  Thinking

# 79
  • Мнения: 407
МaНЕВрата благодаря за отговора!  Peace За съжаление трябва да се плаща колкото и причудлив да е данъка.
Merry аз освен на моята да й ги татуирам задачките на пръстите като индийка да ходи. И съм сигурна, че пак ще забрави нещо.  Twisted Evil А, не беше такова детееее...нещо от пубертета се повреди  Joy. Картата за автобуса я няма за нищо. Трябва да се чекне на влизане и на излизане иначе скромното пътуване от 3 спирки й излиза 4 евро вместо 0,56. Влизайки няма как сеща се, но на слизане забравя и съвсем наскоро изпуснах парата насред улицата, защото по тоя начин изхарчи 38 евро за един месец, а иначе пътуването й струва около 12 евро за целия период.  #2gunfire Казах й, че е изразходвала сума за 3месеца и половина и ще ходи пеша.  Crossing Arms
За болничните имаше време когато се притеснявах да взимам поради същите причини като твоите. Така за 8г нямах нито един. После видях, че май само аз съм лудата и от преумора ли какво ли една година доста боледувах. Като закономерност беше станало на всеки 2 месеца да се тръшна и почнах да взимам. Определено има разлика човек да остане 2-3 дни у дома.
Дано си по-добре!  Peace Хубаво, че е имало кой да те обгрижва, а за дъщеря ти наистина дали ще я вземеш в 3:15 или 5 ч е все едно и също.

# 80
  • Мнения: 6 336
feiam благородно завидях за училищния транспорт  Mr. Green Сега, ако кажеш, че и общината го поема и вие не го плащате ще се ухапяLaughing

размина ти се  Mr. Green
плаЩаме, но цифрата е символи4на, под 100 евро е годиШният абонамент.

В нашата община училищното автобусче е абсолютно безплатно, нужно е само записване. Но предполагам, че от общината имат голям интерес възможно най-много родители да се възползват от услугата (така и става) и затова са се напънали да е безплатно.

# 81
  • Мнения: 3 241
Е, то безплатни неща няма Simple Smile
Аз откакто малката ходи на ясла съм доволна, защото виждам за какво плащам местни данъци.

Да допълня за болничните.
Ние имаме 3 дни годишно за болно дете.
За нас колкото искаме (след като си работил повече от година, иначе ти ги плащат на 50 процента).
На мен по-скоро ми е проблем, не че аз съм болна, а че малката е болна.
За моите не се притеснявам да си ги взимам Simple Smile

Последна редакция: пт, 01 апр 2011, 16:31 от Iventse

# 82
  • Мнения: 3 367
Мерри- да се оправяш!
Аз лично не взимам болнични; за 10 години съм отсъствала 2 дни,толкоз бях зле че ги помня още.Притеснявам се,да,имам дни и съм на позиция на к мога да си го позволя,но ако съм на крак съм на работа. За децата не взимам също(освен в много тежки случаи,1 за 7год с 3 деца за 1 ден),наемам човек или някак го нагласяме.

# 83
  • Мнения: 39
И с двете ми деца стоях по 1,5 г вкъщи ,но и през цялото време съм работила! После с 40 часа работна седмица в офис. Сутрин излизам много рано. Баща им ги води сутрин, като се наспят ,на градина  Mr. Green и аз ги взимам в 17.30 от градината. За болничните се редуваме. Аз немога да си позволя да се разболявам  Rolling Eyes  Работа ми е напрегната и интересна, но ми носи голяма удовлетвореност! 

# 84
  • Мнения: 3
Върнах се на работа когато Ави беше на 4месеца  по 20часа седмично а от началото на този месец съм на пълно работно време 45часа седмично. С моята работа беше немислимо да си стоя повече от 3-4месеца у дома. Гледа я бавачка в къщи засега може би от есента ще  минем към ясла.

# 85
  • Мнения: 490
   Записвам се да ви следя и да черпя опит Peace СЛед околко 2 месеца трябва да започвам работа, в голяма дилема съм как да процедирам- бавачка, ясла или да дойде майка ми за около 4- месеца да гледа малкия докато стане на годинка поне и да го пусна на детска ooooh! newsm78 Не ми се иска да го оставям толкова малък на никого, но нямам избор Sad

# 86
  • Мнения: 3 932
....пълно работно време 45часа седмично.

Интересно mи стана, това за цяла Англия ли важи, 45ч. не е ли mного на седmица?

# 87
  • Мнения: 3
....пълно работно време 45часа седмично.

Интересно mи стана, това за цяла Англия ли важи, 45ч. не е ли mного на седmица?
45 часа седмично са 9ч работен ден.  Не знам за другите места но във нашата фирма е това работното време. Мъжа ми  например е на 30часова работна седмица. Според мен зависи от предприятитето в което работиш.

# 88
  • Мнения: 6 336
....пълно работно време 45часа седмично.

Интересно mи стана, това за цяла Англия ли важи, 45ч. не е ли mного на седmица?

В Швейцария например според закона максималната работна седмица е до 45 часа, а за някои професии до 50. За повечето офис служители компаниите се спират на 42 ч./седмица.

Duration of normal workweek in companies per branch of economic activity

Последна редакция: чт, 07 апр 2011, 16:32 от Barbabeau

# 89
  • Мнения: 653
т.е. не може по закон да ги надвиШаваШ тези 4асове??
заЩото ние сме  на 40 плЮс извънредни, може и в събота до обяд да се работи при нужда

Общи условия

Активация на акаунт