Възглавници за спокоен и здрав сън

  • 10 160
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 674
Винаги съм си мислила, че лавандулата е дърво. Сигурно зарди това имах проблеми със съня си. Нос новата възглавничка от Мейсис всичко се промени. Има и протектор, ако това има значение.

# 16
  • Мнения: 56
Ето в този сайт продават такива билкова възглавничка за сън с лавандула.

# 17
  • Мнения: 3 211
Ето в този сайт продават такива билкова възглавничка за сън с лавандула.
Как ли пък ще дам 23,40лв. за китка изсушени билки. Naughty

Продава се в билковите магазини изсушена лавандула.
Може да се направи от тензух една торбичка, която да се напълни с лавандула, маточина, липов цвят. А може и да се накапят 2-3 капки лавандулово масло върху носна кърпичка и да се сложи под възглавницата. Слагала съм също капки етерично масло лавандула и във водата на овлажнителя.

# 18
  • Мнения: 12
Някой ползва ли матрак от естествен каучук ? newsm78 Спи ли се добре на това нещо?

# 19
  • Мнения: 64
Ето в този сайт продават такива билкова възглавничка за сън с лавандула.
Как ли пък ще дам 23,40лв. за китка изсушени билки. Naughty

Продава се в билковите магазини изсушена лавандула.
Може да се направи от тензух една торбичка, която да се напълни с лавандула, маточина, липов цвят. А може и да се накапят 2-3 капки лавандулово масло върху носна кърпичка и да се сложи под възглавницата. Слагала съм също капки етерично масло лавандула и във водата на овлажнителя.

Ама да не стане като "Принцесата и граховото зърно". Аз ако знам,че имам нещо във възглавницата и няма да мога да заспя. Crazy

# 20
  • Мнения: 372
Купихме възглавници с регулируема опора от Глория. Е, няма толкова удобно нещо. Благодаря!  bouquet

Може ли линк?

# 21
  • Мнения: 51
Някой ползва ли матрак от естествен каучук ? newsm78 Спи ли се добре на това нещо?

Това не разбрах какво общо има с темата...

По темата:

Баба ми от край време е фен на лавандулата...на масло, спирт, китка...каквото дойде. НЕ гони комарите, но пък мирише добре и май помага за спокоен сън. А идеята да спя върху самите билки, в торбичка ми се струва малко смешна... Joy По-добре отиди на палатка и си легни направо на земята за час-два по обед - е тогава ще усетиш аромата!

# 22
  • Мнения: 51
Не понасям мириса на лавандула, става ми лошо, не знам на какво се дължи. Може би, мирис на мента, би ме успокоил. Но, най-добре спя на пухена възглавница с мирис на прах за пране, т.е. на чистичко. Страшно ме успокоява! Simple Smile

# 23
  • Мнения: 56
Не понасям мириса на лавандула, става ми лошо, не знам на какво се дължи. Може би, мирис на мента, би ме успокоил. Но, най-добре спя на пухена възглавница с мирис на прах за пране, т.е. на чистичко. Страшно ме успокоява! Simple Smile

Аз съм по същия начин ,единствено миризма на чисто и прах за пране ми действа добре за сън.

# 24
  • София
  • Мнения: 320
Здравейте, преди няколко дни си купих нова латексова възглавница. Засега ми е удобна, но се усеща мирис като на гума. Ужасно неприятно е, цяла нощ усещам тази миризма и ме побърква. Има ли начин да се обезмириси такава възглавница?

# 25
  • Мнения: 1 274
Трябвало е да си я купиш от естествен латекс (каучук), за да не ти мирише на гума. Струват около 150 лв., но пък са екологични.

По отношение на лавандулата, наскоро купих от билковата аптека 5 пакета, за да ги наслагам по гардеробите. Аптекарката ми каза да ползвам найлонов чорап или да отрежа от стар найлонов чорапогащник. Пълни се с лавандула, завързва се и готово - хем миризмата се пропуска добре, хем няма опасност да изпадне лавандулата.

Общи условия

Активация на акаунт