Зимата си заминава, СЕПТЕМВРИЙЧЕ на разходки се надява!

  • 22 436
  • 698
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 413
Iv4i_79, благодаря!Аз правя пюретата защото имам домашни зеленчуци, но за ябълките не бях сигурна дали ще се получи.Още утре ще пробвам. Simple Smile

# 676
  • Пловдив
  • Мнения: 1 567
Дааа, рекламите са ни много любими, особено на Крисито!Каквото и да прави, чуе ли реклами, извръща поглед, замръзва и гледа Simple SmileМечетата Барни са ни също много любими Simple Smile
За белега, моят също е едва забележим, около 10см. и няма никакви издатини.Освен от лекаря, мисля, че зависи и от конеца, с които сте шити!Да каже Tommelise   Wink
- на мен педито ми каза, че най-добре първо да се даде пилешко или пуешко, най-добре - домашни Simple Smile
Мъниче, домашни, в смисъл от домашни пилета, а не от купени и сварени в къщи, предполагам  Laughing
И в тоя ред на мисли /не се заяждам Naughty/, искам да попитам мотивите ви, защо предпочитате вие да си правите плодовите/зеленчуковите пюрета  newsm78, ако си купувате плодовете/зеленчуците, а не да давате контролираните и вкусни купешки пюрета  newsm78?Изключвам Мъничето и другите, които дават парченца плодове и зеленчуци.

# 677
  • Пловдив
  • Мнения: 6 648
Велизарка и Дидко като чуе песничката и започва една радост, едно чудо...

Ето го клипчето:
BLW втори опит с банан Simple Smile

# 678
  • Мнения: 104
Яни, ето това е проходилката:

http://www.martis93.com/component/page,shop.product_details/cate … emid,42/vmcchk,1/

На нашата улица няколко бебета има отгледани с такива и карани доста по улиците и са здрави Wink

# 679
  • София
  • Мнения: 1 193
Аз авокадо давам на Йоана размачкано с банан.Много е вкусно  Peace .
Иначе го харесваме с сирене филаделфия ,сьомга и печена тиквичка/краставица.Може и на зелена салата да се сложи  ,слагала съм го и в сушито  Peace .
Гала ,авокадо има навсякъде и със сигурност в био магазините ще намериш  Peace .Аз лично го купувам от Карфур - около 80 ст е бройката.

Последна редакция: пн, 21 мар 2011, 21:42 от geryaleksandrova

# 680
  • Мнения: 0
  Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Честита Първа Пролет Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower
Честити месечинки на всички бебчета  Hug
Маниче нещо не ми показва клипчето, пише че няма налично клипче  newsm78 но си представям каква е била гледката Joy
Ивче79  hahaha и аз мила се запъхтявам, но за сметка на мамите които имат да свалят 5-10 кг, моите са 26
Aksept Иаз съм с ре-секцио и белега ми е бледо розов, много тънък и равен с другата кожа. Алинията на корема не знам кога е изчезнала, не съм обърнала внимание  Wink
Тази мрежичка за зеленчуци и плодове как мога да си я поръчам???
Аз съм въвела досега тиква, морков, картоф, брокули, карфиол, ябълка, круша, оризова каша и елда

# 681
  • някъде в България
  • Мнения: 55
Привет майчета въпреки че не съм от най-редовните ми хрумна преди малко едно заглавие за темичка ако се хареса и от вас възползвайте се Embarassed
"Септемврийските деца чакат с радост пролетта" или Чакат с трепет пролетта Септемврийските деца обърнато ако ви звучи по добре.
Четох четох и дано не объркам каквото запомних.
Някой попита за белега аз си имам един два пъти резван от двете секциота и нямам разлика от първия път и сега нормално бледо розов и неизпъкнал.
Нанси дано се оправяте бързо и друт път не се налага да пиете АБ.
Галка за авокадото се сетих че винаги се намира в Метро магазините ако не ти се разкарва до там.По предните два дена бях дала тиква с мляко готово че свекито се сетила да ми купи и прати и мъжо айде да го дадеш(нали от маминка Twisted Evil).Нямахме проблем направо като невидял лапаше но го разделих по половин бурканче за двата дена с десерт 1 бурканче плодово.Днес решавам да дам тиквата с картоф мале бях забравила колко гъсти са готовите пюрета.Въпреки че го разредих с кърма пак го плюеше на гейзери и се запъна.Отворих само тиква чиста и айде лапа лакомо.Какво е сега това чудо не го разбирам newsm78.Подлудих си детето с тия тикви ама свеката явно им е голям фен Laughing

# 682
  • Мнения: 214
Яни, ето това е проходилката:

http://www.martis93.com/component/page,shop.product_details/cate … emid,42/vmcchk,1/

На нашата улица няколко бебета има отгледани с такива и карани доста по улиците и са здрави Wink

Веси нашата е от същата серия на чико
страхотна е! Димитър бяга направо с нея и се клати но няма мърдане

# 683
  • София
  • Мнения: 308
Личи си, че е лошо времето - пишете като за световно и не мога да ви смогна на темпото.  Laughing Ние сме на кратка СПА-почивчица и най-накрая успях да се наСПЯ като хората. От планинския въздух и игрите в басейна и двамцата спят като къпани и аз покрай тях.

Като ви чета, ние май сме най-назад със захранването. След 2 седмици опитване на оризова каша, от която обикновенно хапва по няколко лъжички, колкото да не ме обиди, от 2 дни прибавям тиква към кашата, която яде със същия апетит. Иска сам да се храни и затова му давам да държи лъжицата, а аз само я насочвам към устата му. По-голям успех има с оризовките и краставичките, които давам да гризка докато ние вечеряме. Не знам колко изобщо успява да изяде, но поне с желание ги лигави и се занимава с тях. Като се върнем продължавам с парчета варени моркови и картофи, да видим тях дали ще одобри. После ще го пробвам с елдени бисквитки и тогава идва ред на авокадото и плодовете. Авокадо мислех сега да взема да му давам тук, че по-лесно, но наистина това, което се продава е много зелено и го оставих да узрее.

Илик, да ти отговоря за домашните пюрета. Така както ние не се храним с консерви, а готвя всеки ден, предпочитам и децата ми да ядат прясна храна. Може да не е винаги с контролирани Био-продукти, но поне знам какво точно съдържа и е приготвена с внимание и любов. Това последното за мен е по-важно, отколкото 100 сертификата за качество. Simple Smile

# 684
  • Мнения: 148
Дзакккк!!! Здравейте и от нас!
Ние днес ходихме до Сф на профилактичен преглед при ортопед. Всичко ни е ОК  Hug Мъждудругото нашият ортопед също е против проходилки и бънджита. И аз подкрепям доводите му!
От вчера се гледаме сами с Никито  Cry, татито ни замина за няколко дни в чужбина по работа. Но малкото ми момченце много ме слушка  Mr. Green, знае, че не трябва да ядосва мама  Mr. Green.
За линия негра - ами сега я гледам, доста бледичка е!
За захранването - малкият така се мръщеше на домашно приготвения от мен картоф  Sick, въобще не го хареса. Ноооо купешко пюренце от морков, папка си доста сладичко  baby_neutral. Вече хапваме и тиква (а бе аз си мислех, че тиквата е зеленчук, а гледам, че някои мами пишат, че е плод  #Crazy, на етикета на Хип, пише "Чист зеленчук") и то с голям апетит. Изяжда по около 60-70 гр  Crazy И си акаме доволно!  Тези дни мисля да дам и морков с картофче
А другата седмица към края ще въведа някои плод, ама се чудя кой  newsm78. Май съм навита да дам парченце, а не пюренце. Мъниче, давай съвети   bouquet А видеото и аз не успях да видя  Thinking
За авокадото - купих от Кауфланд, но вътре не беше с голяма костилка, а с  множество малки  newsm78
Честит празник на всички празнуващи днес!
И болничките по-бързо да оздравяват!!!

Последна редакция: пн, 21 мар 2011, 23:22 от dessynik1

# 685
  • Мнения: 11
Привет,мили дами!  bouquet
Как сте?Как са сладурите? Hug Heart Eyes
Скоро не съм влизала да ви чета,ма вие хич не си поплювате.Колко много само сте изписали  Peace Peace Peace
Исках да ви почерпя виртуално,защото моята малка дундичка става на половин годинка  newsm18  ura baloni  cook
http://www.chochko.com/Main/?object=cake&event=main
И да ви кажа,че си имаме и второ зъбче.Днес бяхме на ДК и сме наддали малко само 300гр. и 1см. #Crazy newsm78Много кофти ми стана.Уж сси яде детето, а какъв резултат само.Тя изкара преди 2 седмици една тежка седмица,заради зъбките,дано да е от това.
Хайде аз отивам да дремна малко,че тазе нощ сигурно ще се събуди да яде. breastfeeding
Утре ще пиша по-подробно.
Сега лека и спокойна на всички бебковци и техните мили майчета! Kissing Heart

# 686
  • Мнения: 574
Здравейте,
iv4i_79 и аз така правя пюретата на Влади, но правя за два дена и на третия не смея да му дам вече. Ако станат повече от две пюрета давам едното на една приятелка за бебето. Ти колко дена ги държиш след като ги затвориш?

Иначе ми стават много хубави пюретата и Влади си ги хапва с голямо удоволствие, засега. Едно бурканче 190гр не му стига, добавям и 50мл АМ, всичко изяжда, даже ако има още ще си хапне. Днес пак така си хапна на обяд и след 2 часа пак огладня, напарвих му каша с елда и ябълка и само като видя лъжицата и отваря устата. Други дни си издържа 3 часа след пюре или каша, но днес не. А кърмата все повече не му стига, час и половина след като съм го кърмила и вече е озверял от глад, това нормално ли е newsm78
Толкова исках по - дълго да е повече на кърма, но Владката е на друго мнение, май много скоро и трето хранене ще въвеждам. Преди обедното пюренце, има две кърмения, защото не издържа до обяд - от 9ч до 12ч само на кърма.

Аз бавно въведох първите пюрета, но след това по - смело продължих със захранването. Тиквата и авокадото се водят и плод и зеленчук, не знам как става тази работа, но и двете съм ги въвела със зеленчуците. Много са богати на витамини и минерали и двете.
Сега въвеждам жълтъка - първа седмица - 2 пъти по 1/4, следващата ще дам 3 пъти по 1/4, след това през ден по 1/4, така ми препоръча педиатърката. Две седмици след жълтъка ще въвеждам месните, първите съм му взела купешки - пилешко и пуешко, ще потърся и заешко.
Моля да споделите как правите месните пюренца (който го прави де), и по - точно какво количество месо трябва да има в едно бурканче 190гр?

Гале, със спанак купешко пюре със сигурност има, първото го купувах, след това си ги правех сама. Мисля че беше на Ганчев, но определено не ги харесах, предпочитам аз да ги правя отколкото да дам на Влади такова пюре. Много лесно се правят и стават по - хубави. Незнаех как, заради това бях започнала да ги купувам. Ако искаш пробвай да направиш и ще видиш разликата, ако не ела на гости аз ще ти направя  newsm53, само кажи какво искаш  smile3521

Кафява линия на корема и аз имах, много дълго време я заглеждах и си мислех, че няма да изчезне, а сега като писахте погледнах и нея я нямаше.
Проходилка (паяк) и аз няма да ползвам, но събрах печати за играта на Памперс за прохофилката, сега събирам за жиравчето.

# 687
  • Мнения: 11
Здравейте, момичета Simple Smile!

v_spasova, извинявай, че не ти изказах съболезнования преди... Съжалявам за майчицата ти! Не мога дори да си представя какво ти е... Но грижата по дечицата сигурно няма да те остави много да тъгуваш... Какво да се прави, те милите пък на теб чакат.  Hug

И аз ще се включа малко хаотично по някои теми, че не ми се връща много назад.
За белега от секциото - моят е леко релефен и червен, но точно тези дни забелязах, че от единия крй започва леко да избледнява. Аз и не съм очаквала това да стане по-бързо, защото имам една биопсия от преди няколко години на едната гърда, и като че ли ми отне повече време да избледнее цвета. А с линеа негра не съм се сдобивала, защото съм доста бяла.
Да разкажа при нас как върви въвеждането на отделните храни - дадох й кисело мляко миналата седмица (на 7 месеца). Където четох, го дават, че се въвежда между 6 и 8 месеца. Освен LITA (чрез йогурта), не прочетох друга от вас да го е предложила вече. Определено й киселееше в сравнение с маминото млечице Laughing, та се прие средна работа. Но се опитвам да й го давам в пюренца (и плодови, и зеленчукови), че да свиква с вкуса му. Ще ми се да хапва доста кисело млекце и като порастне, та нека от сега да свиква. Онзи ден като бях на работа и се обадих на мъжа ми по едно време и той каза, че била много кисела, нямала никакво настроение, да не било от коремчето, понеже съм й давала тия "бъркочи" Laughing. А под бъркоч имаше предвид, че предния ден й бях сложила кисело млекце с овесена каша, и пюре от моркови. Вярно, че на вид беше малко така, но пък си беше много добра и здравословна комбинация. Но нея просто я бяха мъчели зъбки, още от през нощта беше така, но понеже не се била плюнчела и той решил, че е от моите бъркочи Laughing.
За авокадото - то наистина няма особен вкус, а и е едно такова мазничко. Но човек като очаква кой знае какво и остава изненадан. Сестра ми каза, че била опитала и щяла да повърне Laughing. А на нас с мъжа ми пък взе много да ни харесва напоследък, а преди въобще не му бях обърнала внимание. Хапваме си го така, с лъжичка го гребем от кората. Нали си купих пасатор на скоро и към инструкциите му има и разни рецепти. Хареса ми една за простичко гуакамоле, но още не съм я пробвала - авокадото се пасира със сол, лимонов сок и чесън. Предполагам, че така би се харесало на повече хора. А бебоците май наистина го харесват масово Simple Smile. Аз първите пъти го размачквах с вилица и добавях кърма. Но миналата седмица реших да я пробвам с много мънички парченца, които аз й слагам в устата. Чудесно си го размачква с венците и си го хапва с кеф. Днес й въведох и банана, и направо реших да я пробвам на парченца - много й хареса. Мисля да пробвам и други меки храни по същия начин, но също така ще продължавам да й правя и пюренца, най-вече разни комбинации.
Jani4ka, ти спомена, че навсякъде четеш, че всяка група храни трябва да се предлага известно време, преди да се почне следващата. Пусни някой линк. Ти вероятно го четеш в бг сайтове, нали? Защото аз преди време споменах, че търсех подобна информация в англоезични сайтове и не намерих нищо, освен правилото да се изчаква 3-5 дни между всяка храна.
За зеления боб и граха питаше някой - аз още не съм давала, но четох, че като се пасира, може да се мине през цедка пюрето и така ще се махнат люспите.
А ябълката ще я въведа в четвъртък. Най-вкусна била печена, но не ми се пуска фурната за 2-3 ябълки, та ще ги сваря на пара, но ще използвам водичката за разреждане, така че ще се запазят всички полезни съставки. Трябвало да се варят само до омекване, а не да се чака да се разкашкат. А круша ще й дам след това, и ще я правя по същия начин. За суров вариант е още рано - нали някой питаше.
Между другото аз за всичко около захранването и пюретата се водя изцяло от два амер. сайта - http://www.homemade-baby-food-recipes.com/index.html и http://www.wholesomebabyfood.com/index.htm (пускали сме го и преди). Не разчитам на педиатърката, защото тя няма как да ми каже всяка една подробност, която ме вълнува.
diana.pd, авокадото е плод, а тиквата е по-особен случай - на български всички видове тиква са си тиква. Докато на английски оранжевата кръгла тиква е pumpkin и тя се води по-скоро плод, а другите, тип цигулка и подобни, са winter squash. Те са от срта на тиквичката и са зеленчук.
Имаше май и други неща, но и утре е ден. А за вас е вече утре и ето го кафенцето по този повод Simple Smile.

Последна редакция: вт, 22 мар 2011, 05:11 от Люляк

# 688
  • Мнения: 2 222
Добро утро и от мен  Simple Smile

Дани този път стана в 6.00 и сега всички други освен нас тук спят.

За пюренцата споделям мнението на Мирка  Peace Освен това, как да кажа, претърпях развитие в мнението си за тях. Навремето преди 10 години мислех, че няма нищо по-добро от това да си храниш бебето с продукти на ХИП. Бях изкупила пълната им гама пюренца, сокчета, всичко. Моето бебе ги хапваше с огромен апетит, аз му се радвах и така, докато не му докарах разстройство за няколко месеца. Като го позакрепихме, акъла ми стигаше дотам пак да го храня с пюретата на ХИП, но почнах да готвя и домашни, а сокчетата правех само вкъщи. Впоследствие второто ми бебе пък се оказа алергично, изобщо не ядеше грам пюренца, нито купени, нито домашни. Просто се беше стреснала от реакцията си към АМ и не яде нищо такова, направо мина на супички и храна за по-големи. Сега просто нямам никакво желание да давам пюренца, колкото и да са хубави. Ако отидем на море, бих взела няколко да имам подръка, но щом съм си вкъщи, не виждам смисъл, всеки ден може да му се сготви по нещо съвсем лесно. А и още нещо - после повечето деца минават на млечна кухня (някои и на нашата възраст ядат кухня) или отиват в яслата. Е там, както и в ДГ те така или иначе се хранят с възможно най-НЕконтролираните продукти, така че идеята за БИО и екологичност отпада на момента. Предпочитам аз да сготвя с каквито продукти съм избрала за вкъщи, поне докато мога да го правя  Peace Имам възможност да взимам и домашно месо, зеленчуци и т.н. Пюретата обаче са ми добър вариант при пътуване или дълга разходка навън. (Аз реално съм убедена, че никой не може да сготви по-добре храна за моето бебе от мен  Crazy)

Люляк, мен от съвсем малко бебе са ме хранили с кисело мляко и после за награда имах жестоки алергии.  Wink Затова то ми е на последно място в списъка с евентуални храни, мисля, че към 2 годинки може би ще го дам. Но вие ако нямате алергии, за Дара няма да е проблем да си го хапва. Доста мои приятелки си даваха на децата сле 6 месец кисело млекце и не са имали проблеми.  Peace

# 689
  • Мнения: 3 637
Честита месечинка на Ивайло,Желиан  Hug и половин годинка на Мария и Диана  Hug!

Ето и кафето! Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт