От къде да купя колело за три годишно?

  • 4 220
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 634
Аз съм задължително "за" каска и светлоотразително елече когато сме на по-оживено място.

# 16
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
сега като почне да се учи без гуми и налакътници и наколенки ще получи.

А на главата нищо му няма, те каските са достатъчно дупчести и се проветряват идеално.

 newsm78

Каска - задължително, защото навиците се създават лесно, докато са малки. А и детето дори да е спокойно, никога не знаете какви са другите деца около него и в каква ситуация могат да го вкарат.

# 17
  • София
  • Мнения: 44 122
хахаха, сори Simple Smile без помощни гуми.(поправено на помощни колела Simple Smile

# 18
  • Мнения: 16
Не е много по темата, но съм нова и не знам къде да попитам Smile Ще купуваме колело за пръв път 12" и се чудим дали да е с контра или задна спирачка, дайте съвет от опит Smile. От прочетеното до тук, май сте ЗА контра  newsm78

# 19
  • София
  • Мнения: 44 122
кое е задна спирачка?
аз знам контра - на педала и ръчна спирачка на кормилото. Определено съм за контра - вече писах защо...
ама задна спирачка какво е?

# 20
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
ама задна спирачка какво е?

Задна спирачка е спирачка, която се стиска с ръката, обаче челюстите или барабанът са на задното колело. Погледни на който и да е маунтинбайк и ще разбереш.

# 21
  • София
  • Мнения: 44 122
аха...е пак си оставам за контрата.

# 22
  • Мнения: 8 229
За мен контрата е излишна и само затормозява детето. Синът ми има две колелета и умишлено сме ги избирали да са със свободен ход. Когато колело има контра, как детето ще си намести педала за да потегли по-лесно когато няма възможност така да се каже "да върне" половин оборот назад.  Thinking Виждала съм деца, застанали на колелетата, единият им педал е горно положение, а другия в долно и те не могат да натиснат този, който е горе напред и да потеглят. Седят и се мъчат и викат някой да им помогне или с ръка трябва да си наместват педалите. Ако беше толкова хубаво нещо контрата, колелетата нямаше да са с по две спирачки и свободен ход. Всяко дете за няколко часа се научава спокойно, че се върти напред за да се движиш.

# 23
  • София
  • Мнения: 44 122
ами мноло лесно стъпва на земята прави една крачица, педалите се врътват и детето потегля...

аз доста деца знам, дето им е отнело много повече от няколко часа, да се научат да въртят напред....някои губят интерес и не се научават и губят интерес.

Моят общо взето 1 седмица всеки ден за по 30 мин го пробвах на такова колело, така и не се научи....за мен самата е също много по приятно да карам с контра...
Въпрос на  човек предполагам, предпочитания, навик, усещания за леснота и т.н.

# 24
  • Мнения: 65
При колелата с контра се потегля трудно, докато велосипедите със свободен ход потеглят лесно, но спират трудно. Така че си зависи от детето и уменията му кое от двете ще предпочетете. Като гледах едно познато момиченце как упорито въртеше педалите назад бях на мнение, че за първо колело е за предпочитане с контра, но пък синът на 3 години си подкара без проблем и с лекота 16-цолово със свободен ход...
 Тъй че за момиченца с контра, за момченца без  Mr. Green

# 25
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
...
аз доста деца знам, дето им е отнело много повече от няколко часа, да се научат да въртят напред....някои губят интерес и не се научават и губят интерес.

Моят общо взето 1 седмица всеки ден за по 30 мин го пробвах на такова колело, така и не се научи....

Странно, бях останал с впечатлението, че се е научил "от раз"...  Wink

С контра по-лесно може да поднесе (умишлено) колелото, когато се спира. Това може да харесва на някои деца. Аз предпочитам с две спирачки.

# 26
  • София
  • Мнения: 44 122
да на собственото си се научи от раз. Тези опити бяха на чуждо, без контра и то предното лято. За това и държах като купуваме да има контра колелото, защото онова нямаше и детето връткаше назад...

# 27
  • На дивана, под юргана
  • Мнения: 563
Е, той тогава е бил и с една година по-малък все пак - и това има значение!

# 28
  • Мнения: 448
  To ние май сме прекалено малки(3години и 2 месеца), защото не може да схване как да върти педалите. Понеже мненията за или без контра бяха равнопоставени и реших просто да избера колелото без значение дали е без или със контра. Оказа се че Дино са без и затова взех без. Качва се по лесно, но незнам как да я науча да върти с пълен оборот на пред. Иначе колелото върви само и само с въртене като тричотка напред и на зад. Карала го е само веднъж и се надявам след време да схване. Сега все едно говоря на дърветата. Прави каквото иска и се радва, че поне се движи. http://media.snimka.bg/8298/022851239.jpg?r=0

Последна редакция: нд, 27 мар 2011, 17:35 от 2pac

# 29
  • Мнения: 1 196
Ей за това ти казах с контра,ама ти не слушаш ooooh! Дано да се научи детето,че при нас този проблем не се оправя вече 1 година Tired

Общи условия

Активация на акаунт