Име за момиченце

  • 5 927
  • 79
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 615
Елица, разбира се! Wink
От мен да мине, може и Калина Wink

# 31
  • Мнения: 6 993
Елица, Ава и Луиза ми харесват от тези.
Най-вече Ава Simple Smile

# 32
  • Мнения: 1 250



Най важното е лека бременост и успешно раждане на малката принцеса Hug

Последна редакция: сб, 26 фев 2011, 11:06 от Caroline

# 33
  • София
  • Мнения: 44 133
А да, те по света щото се пукат да си мислят как ще им звучат имената в България или Аржентина...
Така или иначе няма как да се съобрази човек с цял свят, така че - достатъчно е с личното си светоусещане.

# 34
  • Мнения: 2 261
А да, те по света щото се пукат да си мислят как ще им звучат имената в България или Аржентина...
Така или иначе няма как да се съобрази човек с цял свят, така че - достатъчно е с личното си светоусещане.

 newsm10 newsm10 newsm10

Като не могат да произнесат Елица, ще кажат Ели - достатъчно ясно и звучно! Истина се оказа, че глобализацията затрива индивидуалността. Преди години, когато Ману Чао се противопоставиха на глобализацията, тя още не беше дошла до родния праг. Сега вече ги разбирам, хубаво е да има разнообразие!

# 35
  • Мнения: 432
Аз ако искам да кръстя детето си Елица примерно последното което ще ме вълнува ще е дали чужденците могат да го произнесат. Колкото до гадните рими могат да се измислят за всяко име. Така че според мен това е глупаво. Все едно ти да харесваш Ангел и да не го кръстиш така защото приятелите ще му викат Ачо, което никак не ти харесва. Дай всички да са Ани, Нани и подобни за да нямат гадни рими и чужденците да ги произнасят добре. Stop Друг е въпроса ако теб те е срам, че си българка...

# 36
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Е, чак не мисля, че беше писала, че я е срам че е българка...  Flutter  Иначе и аз съм на мнение, че на всяко име може да се измисли обиден прякор. Но не съм против международните имена, даже много харесвам точно такива, които могат да бъдят произнесени в повечето държави, макар че наистина едва ли можеш да се застраховаш за навсякъде.

# 37
  • София
  • Мнения: 44 133
ами всъщност ние може да преценим горе-долу дали може едно име да го произнесат англоговорящите. и /или 1-2 езика, с които майката е запозната или в каквато държава живее...

Да де ама как ще прецениш ако детето ти реши като порастне да живее в Корея, Цимбабве или Индия там дали ще могат да му произнесат името.... за фамилията да не говорим....

И защо ние всъщност да успяваме да произнесем на  всякакви чужденци имената...или поне да се стараем, пък те да не могат да направят същото....
И да, малка и не особенно важна държава сме, ама  трябва ли да се съобразявам с  това дали ще може да произнасят египтяните, холандците и шри ланците името на детето ми? И дали те кръщавайки децата си си правят сметки, как ли ще звучат имената им в България????

# 38
  • Мнения: 6 993
Добре че сте се изказали вече, аз бях написала нещо много остро и ядосано, но не го пуснах, че реших, че ще я обидя. Сега съм в по-меко настроение Mr. Green
Моето име е уж по-международно и пак го произнасят грешно.  Laughing Ми не ми пука особено.
Между Елизабет и Елица, колкото и да харесвам Елизабет (любимото ми чуждо име), винаги бих избрала Елица, дори да се роди в Лондон или Ню Йорк и да знам, че ще си остане там.

# 39
  • Мнения: 31
Цитат
Авторката,ориентирахте ли се към име?

Ами останаха само Моника и Елица....Може би ще бъде Моника,но ще видим....Но със сигурност ще е едно от двете имена....
А не разбирам какво става в темата в последните коментари...Какво стана,че има лееееки нотки на заяждане и....Извинявам се,ако не съм разбрала правилно,но....

# 40
  • София
  • Мнения: 44 133
Аааа еми не разбираш...дамата си е изтрила мнението как да разбереш Wink

та беше писала нещо в стила - да мислим младите като си кръщаваме децата какви асоциации в чужбина ще прави името и един ден, ако детето замине в чужбина съседите дали ще можели да му произнесат името....

# 41
  • Мнения: 8 904
И Моника, и Елица са хубави! Леко раждане!

# 42
  • Мнения: 15 379
Моника вече ми е банално.
Елица страшно го харесвам. Дано изберете него!

Леко раждане ти желая  bouquet!

# 43
  • Мнения: 161
Таня, Радост,Ная, Ния Peace

# 44
  • Мнения: 4 555
От Елица и Моника, Елица ми харесва несравнимо повече. Но напоследък всяко бебе е Елица. Последните поне 5 познати момиченца така ги кръстиха. При това хора, които се познават и са си приятелски семейства, явно не ги смущава, че децата им ще са връснички и адашки. За мен е странно. Но явно името ще става хипер популярно, така като гледам.
Лошо няма, разбира се.

Последна редакция: сб, 26 фев 2011, 22:47 от Елора

Общи условия

Активация на акаунт