Име за момиченце

  • 5 924
  • 79
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 44 105
Мен това Ц винаги ме едразнило много...Елина в този ред повече ми харесва...иначе от двете Моника.

# 46
  • Мнения: 399
И Моника, и Елица са хубави! Леко раждане!

Peace

# 47
  • Silistra
  • Мнения: 125
Аз съм за Сияна, харесала съм си Силвия, но е доста често срещано, та Сияна ми звучи мнооого добре  Grinning

# 48
  • Мнения: 6 993
В момента Сияните са повече от Силвиите.

# 49
  • Мнения: 1 615
Е-ЛИ-ЦА, Е-ЛИ-ЦА!
(скандирам) Wink

Впрочем, сериозно ли е това???

От Елица и Моника, Елица ми харесва несравнимо повече. Но напоследък всяко бебе е Елица. Последните поне 5 познати момиченца така ги кръстиха. При това хора, които се познават и са си приятелски семейства, явно не ги смущава, че децата им ще са връснички и адашки. За мен е странно. Но явно името ще става хипер популярно, така като гледам.
Лошо няма, разбира се.

Ние го избрахме като подчертано бг име, което не е от най-често срещаните... И наистина сред децата около възрастта на нашата почти не се среща.
Явно, нова мода сме прокарали Wink

# 50
  • Мнения: 15 379
Е-ЛИ-ЦА, Е-ЛИ-ЦА!
(скандирам) Wink

И аз се включвам в скандирането.
Името е много, много хубаво!
И със сигурност не особено често срещано.


В момента Сияните са повече от Силвиите.

Да, Силвия и Силвана бяха модерни имена преди години. Вече не.

# 51
  • Мнения: 1 897
Е-ЛИ-ЦА, Е-ЛИ-ЦА!
(скандирам) Wink
И аз се включвам в скандирането.
Аз също. thumbsup

# 52
  • София
  • Мнения: 291
Да бъде Елица!!! Аз казах!  Laughing  Hug

# 53
  • Мнения: 4 555
Впрочем, сериозно ли е това???
За мен е сериозно. Всичките ми познати, които родиха момиченца през последната година и половина, ги скъстиха Елица, с изключение на една, която е Ева.
Сега имам три бременни приятелки, които обмислят това име, ако бебето се окаже момиче.

Аз затова съм казвала много пъти, че критерият "красиво, но рядко срещано име" е несериозен. Както е рядко срещано, така за нула време може да стане най-срещаното.

# 54
  • София
  • Мнения: 291
Аз не познавам нито една млада дама /разбирайте на възраст до пет - шест години/ с името Елица.
Като чуя Елица си представям нещо фино, нежно, съвършено ...


Wilma Flintstone , чак сега видях, че и дъщеричката ти се казва Елица!  Simple Smile
Да ти е жива и здрава!

# 55
  • Мнения: 399
И аз много,много харесвам името Елица! Heart Eyes Познавам 2 момиченца в градинска възраст с това име и го считам за умерено популярно! Simple Smile
Изумена съм от мнението,че Силвия е разпространено име-аз познавам една-единсвена,която е на 30+...Сияна познавам също само една- на 2г  Simple Smile и също не го считам за често срещано. Peace  

# 56
  • Мнения: 4 555
Аз Сияни не познавам, но гледам, че тук във всяка втора анкета има Сияна, при това обикновено печели. Така че или е популярно, или ще стане такова в скоро време.

# 57
  • Мнения: 2 255
Аз не познавам нито една млада дама /разбирайте на възраст до пет - шест години/ с името Елица.
Като чуя Елица си представям нещо фино, нежно, съвършено ...

Една от най-добрите ми приятелки, с която се познаваме от 6 годишни, се казва Елица.  И е точно такава, като в горното описание. Радвам се, че името се популяризира. А ако отиде да живее извън БГ, съкращението Ели е универсално и лесно за изговаряне.

# 58
  • София
  • Мнения: 291
Аз не познавам нито една млада дама /разбирайте на възраст до пет - шест години/ с името Елица.
Като чуя Елица си представям нещо фино, нежно, съвършено ...

Една от най-добрите ми приятелки, с която се познаваме от 6 годишни, се казва Елица.  И е точно такава, като в горното описание. Радвам се, че името се популяризира. А ако отиде да живее извън БГ, съкращението Ели е универсално и лесно за изговаряне.


Ами името орисва човек! Знам си аз ...  Laughing

# 59
  • Мнения: 1 615
Аз не познавам нито една млада дама /разбирайте на възраст до пет - шест години/ с името Елица.
Като чуя Елица си представям нещо фино, нежно, съвършено ...


Wilma Flintstone , чак сега видях, че и дъщеричката ти се казва Елица!  Simple Smile
Да ти е жива и здрава!


За последното - мерси! Simple Smile И да бъде за всички дечица, независимо то името!!!
Моята наистина отговаря на името си, а го избрахме без конкретна причина. Напоследък я гепи пубертетът, а от там и апетитът, та може и малко на борче да избие, но като цяло, стройна и грациозна като еличка го раздава засега Simple Smile Ние я наричаме, обаче, Пчеличка.

Впрочем, трудното за произнасяне Ц по света може да превърне името в Елиза или Елиса, което не е лошо, според мен.

Сияните наистина са станали доста разпространени. Силвиите са типични по-скоро за близки до  моята възрастова група, т.е. по-вероятно е сега много мами Силвии да има Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт