Пералня + сушилня

  • 1 732
  • 25
  •   1
Отговори
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 545
Искам да си купя пералня + сушилня , защото нямам място и за двете .  Какво ще ме посъветвате?

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 440
По-добре комбинирана ,отколкото никаква.И аз си купих такава поради липсата на място.Определено върши работа ,независимо ,че определени дрехи мачка повечко и ако трябва да ги гладиш след това е доста трудно.Аз гледам да суша предимно халати,хавлии и долни чаршафи ,т.е това което не се глади или не се вижда,дънки-също.Просто свикнах с материите и подбирам при сушене.Например памукът се мачка ,докато тези материи в които има и синтетика се сушат перфектно без мачкане.Моята е Аристон.

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 545
 Благодаря   bouquet

# 3
  • Мнения: 19
И аз съм на мнение, че е по-добре комбиниран уред, отколкото да се лиша от сушилнята, за мен е много полезен уред! Най-важното е, ако е комбиниран уред, капацитетът на сушилнята да се доплижава максимално до този на пералнята (не споря, че най-добрият вариант е отделни уреди, но поради липса на място), иначе е абсолютно безсмислено да си купуваш пералня със сушилня! Моята пере 6 кг и суши 5 кг и нищо не вадя от пералнята, нищо не разпределям, пускам направо, даже напротив памука изобщо не се мачка, на детето дрехите са изцяло памук и след сушилня прибирам направо в гардероба! Единствено пуловери не пускам в сушилнята, засега нямам поражения на дрехите, доволна съм! Моята е Индезит.

Последна редакция: пн, 14 мар 2011, 23:58 от mama sonia

# 4
  • Мнения: 1 174
Ако се съобразяваш с капацитета на сушилнята, и пускаш дрехите на подходящата програма, няма да имаш проблеми с намачкване, свиване или избеляване.
И аз мисля, че е по - добре комбиниран уред, отколкото никакъв.

# 5
  • Мнения: 7 987
Не вярвам някой да те посъветва да си вземеш само пералня Simple Smile

# 6
  • Мнения: 497
Ами аз имам комбинирана-от 16 години. Ползвала съм я (сушилнята) 4-5 пъти преди 15-когато детето беше бебе. Сега дори вече не помня и как се прави Joy Joy Joy Спомените ми са за ужасно намачкани дрехи, които нямат гладене. А да не говорим, че и по принцип мразя да гладя, а след сушене по този начин времето за гладене е 3 пъти удължено. Освен това съм на мнение, че това сушене скъсява живота на дрехите страшно бързо. Затова не ползвам тази опция вече -мазохистка съм явно Joy, но залагам на традиционното сушене, а имам и място. Е, тя и пералнята е доста старичка де (ама си бачка и ми е жал да я сменям с някоя, която може да ми изнвери на 3-та година още Joy), сега може да са по-щадящи, ама пак помисли добре.

# 7
  • Мнения: 184
Аз също съм против комбинираната,не става и това си е.Дрехите намачкани адски на всичкото отгоре имат и миризма от сушенето някакси на влага,на спарено,не е толкова неприятно но си е някакъв странен мирис.После ми трябват 2 часа гладене и то яко.Някои от дрехите се свиха завинаги,абе нямам думи

# 8
  • Мнения: 7 987
Аз също съм против комбинираната,не става и това си е.Дрехите намачкани адски на всичкото отгоре имат и миризма от сушенето някакси на влага,на спарено,не е толкова неприятно но си е някакъв странен мирис.После ми трябват 2 часа гладене и то яко.Някои от дрехите се свиха завинаги,абе нямам думи

Да, но въпросът тук не е за комбинирана или отделна сушилня, а за комбинирана или никаква.
Моята комбинирана не мачка дрехите, ако не надхвърлям капацитета и има програма за лесно гладене. Освен това, ако дрехите се гладят, не трябва напълно да се изсушават и така се гладят дори по-лесно.
Ползвам я много рядко, но все пак я ползвам и съм много доволна.

# 9
  • Мнения: 184
Да,пред никаква е по-добре комбинирана тогава като начин на сушене на дрехите. Simple Smile

# 10
  • Мнения: 1 669
Предстои ми покупка на сушилня, но се колебая дали да е само сушилня или комбинирана, така че се записвам във вашата темичка.

# 11
  • Мнения: 7 987
Предстои ми покупка на сушилня, но се колебая дали да е само сушилня или комбинирана, така че се записвам във вашата темичка.

Еми щом се колебаеш, значи само сушилня.

# 12
  • Мнения: 184
Предстои ми покупка на сушилня, но се колебая дали да е само сушилня или комбинирана, така че се записвам във вашата темичка.

Ако ще е сушилня и имаш място,възможност и пр. то да е отделна Peace

# 13
  • В сърцето на моите съкровища...:)
  • Мнения: 622
Ние сме с тази
 и съм много доволна!  Peace
Особено през зимния период с малко бебе вкъщи е незаменим уред!  Peace

# 14
  • Мнения: 463
Ние сме с тази
 и съм много доволна!  Peace
Особено през зимния период с малко бебе вкъщи е незаменим уред!  Peace
Моля те сподели, намачкват ли ти се дрехите и напълно сухи ли ги изваждаш, че и аз към тази сушилня съм се насочила!

Общи условия

Активация на акаунт