Отговори
# 690
  • Мнения: 181
Здравейте и от мен .
Късмет на всички които днес са на преглед, дано всичко да е наред.
За щорите аз съм с такива и ги почиствам при затворено положение с памучен парцал и препарат, а на около 2 седмици ги мия в банята с подвижния душ.

Шунка ще е доста полезно ако си направиш този труд , но къде ще го качиш идея си нямам.

# 691
  • София
  • Мнения: 13 226
Аууу,*Oryx*, количката е разкошна! И е унисекс. Като има стреотипи слагаш да се подава розова пелена или одеялце и готово  Mr. Green

Шунка качи в албума ако имаш време. Наистина горещо препоръчвам частта с дишането. Аз не мога да кача нищо в почивните дни, че нямам скенер у дома Wink

# 692
  • Мнения: 4 420
Сетих се какво щях да питам преди малко.
Мамите с опит сигурно ще ми отговорят. Чудя се какъв матрак е най-добре за бебето. Такъв от дунапрен или от кокос и пяна. Тези дни пак съм на вълна бебешко обзавеждане и се ровя в нета да си харесам нещо.

# 693
  • София
  • Мнения: 13 226
Деска, не знам какъв е по-хубав. Нашият е от кокос и пружини. 2003 г. струваше 80 лв с мерки 140х70  Rolling Eyes Но имай предвид, че тоя размер се ползва 3 г. и край! Така че сега от позиция на времето какъвто и да е матрака няма време да се деформира. А и децата не са тежки, т.е. не деформират така както възрастен човек.

# 694
  • Мнения: 4 420
Благодаря ти Ваче.   bouquet  Знаех си аз, че трябва да питам, за да ми стане ясно.

Сега остава да решим къде ще държим кошарата, дали плътно до стена или пред прозореца, за да е на слънце. Таткото иска да е с решетки от всички страни и да седи пред прозореца, аз пък искам една решетка само и да е до стена. Сложна работа май.

# 695
  • Мнения: 2 456
Здравейте. Лелеее, колко сте изписали, като видях 47ма страница, глава ме заболя. Съжалявам за закъснението, но нямах интернет, а когато дойде... не можах да смогна да изчета 5 страници само за няколко часа.

Първо да благодаря за стиснатите палци, безценни сте  Hug   bouquet
Ето ме с новини от прегледа. Нашият момък върви 10тина дни напред, поне по глава отговаря на 28седмица и 1 ден/27г.с и 6 дни. Краката и корема малко се разминават, но било нормално. Тежи около 1.126гр, в тази седмица +/- 100грама. Все още си е с главичката надолу и беше заспал. Почти нищо не видях, но поне имам снимки на крак, глава, корем..
Плацентата си е на мястото, околоплодни води, но според АГ-то ми, само докато ми взимаше секрет- гъбите са си там. Ще видим изследванията на 7ми и ще ми изпише нещо друго ако не сме ги уморили.

За мъжо... снощи се прибра в 22:30, бил е пак на снимки. Опитва се да ми говори разни неща- кредитна карта му предлагали, от глобул му се обаждали... Само слушам и отговарям едносрично. Купил ми е игра за PS-3, не знам кога ще имам време да играя, но... пробвахме я- мълчейки!  Rolling Eyes
Днес сутринта ме закара до болницата, когато влязох в колата ми беше пуснал подгряването на седалката, а аз безмълвно го изключих!  Wink Накратко това... сега отивам да ви доизчета колкото мога, но довечера ще правя нова тема, че имам и да чета за изпит...

# 696
  • Мнения: 4 420
Чин, браво на бебето. Расте и се развива добре.  Hug Дано да е така до края.
А тия гъби  #2gunfire
И за Слав мога същото да ти дам  #2gunfire Иначе подарък ти купил. Явно разбира, че е сгафил, но няма смелост да каже едно извинявай. Хайде аз да не те настройвам допълнително, а и като гледам имаш доста работа - четене, правене на тема. Ако имаш нужда от помощ за темата, кажи. С каквото мога да ударя едно рамо.

# 697
  • София
  • Мнения: 13 226
Чинче, добри резултати, браво! За гъбите ще видите.. чакай микробиологията.
За Слав.. според мен започва да го човръка от вътре  Mr. Green

# 698
  • Варна
  • Мнения: 58
Бюти, защо това учудване, че мъжът извел детето, за да поспи майката? Е, ако всеки ден е така и той работи, а тя не - разбирам. Но иначе няма нищо лошо в това да те отмени някой следобед. И за да има свое време с детето, и за да си починеш ти, защото понякога идва нанагорно, повярвай. А умората не е добър съветник, когато си изправена пред дете с проявяващ се характер, с което си по цял ден, всеки ден, 24/7....  

Рао, наистина битовизмите и умората могат да предизвикат криза в отношения като вашите. Но трябва да си говорите много, да не допускате рутината да ви събори. При нас в момента се промъква нещо подобно и усещам, че трябва да се действа бързо, иначе може да стане лошо. Че има причини има, но това не е повод да изоставяме връзката си, все пак на нея се дължат тия деца и на нея се крепи домът ни. И във връзка с горната тема, моят мъж е прекрасен баща и в момента е хвърлил като че ли повече сили в това си амплоа, но мисля че е нормално. Гледаме си детето сами и не ни е лесно. Само не знам кога ще ни останат време и сили, за да бъдем двойка отново Simple Smile  Малко объркано стана ..... Идеята ми беше, че ако сте с добри намерения и обща посока, нещата и да се объркат, се оправят. Но това изключва "аз ще го науча него!" от репертоара. Мое мнение.

Simple Smile Simple Smile *Oryx*, една моя приятелка мен така излекува. Роди 25 дни преди мен, аз ходих да видя бебо и докато обяснявах колко е сладък, но не смея да го пипна едва ли не и тя прас - пльосна ми го в ръцете! Е, държах го, къде ще ходя, няма да го изпусна, я. И тогава разбрах, че няма да си счупя детето като се роди. Много съм й задължена Simple Smile А мъжът ми си я гушка и сменя от първия ден, никога не е показал страх и т.н.

Аз съм болна ... пак Sad Писна ми от болести! Уж е само някаква хрема, но ще се задуша вече. И много бавно ми минават тези дни, предната бременност до последно ремонтирахме, пазарувахме, ходех на работа и някак си по-неусетно се нижеха. Даже по едно време успях да се притесня, че няма да успеем да се подготвим. А сега ми е адски напрегнато и нямам търпение да минат тези 3 месеца и да видим как ще се оправям с две дивачета, след като ми е толкова трудно да се оправя и с едното  Rolling Eyes

# 699
  • Мнения: 2 456
Благодаря Ви.

Шунка, какво му има на зайчето ти ?
Деси, и аз се чудих за матрака.  newsm78

Гледам за дишане говорите, на мен със секцио сигурно няма да ми се наложи да дишам по специално! Днес и този доктор, който ме гледа на УЗ ми каза да се замисля при кого ще раждам ако правя избор на екип и.. май да го отпиша.
Днес свекърва ми каза, квартирантите да са се изнесли до 5 май?  Shocked  Twisted Evil

П.П Имам предложение. Ако е възможно да се съобразяваме с големината на картинките, които слагаме, а когато е възможно да слагаме само линк, защото смятам че и те помагат за нарастването на страниците, скоро ще стигнем Априлките по брой теми.  Peace Ако го отхвърлите- добре Simple SmileАз също понякога се отпускам и слагам големи картинки  Rolling Eyes

# 700
  • Мнения: 984
deskatta за кошарката - на мен педиатърката ми беше казала да не я слагаме на линията между прозореца и вратата. Там ставало течение.
chin честито ти порастнало детенце  Heart Eyes Гъбите - като разбереш има ли нещо и какво точно ще ги лекуваш.
Бyxта да оздравяваш  Hug

# 701
  • Мнения: 2 197
Браво за добрите новини,Чин HugА тия гъби дано изчезнат скоро.Упорити ще излязат май.
Ама и ти си си инат.Но по-добре така-не го учи Слав да му прощаваш бързо.Да си знае,че не ти е приятно да постъпва така.Оле,как го нападаме човека без дори да го познаваме,но нали повечето от нас си имат подобни дзверове вкъщи. Peace
Честита придобивка,Ани Simple Smile
Много си е хубава количката,Oryx Crazy

# 702
  • Мнения: 4 420
Оф Чин, като се замисля за колко неща още ще се чудим докато родим. После ще ни идва от вътре сигурно. Нали така казват вече родилите  Peace
Иначе явно юнските мами сме писателки. Може пък да издадем книга - нашата бременност, полезни съвети  Grinning
А за страничките, мисля че картинките т.е. големината им не оказва влияние. Май на страничка се събират по 15 поста без значение дължината им. Дано съм права, Ваче ще каже ако знае  Peace

Мая, сигурно си права, но в Русе (особено лятото) в нашия апартамент се моля за малко течение. Живеем на такова място, или дали от това че сме на първи етаж, не знам, но от никъде не подухва. Отделно ако е само от решетки кошарата ще трябва да слагам обиколници именно поради тази причина, щото все пак аз може да не го усещам, но пък бебето да усеща течение. Не знам и аз още. Ще го мислим значи още време  Peace

# 703
  • Добрич
  • Мнения: 1 720
Включвам се за матрачетата. Предишната бременност четох и се интересувах преди да купим, но сега не съм. Та, бяхме купили по съвети и мнения на вече ползвали - матрак от пенолатекс. Доволна останах. Не се деформира, не го изпотяваше, не предизвика някакви алергии. Преди 5 години размер 60/120 беше 65 лв. Помня, защото съм си направила файл с покупките за бебето преди да се роди: какво от къде съм купувала и колко е струвало.  Mr. Green
Чин, много хубави новини! Радвам се!  Hug
Орикс, я каква хубава количка имаш, не се излагай да я продаваш, ако имате щерка.  Wink

# 704
  • Мнения: 2 456
Прочетох ви, но забравих какво искам да напиша.  newsm78

Ани, честита прахосмукачка, много е космическа. Наскоро гледах прахосмукачка робот как чисти на живо в една приятелка- позамислих се, но после реших, че 1000лв са много за прахосмукачка и предвид това, че не винаги минава по ъглите- не си заслужава.

Обсъждате отношенията с мъжете и грижата им за децата. Надявам се Слав да бъде добър баща, до скоро бях сигурна в това, защото той е много всеотдаен, грижовен, отговорен и отворен за новите неща човек. Той самият има поглед на дете, нещо, което смятам, че и аз притежавам и никога не искам да си отиде от мен. Радвам се на малките неща и вярвам, че той ще съумее да придаде това на детето си някой ден (живот и здраве). Пред мен той не показва радостта си, може би се притеснява, не е от тези бъдещи татковци, които говорят за бебето постоянно, пипат корема на майката или нещо такова. Самата аз не съм такъв човек, може би затова и той е малко сдържан. Напоследък много го оплюх в темичката, но като изключим тези му недостатъци, той е много добър човек, чак глупав.
 
Замислили сте се за предлежанието на бебето. МНОГО Е РАНО. Бебето може и в последния момент да се обърне, така че не се радвайте ако сега е с главичката напред, нито се притеснявайте ако е седалищно, настрани и т.н. По принцип, заемат крайната си поза 28-30 седмица и поради липсата на място няма как да се обърнат вече, но това е само по принцип  Rolling Eyes
Между другото аз усетих дискомфорт, когато се обърна. 1 седмица преди това главата беше в ляво, а дупето и краката в дясно. Един ден все едно ми се обърнаха всичките карантийки в корема, чак се сепнах. След няколко дни на прегледа казаха, че вече е с главично предлежание.

Общи условия

Активация на акаунт