Защо нашите ЛЕКАРИ са толкова ЖЕСТОКИ и НЕЗИНТЕРЕСОВАНИ към децата ни

  • 8 650
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 897
Искам предварително да предупредя, че не искам да засягам никого с мнението си. но искам да подчертая, че доц. Владимир Пилософ НЕ Е хирург и НЕ оперира. Той е от най-добрите детски кардиолози и винаги в крак с последните новости в кардиологията. Това мога да кажа и за целия колектив на детската кардиология. Преди 17 години спасиха голямата ми дъщеря и благодарение на това, че знаеха най-новите изследвания с експериментално лекарство и ни го казаха, успяхме да го доставим и детето да оцелее.

# 16
  • Мнения: 190
 В отделението обаче ние бяхме единствените здрави. Абсолютно закономерно бебчо на 3-тя ден вдигна температура и започна да повръща. И тука започна ужаса. Лекарите които бяха на смяна даже не му даваха сироп за температура, все едно че го нямаше. Той се обезводни, стана неадекватен.
Това, което е написано да го видя, няма да го повярвам, а аз не мога да го видя, защото в трета градска болница и по-специално в Детска кардиология не може да се случи. За да постъпи за операция едно дете там, то трябва да е абсолютно здраво, защото ако не е и недайси боже го оперират - вие татко досещате ли се какво ще се случи? Плюс това в тази клиника недейте да ме убеждавате, че нещата са се стекли така, защото не може да бъде. Едва ли има друга болница в тази страна, в която персонала да се грижи по-добре за Вашите деца - едва ли. Не мога да си представя как с чисто сърче пишете тези неща. На детето Ви може да не е обърната внимание поради една единственна причина - майката да не е казала за температурата на персонала, или ако температурата не е била толкова висока,  че да трябват медикаменти /не при всяка температура се дава сироп за нея/. Плюс това едва ли сте билиединственни те здрави в клиниката. Познавам лично всички работещи в тази клиника /тя е единственната в България за този вид заболявания/ и мога да Ви уверя, че са най-добрите. А по отношение на Доцент Пилософ - едва ли е правилно да се изказват мнения за един човек, когато не го познавате. Само за сведение, този човек е кардиолог, а не кардиохирург - правете разлика моля ви.
Съжалявам, ако написаното не се хареса, но това е истината. Мога много да пиша на темата Детска Кардиология и нейният персонал, но със сигурност ще ви оттегча много.
За последно ще ви кажа - следващият път като ви извикат отново за операция - наистина бъдете здрави, за да може да мине всичко нормално.
Най-искренно пожелавам успех на детето.

# 17
  • Мнения: 400
А може би пък СА БИЛИ ЗДРАВИ и там са се заразили, а?
Ай, стига сте ги защитавали тез мърлячи!!!! Става ВЪПРОС ЗА ОТНОШЕНИЕ към пациента, едното просто, хуманно, толерантно отношение.

ДА, може и да ги "изпишат" от болницата, НО ДА НЕ Е като да ги "изхвърлят, нали??????

По темата:
СИЛНО СЕ НАДЯВАМ ДА СТЕ СЕ ОПРАВИЛИ, ГОСПОД ДА Е С ВАС!!!  Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig

# 18
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Драга, rogeste , това, че не си го видяла не значи, че не може или че не се е случило. Абсолютно неуместно намирам да се атакува човекът, след всичко, което са преживели. Много от пишещите тук сме минали през операции на децата ни и ни е напълно ясно, че детето трябва да е абсолютно здраво, защо си мислите, че родителите са малоумни??? Моят син също е заразяван в болница (не тази, но болница...), където не го лекуваха и го лекува в последствие личния ни лекар, не малко сме патили от лекари и светила, та на въпроса - на всичко вярвам!
Въпросният д-р Писов въобще и не го е спомонавал таткото, а беше глупаво подхвърлена забележка от една потребителка във форума, така че вие пък преди да нападате, четете, кой какво е писал. Със сигурност родителите на andi, правят добра разлика между кардиолог и кардиохирург и в написаното са били достатъчно толерантни да не споменават имена.
Предполагам, че са ви помогнали в 3-та градска болница и затова е тази пламенна защита, но тонът и обвиненията към родителите, че си измислят са неподходящи. В предишния на твоя постинг Bise  с много по-малко думи и по-ясно е обяснила положителното си мнение към болницата и работещите в нея, без да засяга никого. Не искам да продължавам, защото се ядосах...

# 19
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
rogeste - да не дава Господ ти утре да опиташ хуманноста в клиниката! МА не в тая дето сигурно имаш я роднини, я ти работиш! Съобрази се кво пишеш щото утре ще идеш без познати в клиника и ще ти видя сеира! САмо се моли да не опиташ състрадателността и загрижеността на българския здравен персонал. ПИша го с презюнкция че вуйчо ми е анестезиолог, и имам роднини в здравеопазването! ВСИЧКО е добре ако имаш РОДНИНИ и солидни ПРЕПОРЪКИ! Или плащаш мнооого пари.

# 20
  • Мнения: 190
catnadeen - аз съм далеч от идеята да защитавам българското здравеопазване, просто защото съм част от тази нещастна и гнила система, която за жалост не иска да се променя към по-добро. Но в случая не съм съгласна с таткото, поради простата причина, че аз съм сестра в същата тази Детска кардиология и по никой начин не мога да се съглася, че някой от нашият персонал може да се отнася така с децата, като започнеш от завеждащата клиниката и свършиш със последната санитарка. Просто в нашата клиника /не, че аз работя там/ отношението към децата и техните родители е специално. В досегашната ми практика не ми се е случвало да има болно дете и да не му се обърне внимание, най-малкото защото то е потенциален вирусоносител за останалите деца, а за някои от тях една зараза би била фатална. Плюс това, аз не си спомням /не го твърдя със сигурност, защото не можем да запомним всички минали през клиниката деца/ да сме имали дете с толкова влошено състояние както го описва таткото, най-малкото че щеше да е минало през интензивен сектор, от където едва ли щяха лекарите ни да го "изхвърлят" толкова лесно, просто не се процедира така, а за преместването - да такава е процедурата, местят се в другата клиника, където не би заразило останалите сърдечно болни деца. По въпросът за болните деца - също не мога да се съглася с така изказаното мнение на таткото. Те най-вероятно са чули децата, че кашлят - да всички оперирани деца при нас кашлят след това известно време, но това е следствие от операцията и интубацията, а не защото са болни, ако беше така, ние нямаше да оперираме. И понеже стана много дълго ще приключа със следното - аз също имам дете, което е болно и съм лежала достатъчно дълго време по болници /имайки впредвид, че мед. персонал е най-лошият пациент, защото знае малко повече от останалите/ и съм се сблъсквала със същите проблеми, както всички останали.

# 21
Искам да ви кажа че под името tatkoto_na_andi всащност се крие бабата на анди. Сега вече ви пише наистина таткото. Това което беше написано не е мое мнение и се извинявам за острите думи. Истината е че Андрей наистина се разболя при първото ни ходене за операция. По-нататък не искам да правя никакви коментари, може би такава е процедурата, не знам. Не познавам доц.Пилосов и не споделям нищо което е написано по негов адрес в последвалите коментари.

Това което знам и искам да кажа е че аз съм безкрайно благодарен на колектива на детска хирургия, детска реанимация и детска кардиология при 3-та градска болница и че ако не бяха те сина ми нямаше да бъде жив. Видях с очите си как тези хора бдят над живота на сина ми и се грижат за него. Тези лекари ми промениха тотално представата за българското здравеопазване. Изпълнен съм с уважение и респект към тях. Сигурен съм че имат неограничени възможности стига да им се даде шанс да помагат на децата ни.

Иво Стоянов

# 22
  • Мнения: 1 588
Таткото на Анди, чест Ви прави, че написахте тези думи! В България май сме майстори по оплюването, но Вие показахте, че някои знаят и как да бъдат благодарни!

Надявам се, че синчето Ви е добре вече и скоро ще наваксате с килцата Simple Smile

# 23
  • Мнения: 2 543
Ама, точно днес си мислех за вас! Изключително много се радвам, че операцията е отминала и явно е успешна! Напиши нещо повече за Анди! Как е той сега?

# 24
  • Мнения: 4 414
много, много се радвам за вас  bouquet
като имате повече време, напишете подробности за малкия герой.
пожелавам ви много здраве и край на проблемите Heart Eyes

# 25
  • Мнения: 462
Много се радвам за положителния край на вашата история. Искрено се надявам от тук нататък да нямате повече проблеми с малчо Simple Smile Какво казват лекарите, ще се налагат ли повече операции, или вече всичко е наред? Стискам палци и се моля за вас Simple Smile

# 26
  • София
  • Мнения: 897
Радвам се, че всичко е минало успешно и ви пожелавам много здраве! Grinning
Благодаря, че сподели това и мнението си за клиниката! Grinning
Успех!

# 27
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Извинявай   rogeste , но защо майката трябва да каже, е детето и е с температура, за да му обърнат внимание...нали са в болница все пак......Извинявайте, но откакто чета в тези форуми ненавиждам лекарите.............това което ми идва на устата е сган брутална

# 28
  • Мнения: 4 414
secretgarden, хайде да не превръщаме темата е бойно поле Praynig
няма полза от жлъч и замеряне с камъни...
освен това много по-важно ми се струва, че детенцето вече е добре...по-хубаво е и за теб самата да кажеш "много се радвам", отколкото
ненавиждам лекарите...това което ми идва на устата е сган брутална
усмихнат ден ти пожелавам  bouquet

# 29
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
secretgarden, хайде да не превръщаме темата е бойно поле Praynig
няма полза от жлъч и замеряне с камъни...
освен това много по-важно ми се струва, че детенцето вече е добре...по-хубаво е и за теб самата да кажеш "много се радвам", отколкото
ненавиждам лекарите...това което ми идва на устата е сган брутална
усмихнат ден ти пожелавам  bouquet


Съжелявам, не съм го искала........просто кофти настроение имам......
на мен не ми се е случвало и много мъчно ми става за тези дечица.....
Извинете ме, наистина силно се изказах....не го мисля за всички лекари.....

Общи условия

Активация на акаунт