"Зелена" (Екологична) тема - 5

  • 50 088
  • 835
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 263
beleva, в "Биоградина" има от мрежичките за пазаруване - онези, които са малки, когато се празни, и се разтягат като сложиш багажа. Мисля,че са по 2.50лв. Малко ретро соц, ама на мен са ми много на сърце Simple Smile

# 61
  • София
  • Мнения: 9 944
Преди повече от месеци в "На кафе" казаха, че мебелите от ПДЧ, МДФ и подобни - излъчват 8 години някакво вредно вещество - мисля че етилен (поправете ме ако греша). Някой има ли повече информация по този въпрос?
Искам да сменя някои мебели у нас (легло, библиотека и др.) , а избора на материал ще определи цената.  Rolling Eyes

# 62
  • Мнения: 15 379
Мебелите от МДФ или ПДЧ доколкото съм запозната могат да отделят формалдехид за известен период от време.
ПВЦ дограмите и тези от алуминий, също отделят отрови.

За съжаление мебелите от масив (с изключение на чам) са по-скъпи. Това е определящо за много хора и затова се предпочита ПДЧ или МДФ.

# 63
  • При децата ми
  • Мнения: 6 116
Здравейте! Следя темата с голям интерес, в тази връзка гледам да ограничавам използването на препарати вкъщи до минимум. Моля да ми кажете с какво безвредно или по-малко вредно мога да почиствам теракот, ламинат и мебели? Hug

# 64
  • Мнения: 4 370
Аз навсякъде почиствам с Фрош. Като свършат мисля да пробвам някои препарати от този сайт: http://freshaktiv.eu/home.html

# 65
  • Мнения: 334
Привет,
някой ползвал ли е тези плодове от Рита за пране и какво ви е мнението?

http://www.ossem.eu/article.aspx?pg=arl112

Виж малко по нагоре сме писали - това са сапунените ядки. Из форума има и други теми. Мненията са противоречиви, така че всеки преценява май индивидуално засега.

Сапунените ядки пробвам отскоро и съм крайно разочарована - не изпират въобще. Нямам предвид кой знае каккви замърсявания - и все пак все е дно че не са прани.

За електромагнитните лъчения някой беше питал - чувала съм, че кактусите поглъщат радиация и лъчения и се поставят около компютри и др. такива.

Вижте какви съвсем натурални свещи открих - от чист пчелен восък. http://arkobo.com/CandlesBG.php

# 66
  • Мнения: 2
Здравейте  Hug И аз да се включа с една идейка за повторно използване на хартия- аз използвам касовите бележки, като ги събирам и отзад на бялата страна си пиша разни бележки, вместо да купувам тефтерчета и разни хвърчащи листчета Simple Smile Надявам се съм помогнала с идея   bouquet

# 67
  • Мнения: 4 392
Здравейте  Hug И аз да се включа с една идейка за повторно използване на хартия- аз използвам касовите бележки, като ги събирам и отзад на бялата страна си пиша разни бележки, вместо да купувам тефтерчета и разни хвърчащи листчета Simple Smile Надявам се съм помогнала с идея   bouquet

И аз така-билетчета, касови бележки, всичко събирам. Laughing
Празни опаковки от ориз, овесени ядки и подобни.. Нищо не хвърлям. Егати Плюшкина! Ужасна съм. Хартията за печене я ползвам по няколко пъти, после я мия, простирам ( Mr. Green каква домакиня!), суша и прибирам. Но да спирам, че "излагациите" ми са безброй.. Joy

# 68
  • Мнения: 189
Госпожа Емилия Спиролинова, Вие надминахте моите представи за максимално използване на нещата  Hug Hug Hug
...и аз използвам многократно хартията за печене /когато това е възможно, разбира се/, но за пране даже не бях се сетила  Wink

# 69
  • Мнения: 2 132
Стари дамски чорапи и чоропогащници какво да направя?

# 70
  • София
  • Мнения: 455
Госпожа Емилия Спиролинова, Вие надминахте моите представи за максимално използване на нещата
...и аз използвам многократно хартията за печене /когато това е възможно, разбира се/, но за пране даже не бях се сетила
Фотина, липсваше ми Joy

# 71
  • Мнения: 4 392
Фотина, къде се изгуби? Вясвай се по- често оттатък. Hug

cmilena, мия я и суша, особено когато съм я ползвала само за разточване на сурови крекери. То е грехота да хвърли човек такова нещо. Ако се пече на по- ниски градуси, също си остава сравнително чистичка. За сметка на това не ползвам домакинско и алуминиево фолио- едното е алуминий, другото ПВЦ- и двете вредни за храната.

# 72
  • София
  • Мнения: 455
  О, аз също не я изхвърлям ако става за повторна употреба. И аз правя подобни неща, можеше мен да коментират. Но Фотина толкова ме разсмя.Особено с "Емилия Спиролинова"Joy

# 73
  • Мнения: 1 708
Хи хи, забава  Laughing.
Четейки горните постове се сетих за една моя приятелка, която работеше в Англия. Там се беше запознала с едно симпатично бабче, ходеше й на гости, помагаше й. Та жената нищо не изхвърляла, ама нищо. Връщала опаковки на фирми, които май рециклират /не помня точно/, за което имала няколко похвални грамоти. Не ползвала прах за пране, а някакви камъчета  Rolling Eyes.
Но това, което ми направи впечатление е какво прави с мъха от дрехите - нали знаете как понякога в ъгълчетата на спалното бельо или на други дрехи се събират власинки и като се намокрят при пране се сплъстяват. Точно този мъх събирала и слагала в някакъв съд отвън на прозореца и птичките го ползвали, когато си правели гнездата. Много мило ми стана.

Стари дамски чорапи и чоропогащници какво да направя?

Жени, виж тук, мнение 491.

Последна редакция: чт, 17 мар 2011, 20:11 от Palia

# 74
  • Мнения: 189
Фотина, къде се изгуби? Вясвай се по- често оттатък. Hug
...ти пък хич нямаш право да ме питаш къде се дянах, щот и ти бая отсъства, а даже и не подозираш колко ми липсваше Hug Heart Eyes Hug

Мацки, шегата настрана, но много ми липсвате Hug Hug Hug
Изостанах много в нашата темичка, а и времето се стопля и още по-малко време за чете... Grinning А на всичкото отгоре съм решила да изчета всичко отначало ииии не знам кога ще се завърна. Но ви мисля и много ми липсвате... Hug Hug Hug

Моля, извинете за офффффа Embarassed


Palia, ех, това бабушче бе... Hug

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт