Сладолед от кърма

  • 3 761
  • 63
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 481
Да! И аз бях учудена-имаше репортаж в обедните новини на btv (след 15ч качват емисията в сайта си), за сладкарница, в която предлагат на солени цени, сладкия десерт Laughing
Властите спрели продажбата, поради съмнения за съдържание на вируси в кърмата, което пък естествено се отрича от собствениците на сладкарницата с мотива, че тя се изследва, преди да бъде използвана за направата на сладолед.

Ако се предлага тук, как ли ще се приеме? Thinking Вие бихте ли си купили сладолед от кърма? И бихте ли дали кърма, за сладолед Laughing

# 1
  • Мнения: 480
Не бих си купила.
Бих дала от своята.
Не мисля, че в БГ ще се приеме с интерес, още по-малко пък, че ще предизвика фурор.
Даже като знам какви сме мнителни сигурно никой няма да повярва, че е от кърма  Laughing

# 2
  • Мнения: 1 759
И аз не бих взела. Не съм и сигурна дали бих дала кърмата си за нещо подобно,при условие,че мога да я дам за нормално хранене на някое бебче или бебчета! Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 650
Не бих дала на детето си кърма от никой освен мен.. пък било то и изследвана...

# 4
  • Мнения: 2 286
Не знам дали бих купила или дала за такова нещо, но определено се замислям да я използвам като заместител на прясното мляко в моята кухня Laughing . Явно не ми е толкова налудничава идеята, колкото си мислех Mr. Green

# 5
  • Мнения: 9 481
Не знам дали бих купила или дала за такова нещо, но определено се замислям да я използвам като заместител на прясното мляко в моята кухня Laughing . Явно не ми е толкова налудничава идеята, колкото си мислех Mr. Green

Естествено, че не е..но виж как с годините сме приели кравешкото мляко за чудесно, а към нашето си, сме с резерви Thinking

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Определено бих си купил такъв сладолед...
Единственото, което би могло да ме спре е цената... Че в репортажа на бТВ, порцията струваше 14,99 паунда (около 35 - 37 лв.), малко соленичко... Wink
Определено не ми се струва налудничава мисълта и идеята, при условие, че в България единствената банка за майчина кърма действа със свръх ограничен ресурс единствено в София...

# 7
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Струва ми се, че повечето хора биха подходили резервирано към тази идея (разбира се, може и да греша, но изходам от отношението на обществото по далеч по-безобидни въпроси, свързани с кърменето и така ми се струва).
Ето, дори и аз страдам от някакви предрасъдъци и не знам дали бих опитала. А дали бих дала? По-скоро не.

# 8
  • Мнения: 4 292
Не бих си купила такъв сладолед. Просто не мога да надскоча себе си и да приема човешкото мляко, като нещо повече от храна за бебета и малки деца.
Това е, вероятно звучи странно точно аз да го кажа, но тук разумът няма особено значение. Млякото на конкретния вид е най-добро за него, така че логично не би трябвало да се потрисаме, но...

# 9
  • Мнения: 306
Определено бих си купил такъв сладолед...
Единственото, което би могло да ме спре е цената... Че в репортажа на бТВ, порцията струваше 14,99 паунда (около 35 - 37 лв.), малко соленичко... Wink
Определено не ми се струва налудничава мисълта и идеята, при условие, че в България единствената банка за майчина кърма действа със свръх ограничен ресурс единствено в София...



Абсолютно!

И да бих дала от моята кърма. За всичко полезно бих дала кърма. Даже ако нямате за млякото сутрин за кафето и звъннете на вратата пак бих дала. (Това във времето, когато кърмех, сега по физиологични причини няма как да дам  Mr. Green)

# 10
  • Мнения: 3 241
И аз не бих си купила.
Като Клото имам задръжки по темата Simple Smile

Но преди всичко си мисля, че по-добре да се хранят бебета с кърмата (има достатъчно нуждаещи се) отколкото възрастни във каквато и да е форма  Peace

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Предразсъдъците са във всички нас... Нашата трупа се сблъскваме вече седма година с тях... Но... Първо трябва всеки един от нас да преодолее себе си и тогава да убеждава някой друг в правотата си...
По този повод, хайде на сладоледа...!

# 12
  • Мнения: 4 292
Всъщност, не се опитвам да убеждавам никой в каквото и да е. Честно казано, слабо ме интересува кой как приема идеята - аз не бих могла да опитам такъв сладолед, но въобще не ми пречат тези, които за разлика от мен нямат резерви.
Предразсъдъците са ракът на душата, но понякога е по-добре да се научим да живеем с тях и въпреки тях, за да сме в мир със себе си и околните.
 
Като цяло, мен по-скоро ме заинтригува това:
Властите спрели продажбата, поради съмнения за съдържание на вируси в кърмата, което пък естествено се отрича от собствениците на сладкарницата с мотива, че тя се изследва, преди да бъде използвана за направата на сладолед.
От тук следва да заключим, че човешкото мляко крие потенциална заплаха от зарази, за разлика от това на кравите. Ето така се промиват мозъци.
 

# 13
  • Мнения: 679
Бих си купила и бих дала кърма за сладолед.

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Като цяло, мен по-скоро ме заинтригува това:
Властите спрели продажбата, поради съмнения за съдържание на вируси в кърмата, което пък естествено се отрича от собствениците на сладкарницата с мотива, че тя се изследва, преди да бъде използвана за направата на сладолед.

От тук следва да заключим, че човешкото мляко крие потенциална заплаха от зарази, за разлика от това на кравите. Ето така се промиват мозъци.

Мен пък това директно ме подразни...
Но, щом подредената от към изисквания и хранителна индустрия Англия стопира сладолед от кърма заради това... Не мога да си представя дали в България ще може да се заговори даже за нещо подобно...
Тюх, пропуснахме да опитаме да си направим домашен сладолед... Ще си търся кърмачка...

Общи условия

Активация на акаунт