Препарати за съдомиялна - 3 част

  • 76 872
  • 738
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 78
Хора, бързам да питам, за да мога да прочета какво ще ме посъветвате:

От понеделник в нашия Кауфланд пускат таблетки на Сомат на промоция с 45% намаление. т.е. Има някакви кутии на които пише "Сода ефект" - 80 бтойки,  и още един вид, на които пише "7 в 1" - 60 бройки. От 27 лв. кутията от понеделник ще са намалени на 14-15 лева. Скоро ми предстои да си купя съдомиялна машина и за това нямам идея препарата дали е хубав. Тук чета, че Сомат се спрягая като име.
И аз като бай Ганьо бързам да се запася Joy...нали е далавера:)))) - защо да дам 27 като мога да дам 14 лева.
Сртува ли си препарата? Да го купувам ли? Вие доволни ли сте?

Дано някой не ми изтрие поста, но не правя реклама, уверявам ви. Просто съм запалена вече едвам изтрайваща бъдеща собственичка на блянуваната ми съдомиялна.
Целувки и благодаря предварително.
Казвайте какво да правя newsm12

# 691
  • Пловдив
  • Мнения: 692
Виж каква е цената на еко-таблетките , които се коментират по-горе и ако не е по-скъпа, тук ще препоръчаме тях. Сомат и Финиш са марки, които мият добре, но са силно химични. Аз с нетърпение чакам да си свърша праха Сомат за да мина на еко-таблетките.

# 692
  • Мнения: 78
Виж каква е цената на еко-таблетките , които се коментират по-горе и ако не е по-скъпа, тук ще препоръчаме тях. Сомат и Финиш са марки, които мият добре, но са силно химични. Аз с нетърпение чакам да си свърша праха Сомат за да мина на еко-таблетките.

Иве, може да звучи глуповато, но това означава ли, че е възможно нещо да попада в храната ми от Сомат и Финиш...не говоря за парчета таблетки разбира се Joy, а за някакви остатъчни неща, които не са видими за окото........

# 693
  • Мнения: 35
Аз не харесвам еко-таблетките. Но не бих се запасявала предварително не си струва. Мисля, че ако са стояли дълго време вече не мият качествено. А за да са намалени сигурно срокът им изтича. Ако е за евтини таблетки на Лидала са са много добри и направо без пари. Аз харесвам на Феари и Финиш.

# 694
  • Пловдив
  • Мнения: 692
Надявам се да не може, обаче според мен поглъщаме по малко от химията Simple Smile . Другите момичета, които пишат в темата са по-запознати и нека те отговорят.
Също така не мий дървени прибори и дъски вътре- те със сигурност поемат от химията. Аз понякога го правя, но знам , че не е правилно. Simple Smile

# 695
  • Мнения: 46
Калгонит Финиш Гел Peace Simple Smile

# 696
  • Мнения: 4 916
Виж каква е цената на еко-таблетките , които се коментират по-горе и ако не е по-скъпа, тук ще препоръчаме тях. Сомат и Финиш са марки, които мият добре, но са силно химични. Аз с нетърпение чакам да си свърша праха Сомат за да мина на еко-таблетките.

Иве, може да звучи глуповато, но това означава ли, че е възможно нещо да попада в храната ми от Сомат и Финиш...не говоря за парчета таблетки разбира се Joy, а за някакви остатъчни неща, които не са видими за окото........

Ако си сложила подходяща доза за еди колко си комплекта чинии с еди каква си степен на замърсеност и ако миялната изплаква добре, не се притеснявай.

# 697
  • Мнения: 1 273
Аз лично съм свръх-чувствителна към всякакви химикали. Определено от конвенционалните препарати за съдомиялна остава силна химична диря по посудата. То само като помиришеш таблетките ти става ясно. Грюн Грин няма такава остра миризма и въпреки че и него усещам след измиване, не може да се сравни. Известно време мих със сода бикарбонат и лимонена киселина, после със сода за бъчви, но не бях доволна от качеството на измиването и се притесних за машината. С тях определено обаче нямаше никаква химична диря.

# 698
  • Мнения: 176
и аз мисля, че остава химия, но едва ли ще е повече от верото при ръчното миене. Все пак миялната плакне и с висока температура. Аз ползвам еко-таблетките Греен и съм доволна. Като цена са 11 лева за 40 бройки. Около 27 стотинки излиза. Сомат 7в1 е по-добър от Сомат сода ефект и с намалението излиза 25 стотинки таблетката. Но наистина Феъри и Финиш са по-добри от Сомат. Той е с лоша слава. Това са ми впечатленията Hug

# 699
  • Мнения: 1 273
и аз мисля, че остава химия, но едва ли ще е повече от верото при ръчното миене.

Тук сигурно си права, но аз и веро не ползвам, само домашния си сапун, който сама правя. И шампоани не ползвам, а пак сапун мое производство, нито "битова химия", с изключение на препарат за отпушване на запушени мивки и канали Simple Smile Просто всичко тези неща са ми нетърпими, както и всякакви кремове за тяло, химични парфюми и т.н.

# 700
  • Добрич
  • Мнения: 795
Аз мислех,че Сомат са добри,вече не мисля така. Повече няма да вземам от тях.

# 701
  • Мнения: 78
Аз мислех,че Сомат са добри,вече не мисля така. Повече няма да вземам от тях.

А кое обърна мнението ти за тях? питам не за друго, а защото скоро ще купувам миялната, което означава, че още нямам опит с препаратите за нея, а само съм чувала и чела,  и сега събирам мнения за след няколко дена. Hug

...както обичам да казвам..."красотата е в очите на гледащия".. но все пак опита не е за подценяване Heart Eyes

# 702
  • Мнения: 803
...

А и подчертах,че тук в темата, мисля Дедо,беше коментирал,че геловете са по-щадящи за съдовете.И таблетки ползвам понякога,но с гелът ми е по-удобно,доволна съм от резултатите.

Виждам, че ме споменавате с добро Hug и ще се самоцитирам за да сме коректни:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=564347.msg21020833#msg21020833
С две думи, за тези, които са ме чели и прескачат линка Laughing гелът е щадящ поради начина на използване. Имам кофти изразяване тез дни, извинете Grinning

По темата - Сомат имат намаления навсякъде. Разпродават яко...
Който иска да ги пробва, да мине през ДМ, там на акция са малки опаковки - 20-25 броя за 8-9 лева.
Продължавам да препоръчвам малки опаковки. Нееее, не само за това, че не мият добре. А повече за вашия душевен комфорт мисля: Като купите 80-120, какво ще правите, когато другата седмица пуснат Финиш по 5 за 2 Mr. Green

# 703
  • Добрич
  • Мнения: 795
Аз мислех,че Сомат са добри,вече не мисля така. Повече няма да вземам от тях.

А кое обърна мнението ти за тях? питам не за друго, а защото скоро ще купувам миялната, което означава, че още нямам опит с препаратите за нея, а само съм чувала и чела,  и сега събирам мнения за след няколко дена. Hug

...както обичам да казвам..."красотата е в очите на гледащия".. но все пак опита не е за подценяване Heart Eyes

Попрецака ми се миялната,а и приборите от агресивни препарати.
Преди избирах таблетките по цената,сега имам един куп таблетки и може да остана без миялна,вземи нещо препоръчано-Грю Грийн например,заслужава да платиш доставката от онлайн магазин за тях.

# 704
  • Мнения: 15 379

Защо, Дедо?

Общи условия

Активация на акаунт