Възпитанието в добри обноски-важно или не?

  • 3 551
  • 38
  •   1
Отговори
# 30
# 31
  • Мнения: 2 485
vl, мисля, че загуби моралното си право да пишеш в тема за обноските след онзи твой съвет да целим шумните тийнейджъри с бутилки, пълни с вода, от покрива на блока. Всъщност пиши, отчасти е интересно да се види кривото огледало или какви сме-за какви се мислим. Не го споделяй на проф. Мурдаров, че току виж спрял да играе с теб.

пп. след като уцелим тийновете, какво повелява етикета: да слезем да съберем бутилките или просто да се върнем у дома?

Ох, и ти си тръгнала да ми четеш морал! Жаве също се опита по повод отравянето на кучетата. Има ли идеални на този свят? Ти такава ли си? Може би си, щом не искаш да следиш какви са идолите на твоите деца. Някакво по-подходящо решение можеш ли да предложиш за изгонване на пияни тинейджъри, които вдигат шум и не смятат да си отиват в 2часа през нощта? Може би етикетът изисква да отидем при тях и вежливо да ги помолим да си ходят. Това други преди мен го бяха правили-и вежливо и по-малко вежливо, но резултат нямаше. Наблизо има парк, където никой няма да ги чуе. Може би всяка нощ през цялото лято трябва 2-3жилищни блока да не спят заради тях? Относно бутилките, те самите оставят такива и аз често ги събирам през деня. Преиначаваш написаното от мен-не да ги уцелим с пластмасови бутилки, а точно обратното-да хвърлим бутилките наблизо до тях и да ги изплашим. Такава беше идеята. И това го написах в тема, в която някаква потребителка се оплакваше от такива, които също не ги оставяли да спят седмици наред. А бащите им дори са се били! Те даже били полицаи!

Последна редакция: ср, 23 фев 2011, 12:03 от vl

# 32
  • Мнения: 4 916
Това последното беше важно уточнение  Laughing Нюансите са важни - не да ги уцелиш, а възпитано да ги хвърляш близо до тях.

# 33
  • Мнения: 2 485
Това последното беше важно уточнение  Laughing Нюансите са важни - не да ги уцелиш, а възпитано да ги хвърляш близо до тях.

Именно, съвсем възпитано и елегантно.

# 34
  • София
  • Мнения: 8 028
пп. след като уцелим тийновете, какво повелява етикета: да слезем да съберем бутилките или просто да се върнем у дома?

Да се предадат на вторични суровини или поне да се изхвърлят в контейнера за съответния тип отпадъци, разбира се.  Mr. Green
Никакво екологично чувство не ни е останало... А какви пионерчета, тимурчета и комсомолчета бяхме...  Laughing
По темата: добрите обноски са важни, но за жалост все по-рядко ги виждам.

# 35
  • Мнения: 2 485
И за мен са много важни добрите обноски и се дразня, когато попадна на простаци. Родителите възпитават според собствената си ценностна система и когато тя е чалгаджийска... Crazy
Скоро ходих на кино /не ми се беше случвало от 100 години, поради липса на киносалон в града ни/ и какво виждам - хората /предимно намазани майки с деца/ се намъкнаха с огромни кутии с пуканки, чипс, кола... изпаднах в тих ужас. Добре, че не чувах, по време на филма, как ушите им плющят от мляскане. Sick Когато прожекцията свърши и светнаха осветлението - ужас! Буквално трябваше да газя върху пътека от чипс, пуканки и кутии, за да изляза от залата!  ooooh!


Това в София ли се случи? Зная, че много такива кина има в САЩ. Явно, че добре се усвояват американските идеи. Някъде направиха и автомивки с голи момичета.

# 36
  • София
  • Мнения: 2 840
Абсолютно недопустимо е в български кина да се ядат пуканки, чипс и всякакви такива непривични за морала и възпитанието ни храни. Трябва да се люпят семки. Много ясно!

# 37
  • Мнения: 1 129
За мен добрите обноски са водещи във възпитанието. Да, факт е, че все по-рядко ги срещаме, но това не означава да спрем да възпитаваме децата си. На принципа "Е, да кошчето за боклук ми е на 2 крачки,ама тука има цяла купчинка, щом другите хвърлят, защо и аз да си правя труда". Не съм привърженик на такъв тип мислене. И макар че възпитанието в добри обноски е важно и то си има своите минуси. Мен например винаги са ми казвали "бъди учтива, поздравявай хората, усмихвай се"...ти казваш добър ден, другия гледа като ботор...и то ти се отще да бъдеш възпитан, но пък на следващото добър ден получаваш усмивка и ответен поздрав и ти става едно..приятно. Важно си е!!!

# 38
  • Мнения: 1 310
Абсолютно недопустимо е в български кина да се ядат пуканки, чипс и всякакви такива непривични за морала и възпитанието ни храни. Трябва да се люпят семки. Много ясно!
КЛОНКА, не разбирам защо е тази ирония, но наистина кочината беше невероятна.  ooooh!
Нашето възпитание не е за този американски модел.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт