цица-биберонка, правите ли така?

  • 1 867
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 119
майки, искам да ви питам давате ли на бебетата си да си сучат като биберонка гърдите ви? моята бебка така заспива- изяжда си порцията млекце и след това още 10-15 мин. я оставям да си суче като бибка и така се приспива; незнам колко е неправилно, но много трудно се приспива и затова така я оставям; пробвах 2 различни марки бибки- еми не ще и това е, колко и ги  бутах в устата...ох , изнемощявам вече с това приспиване- понякога по 2 часа ooooh!

# 1
  • Мнения: 368
Здравей,
моето малкото също се приспива на гърда. Следобед направо се отрязава докато суче, а вечер се насуква, обръща ми гръб и заспива без гърда. Нощем, ако го усетя, че ме търси като биба, го махам и не му давам. Той бързо се примирява, но не искам да му създавам такъв навик. И без това трудно ще се справим с отбиването...

# 2
  • Мнения: 679
Не разрешавай на бебето да те ползва за биберон, това е лоша практика според мен.

Последна редакция: чт, 17 фев 2011, 13:00 от Нежна

# 3
  • Мнения: 5
Лоша идея,а и не се мъчи да го приспиваш по 2 часа,то когато му се спи ще си заспи и така,иначе с дъвчене само ще ти нарани зърната.Късмет!!!

# 4
  • Мнения: 361
моето като се нахрани врътва рязко глава и затваря уста или започва да плюе като изкарва език навън- показва, че повече не иска гърдата. не мога да си представя да ме дъвче като биберон- и без това си боли, а още 15-20 минути ако дъвче не знам как ще ми се отрази. иначе биберон-залъглка ползваме мн рядко- в повечето случаи не го иска и си заспива, когато й се спи. но е малка още, не знам как ще действа като поотрасне малко

# 5
  • Мнения: 11 091
Не разрешавай на бебето да те ползва за биберон, това е лоша практика според мен.
А добра практика ли е да използваме гума (във вид на биберон) вместо цица/мама?  Sunglasses

Аз_мама, мога да разбера колко ти е трудно. Има бебета, които заспиват сами в леглото, но са рядкост; има и такива, които не могат да заспят далеч от мама. Моето дете също никога не прие биберон-залъгалка (честно казано, не съм и настоявала особено упорито), и на моменти ми е досаждала много с дългото приспиване.
Предполагам, че детенцето ти е още съвсем малко - с времето ще се научиш на техники как да се "измъкваш" (една от тях е да си пъхнеш внимателно пръста, преди да извадиш зърното, за да продължи няколко секунди да суче него), но моят съвет е да помислиш и за другата страна - като така и така отделяш много време за приспиване, да си създадеш комфорт. Да се настаниш удобно, да си вземеш на 1 ръка разстояние книжка, компютър, дистанционно за тв... пък после приспивай и 2 часа, ако щеш Simple Smile
В крайна сметка, кърменето остава един от най-лесните и мързеливи начини за приспиване и успокояване на детето - представи си какво е да лашкаш на ръце 7-8 килограма. И, в крайна сметка, един ден порастват и почват да те гонят от стаята - така че честно казано остава леко необяснимо за мен първоначалното желание на майките да се отърват от привързаността на децата си... (не че и аз не съм го изпитвала)

Успех с кърменето Simple Smile

# 6
  • Мнения: 199
Аз да те посъветвам от личен опит - учи го на биба щото ще ти се овиди да знаеш...Ние бяхме така 3 месеца и на всичкото отгоре искаше да спи с цицата в устата....не питай ooooh! и не искаше биберон. Та накрая успях да я науча обаче с много постоянство!!! Всеки път когато иска да те моца като биба даваш бибата, ама по настоятелно, е няма да прекаляваш все пак, но трябва да си постоянна. Защото като станат големи не можеш да ги научиш съвсем! Сега си моцаме бибата и си спим Wink

Аз съм съгласна с Параход ама когато иска да спи със цицата в устата...просто е убийствено....все пак поне 1, 2а часа сън ми трябват, а и ние сме с рефлукс и от това постоянно моцане я болеше стомаха и повръщаше докато моца и спи, защото трябваше все да я вдигам да се оригва от което съответно не можеше да спи, затова се принудих да дам биба. Ако не ти пречи детето по - добре да си моцка така, а и тя ще порасне, и ще видиш колко бързо ще се намоцва и ще се обръща на другата страна и ще ти се иска да се по гушкате още Grinning така че радвай се сега.

Последна редакция: чт, 05 май 2011, 20:47 от AnMary

# 7
  • Мнения: 36
Здравей!
Искам да ти кажа, че моята бебка правеше това като съвсем малка и аз седях с часове, защото не знаех как да си извадя гърдата. Още от началото обаче ме убемесгждаваха да и дам биберон и склоних. Ще съжалявам докрая на живота си сигурно-мрая ги тия залъгалки и това си е! Сега като започне да го търси и се побърквам.
Какво не бих дала да ме ползва мен вместо бибата. Да, гадно е, трудно е, но когато си кърмачка така или иначе си постоянно с детето, та проблем не виждам. И без това времето лети и после ще ти се иска да е до теб, но няма да има как.
Успех и послушай сърцето си-то няма да те излъже!

# 8
  • Мнения: 679
Нали не е добре бебето да суче зърното само за залъгалка и то прекалено дълго?! Така може самото зърно да се разрани. Това съм чела тук във форума. Два часа ми се струват пък страшно дълго време за безцелно сучене.
И аз съм давала на сина ми да се успокоява и да заспива сучейки не един път, но внимавах поне този прецес да не е много разтеглен във времето.

# 9
  • Мнения: 22
Моята е още много мъничка ,след няколко дена ще стане на месец. При нас положението е същото, бибките ги плюе и докато не и дам гърдата се съдира от рев. Е угаждам и, вярно че понякога откарва така по 2 часа ама и на мен е приятно. Доки каза да не я уча така и ,че плюе бибата щото не и мирише на каквото е свикнала. Всъщност се оказа че докато са на гърда им миришело на около-плодната течност, та тази позната миризма също ги успокоява и им създава усещане за сигурност. Така ми го обясни педито, и ме посъветва да топя бибката в кърма и да я отърквам в гърдата. Още не съм пробвала и не знам има ли ефект. Нашия татко е малко вманиачен и не му се иска да дъвче каучуци и силикони, но ще трябва да го преглътне, тъй като няма да съм винаги до нея.

# 10
  • Мнения: 10
 Здрасти и от мен!
Не знам каква е тази мания в България, толкова мънички бебенца да ги мъчат на всяка цена, да свикват с биберон. И то кърмачета. Двете понятия взаимно се изключват според мен. И моят опит в кърменето. А такова нещо като "топене на биберон в кърма" чувам за първи път и звучи като поредната хитрина, как да заблудим бебето и отвлечем вниманието му от това върховно за него удоволствие, кърменето. (Освен че е основната му прехрана). Честно казано не виждам причина да го правим. Кърмя повече от година и половина, разранени зърна никога не съм имала, макар че винаги се приспиваме на гърда (независимо кое време на денонощието е). Никога не е плакала, биба е ползвала в съвсем невръстната 2,3 месечнча възраст, след което беше достатъчно умна да я откаже веднъж за винаги. И повярвайте, няма как да ви "използва за биберон", след като суче ли мляко, малко или много си тече. Това е лесно да се усети. Освен ако наистина спи, при което цялата процедура приключва. Признавам, че напоследък ми идва в повече, но мога да го преживея, знаейки че отглеждам здраво щастливо и спокойно бебе.  Peace
аз–мама2, зареди се с търпение, довери се на твоята бебека и ще намерите ритъма, от който да сте доволни и двете. Успех!  Grinning  

Последна редакция: чт, 17 фев 2011, 18:52 от renee

# 11
  • Мнения: 651
Не разрешавай на бебето да те ползва за биберон, това е лоша практика според мен.
Много ще съжаляваш.етърва ми едва се отърва.Дърпаше я за блузата по заведения и къде ли не.Не можеш да го оставиш на друг човек,защото  мама я няма с цицата!Пробвай други начини.Открий недобре за Бебока и за тебе.Ще реве,реве и ще се научи.Повече време за бебето и нерви за тебе,но дръж фронта!

   bouquet

# 12
  • Мнения: 11 091
Нежна,
всъщност няма никакъв проблем да суче "прекалено дълго" - при правилна поза и засукване зърната не могат да се разранят от времетраенето на кърменето. Точно както е потвърдила и Renee. При това, в първите месеци то практически никога не е на празен ход - непрекъснато се произвежда мляко.
Виж, при големи кърмачета, когато гърдата вече е тръгнала да инволюира, се случва да сучат "на сухо" и тогава е маса неприятно - това мога да потвърдя от опит.
Сега, залъгалката няма нужда да се демонизира - за доста майки тя е полезна и аз честно казано много съм им завиждала по време на път примерно Simple Smile защото могат да я тикнат в устата на детето, вместо да се кълчотят и да дават цица, докато то си седи в столчето.
Обаче, това не променя факта, че тя не е задължителна и не е дори и препоръчителна - гърдата си остава първият избор на детето и не мисля, че другият вариант трябва да бъде налаган с хитрости и упорство.

Изобщо, важно е кърменето да е баланс между нуждите и на двете страни - ако майката толкова не я кефи да я използват "за биберон", винаги има някакъв вариант. Още повече че след 2-ия-3-ия месец става ясно горе-долу кога бебето суче за нахранване и кога - по друга причина, и винаги може кърменето да се сведе до изхранване. Но, всички знаем, че то не е само това. (И слава богу, че е тъй Simple Smile)

Az_mama, извинявай за лирическото отклонение в темата ти Simple Smile

# 13
  • Мнения: 22
Имам чувството, че се пристрастяват. Много са сладки Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 14
  • Мнения: 679
Параход,
Благодаря за разясненията. Може би съм отговорила така, защото аз самата получих разраняване на зърната в самото начало на кърмаческия си страж преди повече от една година и съм се наплашила от това. Нека всеки намери баланса за себе си.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт