Нормално ли е ?

  • 13 339
  • 183
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 202
нормално е според мен.
Първо няма време за което трябва да се направят- не е без почивка- може да си вземаш въздух по малко Grinning 2ро не е задължително да направиш 85 за шестица- може да се спреш на половината.
Никой няма за цел да ти изкара душата да ги правиш насила щом организма ти не го позволява

# 61
  • София
  • Мнения: 220
Аз съм ' 78 набор.  По мое време,  пак трябваше да покриваме такива норми в гимназията. И гимнастика (упражнения)  правехме . Да, трудно е и не всички успяваха да покрият норматива, но пък  след час по физическо винаги се чувствах много добре и заредена с енергия.
 Много сте отвикнали да се движите и  да напрягате мускулите си,  от стола в училище се местите на стола в къщи пред компютъра , така е.  Това е крайния резултат.  

# 62
  • Мнения: 8 999
Я пробвай пак с ръце зад тила. Много е гот.

Хмм, много си хитра! Така започнах в началото, ама на седмата си дадох сметка, че няма да ги докарам и до десет. Затова "разгънах" ръцете.

# 63
  • Мнения: 66
Според мен тези 85 коремни преси не ни раздвижват,а само ни изтощават. Какъв е смисъла да се натоварваме така изведнъж.

# 64
  • Варна
  • Мнения: 2 269
Хм, да не би да се опитвате да кажете, че заниманията по физическо са само за тези, на които им се удава? А другите са извинени с удобното "ами не са спортни натури".
50 бр. коремни преси са нищо работа за един 15 годишен организъм, стига да не е седял по цял ден на стола пред комп-а.  Mr. Green
Уникален мързел тегне над младото ни поколение! Как изобщо намират сили да ходят!?

cookie_ Какво точно искаш да ти покаже госпожата? Не можеш да схванеш движението напред - назад на торс-а ли?

# 65
  • Мнения: 66
Хм, да не би да се опитвате да кажете, че заниманията по физическо са само за тези, на които им се удава? А другите са извинени с удобното "ами не са спортни натури".
50 бр. коремни преси са нищо работа за един 15 годишен организъм, стига да не е седял по цял ден на стола пред комп-а.  Mr. Green
Уникален мързел тегне над младото ни поколение! Как изобщо намират сили да ходят!?

cookie_ Какво точно искаш да ти покаже госпожата? Не можеш да схванеш движението напред - назад на торс-а ли?


Искам да ми покаже дали тя може да ги направи.
Не съм против спорта,но защо 85 наведнъж,а не постепенно да се упражняваме и тогава да направим 85.  newsm78

# 66
  • Варна
  • Мнения: 2 269
Ти си в 8 клас, нали?
Какво правИ в часовете по физическо от 1- ви до 7-ми  клас? Коремни преси?

# 67
  • Мнения: 9
Вие наистина ли мислите, че това е мързел?
Бях написала, на същите години като авторката бях републикански шампион по четирибой, без да съм можела да направя и тогава и сега повече от 10 лицеви опори. Е как така се е получило това без да съм умеела да правя коремни преси? Ми не всеки го може, и спорта не е само коремни преси...

# 68
  • Мнения: 654
Хм, да не би да се опитвате да кажете, че заниманията по физическо са само за тези, на които им се удава? А другите са извинени с удобното "ами не са спортни натури".
50 бр. коремни преси са нищо работа за един 15 годишен организъм, стига да не е седял по цял ден на стола пред комп-а.  Mr. Green
Уникален мързел тегне над младото ни поколение! Как изобщо намират сили да ходят!?

cookie_ Какво точно искаш да ти покаже госпожата? Не можеш да схванеш движението напред - назад на торс-а ли?

Темата ще отиде при ,,Деца в училищна възраст"и ще видиш колко много ще съжаляваш за това,че въобще си попитала.
Именно заради такива нормативи,часовете по физическо опротивяват на децата.
Нормално е да има натоварване,но всичко трябва да е за отпускане и разтоварване,а не натоварване и пет дни мускулна треска.

# 69
  • Варна
  • Мнения: 2 269
inna-bubulina Да, сериозно мисля!
Аз съм тренирала 7 години акробатика, два пъти седмично, нямам никакви заслужаващи вниманието спортни постижения, но правех по 100 коремни преси и само леко са задъхвах. Е?
джоджо Ако това се изисква за пръв път в 7- ми клас е нормално да е непосилно, но ако е започнало още в 1-ви и е продължило през годините ще им се видят бял кахър. Може и да са леко завишени нормативите, но това не ги прави излишни.

Последна редакция: пт, 04 мар 2011, 14:11 от Северина

# 70
  • Мнения: 66
Ти си в 8 клас, нали?
Какво правИ в часовете по физическо от 1- ви до 7-ми  клас? Коремни преси?

От 1 до 7 клас бях в друго училище и там преподаваше един учител на 60 години.
Той не ни караше да правим нищо,но аз и други момичета изявявахме желание да играем на федербал. Иначе и там от време навреме покривахме нормативи,но само на тичане,справях се добре.

# 71
  • Мнения: 9
Хубаво, мога да бягам, да скачам, не мога да правя лицеви опори.
Другото съм го постигнала с тренировки без лицеви опори.
Но няма да споря. Peace

# 72
  • Варна
  • Мнения: 2 269
Ти си в 8 клас, нали?
Какво правИ в часовете по физическо от 1- ви до 7-ми  клас? Коремни преси?

От 1 до 7 клас бях в друго училище и там преподаваше един учител на 60 години.
Той не ни караше да правим нищо,но аз и други момичета изявявахме желание да играем на федербал. Иначе и там от време навреме покривахме нормативи,но само на тичане,справях се добре.
Какъв е изводът? Някой някъде не си е свършил работата, а друг пък се престарава. Не са криви нормативите.

# 73
  • Мнения: 654
Моя син кара по планинско трасе и то за норматив,но училищните нормативи му куцат.
Мързелив ли е?

# 74
  • Мнения: 66
Цитат
Темата ще отиде при ,,Деца в училищна възраст"и ще видиш колко много ще съжаляваш за това,че въобще си попитала.

Да,знам,че техните деца са най-можещи и най-знаещи.
В нищо не грешат и винаги успяват.
 Mr. Green Както и да е,отговорих си на въпроса,който ме интересуваше.
Повече коментари по темата,ще са излишни.  Peace

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт