Възглавници за спокоен и здрав сън

  • 10 156
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 45
Някъде бях чела, че лавандулата и лайката много успокояват нерната система и вече продавали специални кесийки с екстракт от лавандула, менета и лайка, които пъхаш в калъфката на възглавницата, за да имаш здрав и спокоен сън. Даже и такив възглавници вече продавали. Тъй като не успях да намеря такива възглавници, купих малки вързопчета с лавандула и ги пъхнах в калъфките на възглавниците Simple Smile) Още нямам особени впечатления ... Какво мислите по този въпрос? Мислите ли, че това помага? Мнения, препоръки, идеи? 

# 1
  • Мнения: 31
Лавандулата е прекрасно растение, което за съжаление не е толкова популярно и използвано у нас.
Ароматът й действа релаксиращо и помага при безсъние, тъй като премахва нервното напрежение.
Важно е да използвате растения, в чиито качества и чистота сте сигурни. И тъй като растението лавандула е изключително красиво и може да служи като декорация на балкона или градината, най-добрият вариант е да го отглеждате сами. Не изисква огромни грижи и внимание, а за сметка на това ще ви радва с прекрасния си лилав цвят и ухание.  Simple Smile
Сухите клонки лавандула пък могат да се превърнат в страхотна романтична декоративна украса на дома.
Освен това ароматът на лавандулата прогонва досадните комари и мухи.

# 2
  • Мнения: 1
Аз използвам едно балсамче за лице преди сън и ароматът на лавандула преобладава. Много ми харесва и наистина ми действа успокояващо, но като прекаля ми става гадно... може би е добра идея, но в умерени количества  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1 759
Ама тази лавандула има доста силен аромат ( аз лично не обичам силните миризми),някакви алтерантиви?

ГЛориа,само за едно не си права-лавандулата не е непопулярна Peace  bouquet

# 4
  • Мнения: 34
аз практикувам лавандула на всякъде - чаршафи, гел душ, дрехи, спя като бебе Simple Smile

# 5
  • Мнения: 45
Благодаря момичета Wink Между другото мернах такива възглавници в някои от мебелните магазини, обаче убийте ме сега, не мога да се сетя точно в кой. В метростанциите нали има брошурки та ги видях около 20 лв са. Ще ги видя аз става ли нещо от тях или не... Иначе засега си спим с кесийката от лавандула във възглавниците и засега сме ок.

# 6
  • Мнения: 2
от Метро бях взела преди врем две възглавнички от нещо средно между пяна и дунапрен като материал - нищо общо с пухените възглавки, с които спях преди - просто няма как да ти се изкриви врата... но пък и може би е до усещане - за мене са удобни, както е удобен и твърдият матрак... за едни така, за други - иначе Simple Smile

# 7
  • Мнения: 5 741

Кои възглавници са най-удобни за здрав и спокоен сън - с пух,със силикон,с дунапрен?

# 8
  • Мнения: 31

Кои възглавници са най-удобни за здрав и спокоен сън - с пух,със силикон,с дунапрен?

Здравейте!
Видът възглавница, който ще изберете е добре да бъде съобразен с вашите конкретни нужди, както и с вида на матрака, върху който спите, тъй като при различните по плътност матраци тялото потъва по различен начин. Най-важно е главата и тялото да бъдат в права линия, за да бъде гръбначният стълб изправен.
Изборът на въглавница също така зависи и от предпочитаната от вас поза за сън. В случай, че спите основно по гръб или странично, спокойно може да заложите на възглавница с вълнообразна горна част, която оказва допълнителна подкрепа на врата. Ако спите по корем обаче тази форма няма да бъде удобна за Вас.
Купувайки възглавница е добре да се интересувате също така от спецификите на материала, за да знаете как да я почиствате лесно в последствие.
Интересувайте се от качеството на продукта, производителя и мястото на производство. Цената също донякъде може да бъде ориентир - твърде евтини продукти говорят за спестени материали, труд и т.н., както и за недостатъчно високо качество, което ще наложи по-честа смяна.
Успех! Simple Smile

# 9
  • Варна
  • Мнения: 495
Ползваме възглавници с мемори пяна и сме доволни.

# 10
  • Мнения: 5 741
Ползваме възглавници с мемори пяна и сме доволни.
За пръв път чувам за такива възглавници,какво представляват,от къде ги купи?

# 11
  • Мнения: 11
Купихме възглавници с регулируема опора от Глория. Е, няма толкова удобно нещо. Благодаря!  bouquet

# 12
  • Мнения: 1
Има такива билкови възглавнички и наистина са много добри. С различни билки и аромати са и успокояват. Направени са така, че да са удобни за спане. Може да видите няколко тук: http://biotic.bg/FAMM_SPA/спокоен_сън_билки

Последна редакция: пт, 18 мар 2011, 11:03 от bennni

# 13
  • Мнения: 2 674
Лавандулата е прекрасно растение, което за съжаление не е толкова популярно и използвано у нас.
Ароматът й действа релаксиращо и помага при безсъние, тъй като премахва нервното напрежение.
Важно е да използвате растения, в чиито качества и чистота сте сигурни. И тъй като растението лавандула е изключително красиво и може да служи като декорация на балкона или градината, най-добрият вариант е да го отглеждате сами. Не изисква огромни грижи и внимание, а за сметка на това ще ви радва с прекрасния си лилав цвят и ухание.  Simple Smile
Сухите клонки лавандула пък могат да се превърнат в страхотна романтична декоративна украса на дома.
Освен това ароматът на лавандулата прогонва досадните комари и мухи.

Откъде да се снабдя с китка? Благодаря ви за обширния отговор.

# 14
  • Мнения: 31
Лавандулата е прекрасно растение, което за съжаление не е толкова популярно и използвано у нас.
Ароматът й действа релаксиращо и помага при безсъние, тъй като премахва нервното напрежение.
Важно е да използвате растения, в чиито качества и чистота сте сигурни. И тъй като растението лавандула е изключително красиво и може да служи като декорация на балкона или градината, най-добрият вариант е да го отглеждате сами. Не изисква огромни грижи и внимание, а за сметка на това ще ви радва с прекрасния си лилав цвят и ухание.  Simple Smile
Сухите клонки лавандула пък могат да се превърнат в страхотна романтична декоративна украса на дома.
Освен това ароматът на лавандулата прогонва досадните комари и мухи.

Откъде да се снабдя с китка? Благодаря ви за обширния отговор.

Здравейте, Цонна! Simple Smile
Останахме с впечатление, че живеете извън България. Независимо от това в големите озеленителни центрове се предлагат лавандулови семена и храсти. Препоръката ни е да заложите на варианта с храсти, тъй като семената поникват по-трудно и отнема доста време.
Лавандулата не е капризно растение и може да бъде отглеждано както в двора, така и в по-дълбоки съдове на терасата. Добре е почвата да бъде лека, а мястото слънчево. Поливането е умерено.

Срещу тези малки грижи ще получите страхотни лилави облачета с прекрасен аромат, който прави летните вечери още по-романтични. Simple Smile

Лавандуловите храсти са многогодишни и студоустойчиви, което прави инвестицията в тях дългосрочна.

Общи условия

Активация на акаунт